دوربین جدید X-T30 فوجی فیلم معرفی شد

X-T30

دوربین جدید X-T30 فوجی فیلم معرفی شد

شرکت فوجی در روزهای گذشته محصولات مختلفی رونمایی کرده که هر یک از مشخصه های بزرگ و طراحی استانداردی دارند. در این بین دوربین جدید X-T30 نیز معرفی شده که در عین ابعادی استاندارد و کوچک، قابلیت فیلمبرداری و تصویربرداری باکیفیت و حرفه ای دارد.

X-T30 فوجی فیلم یک دوربین بدون آینه با قابلیت تعویض لنز محسوب شده که به گفته شرکت سازنده می تواند ویدئوهای ۱۰ بیت ۴K به ثبت برساند. فوجی فیلم در این دوربین چیپ چهار هسته ای X-Processor 4 را به کار گرفته که سنسور ۲۶ مگاپیکسلی X-Trans CMOS برای تصویربرداری با کیفیت بالا شامل حال آن شده است.

پیشتر چنین سنسوری را در فوجی فیلم X-T3 شاهد بودیم و حال نوبت به X-T30 رسید. چنین سخت افزاری اجازه می دهد تا X-T30 بتواند با فریم ۳۰fps عکاسی پی در پی داشته و در مقایسه با محصول پیشین قیمت مناسبی دارد.

فوجی فیلم می گوید دوربین بدن آینه جدید قادر است با وضوح ۴K/30fps ضبط فیلم داشته باشد. همچنین باید به عمق ۸ بیتی و رنگ برداری ۴:۲:۰ در حافظه داخلی و رنگ برداری ۴:۲:۲ در عمق ۱۰ بیت حافظه خارجی با کانکتور HDMI اشاره کرد. فوجی می گوید ویدئوهایی با وضوح ۱۰۸۰ پیکسلی X-T30 فریم ریت ۱۲۰fps دارند که دقیقا ۴ برابر وضوح ۴K است.

متاسفانه فوجی فیلم اسلات کارت میکرو اس دی را جهت ارتقا حافظه داخلی به کار نگرفته است. در بخش عقب دوربین X-T30 یک نمایشگر منعطف لمسی ۳.۰ اینچی با رزولوشن ۱.۰۴ میلیون دات به کار گرفته شده و یک منظره یاب ۰.۳۹ اینچی اولد نیز برای آن تعبیه شد. شاید در این دوربین بتوان جک میکروفونی مشاهده کرد اما شاهد جک ۳.۵ میلیمتری نخواهید بود. البته با کمک آداپتور تبدیل از طریق پورت USB-C هدفونی متصل کنید.

گفته می شود X-T30 پس از هر بار شارژ می تواند ۳۸۰ عکس به ثبت برساند و با قابلیت وای فای و بلوتوث ۵.۰ یک دوربین تمام عیار است. X-T30 از مارس امسال با قیمت بدنه ۸۹۹ دلاری یا لنز XC15-45mm و بدنه ۹۹۹ دلاری به فروش می رسد.