فوجی فیلم دوربین جان سخت XP140 را معرفی کرد

XP140
XP140

فوجی فیلم دوربین جان سخت  XP140 را معرفی کرد

هر گاه در صنعت تولید دستگاه های تصویربرداری نام فوجی فیلم به میان می آید، باید انتظار محصولاتی برجسته و قابل توجهی را داشت. به تازگی این شرکت ژاپنی دوربین جدیدی را معرفی کرده که فاین پیکس XP140 نام دارد.

این دوربین برخلاف طراحی رنگارنگ، از دسته دوربین های تصویربرداری جان سخت به شما می رود که فوجی فیلم برای آن استاندارد یا گواهی های مختلفی کسب کرده است.

از جمله آنها باید به استاندارد مقاومت بالا در برابر آب و گرد و غبار اشاره داشت. این دوربین مناسب زمانیست که شرایط مناسبی برای بیرون آوردن دوربین تلفن هوشمند خود ندارید و به نوعی شرایط سخت محسوب شود. این دوربین می تواند تا عمق ۲۵ متری آب قرار گیرد بدون آن که هیچ آسیبی به آن وارد شود. همچنین در صورت سقوط از ارتفاع ۱.۸ متری هیچ آسیبی نخواهد دید و جان سالم به در می برد.

گذشته از آن استفاده این دوربین در دمای منفی ۱۰ درجه هم آسیبی وارد نمی کند. به گفته فوجی فیلم در این دوربین حسگر ۱/۲,۳ اینچی CMOS با کیفیت تصویربرداری ۱۶.۴ مگاپیکسلی به کار گرفته شده که قادر است در دو نوع ۴K/15fps یا ۱۰۸۰p/60fps تصویربرداری کند.

این شرکت می گوید  فاین پیکس XP140 با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابر و گشودگی دیافراگم لنز f/3.9-f/4.9 می تواند با زومی بالا تصاویر باکیفیتی ثبت کند. با وجود یک لرزشگیر شما می توانید در هنگام لرزش بهترین تصویربرداری را داشته باشید.

سطح ایزو این دوربین تا  ۱۲۸۰۰نیز قابل افزایش است. یک نمایشگر ۳.۰ اینچی LCD در عقب قرار گرفته و منظره یاب الکترونیکی نیز حذف شده است. به گفته فوجی فیلم باتری لیتیوم یونی این دستگاه با هر بار شارژ می تواند ۲۴۰ تصویر به ثبت برساند. کمپانی سازنده معتقد است که حالت تشخیص صحنه اتوماتیک این دوربین در قیاس با مدل پیشین بهبود چشمگیری یافته است.

 XP140 می تواند در هر ثانیه ۱۰ تصویربه ثبت برساند و با قابلیت وای فای و بلوتوث نیز همراهی می کند. فاین پیکس XP140 از مارس امسال در رنگ های زرد، سبز، سفید، نقره ای و آبی با قیمت ۲۳۰ دلاری عرضه می شود.