بیمارستان های آینده چگونه خواهند بود؟

بیمارستان های آینده کاملاً متفاوت با بیمارستان های امروزه خواهند بود. با توجه به سرعت تحول و تکامل فناوری ها، مصرف گرایی رو به رشد همراه با تغییرات جمعیتی و اقتصادی، انتظار می رود تغییرات اساسی در بیمارستان های سراسر جهان صورت گیرد. در حال حاضر، رشد روز افزون بیماران بستری در بیمارستان ها باعث انتقال خدمات درمانی و سلامتی به خانه های بیماران یا ارائه خدمات بستری شدن در بیمارستان ها هستند. با وجود زیر ساخت های قدیمی در برخی کشور ها و تقاضا برای تخت بیشتر در جاهای دیگر، مدیران بیمارستان و دولت ها بایستی در مورد چگونگی بهینه سازی خدمات سرپایی و بستری جهت ارتباط بهتر با گیرندگان خدمات و چگونگی ادغام فناوری های دیجیتال با خدمات سنتی بیمارستان ها تجدید نظر کنند.

برای ایجاد بر آوردی از این که تکنولوژی در بیمارستان های آینده چه تاثیری می تواند بگذارد، مرکز Deloitte ارائه کننده راه حل های سلامتی، یک شبیه سازی شامل تعداد زیادی از افراد را به همراه ۳۳ کارشناس و متخصص از سراسر جهان انجام داد. شرکت کنندگان شامل مراقبت های بهداشتی CXOs، پزشکان و سرپرستاران، رهبران سیاست های عمومی، تکنسین ها و سیاست گذاران بودند. فعالیت آن ها طراحی بیمارستان های دیجیتال در سراسر جهان در طی یک دوره ۱۰ ساله (دوره ای که بتواند زمانی برای آماده سازی به مدیران بیمارستان ها ارائه دهد) بود.

مریض بر روی تخت بیمارستان هوشمند در حال مشاهده وضعیت درمان

گروه های اصلی سیستم های دیجیتال

این گروه تحقیقات شبیه سازی انبوه، تکنولوژی و سیستم های دیجیتالی را در شکل پنج گروه اصلی استفاده کردند که عبارت است از: ۱- طراحی تکنولوژیکی ارائه خدمات مراقبتی ۲- ارائه تجربه شرایط دیجیتالی برای بیمار ۳- بهسازی و گسترش استعداد های پیشرفته از طریق تکنولوژی ۴- بهره  وری و کارایی عملیاتی تکنولوژیکی ۵- طرح های شفا دهنده و ایجاد آسایش و رفاه با استفاده از تکنولوژی.

بسیاری از این مفاهیم و تکنولوژی ها در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند. مدیران بیمارستان ها باید برنامه ریزی کنند که چگونه تکنولوژی و تسهیلات تازه ساخته شده را با موارد قدیمی ادغام کنند. یک استراتژی خوب می تواند پایه ای برای سرمایه گذاری های آینده در راستای ارائه خدمات پزشکی و درمانی، مدیریت داده ها و امنیت سایبری ایجاد کند.

چندین روند کلان مطرح شده می تواند پیامد های قابل توجهی را برای چگونگی فعالیت کارکنان، اندازه و طراحی بیمارستان های آینده داشته باشد. روند جمعیت شناختی و اقتصادی، همراه با تکنولوژی های پیشرفته و مصرف گرایی رو به رشد در سراسر جهان، باعث می شود که رهبران مراکز خدمات بهداشتی و درمانی را ترغیب کند تا با استفاده از تکنولوژی های دیجیتالی برنامه ریزی جدیدی برای سرمایه گذاری مناسب در ارتباط با افراد، فرایند ها و مکان ها داشته باشند.

بیمارستان های دیجیتال آینده می توانند با کمک از تکنولوژی تحولاتی را در ارائه مراقبت، تجربه بیمار، مدیریت کارکنان، مدیریت عملیات و طراحی بیمارستان ایجاد کنند در ادامه تکنولوژی های پیش رو در بیمارستان های آینده ارائه شده است.

طراحی تکنولوژیکی ارائه خدمات مراقبتی

طراحی های تکنولوژیکی بر پایه ارائه ویژگی های جدید از جمله ایجاد مراکز دیجیتالی متمرکز برای تصمیم گیری، نظارت مداوم بالینی دیجیتالی، درمان های هدفمند (مانند استفاده از پرینتر های سه بعدی برای جراحی) و استفاده از دستگاه های کوچک تر و قابل حمل و پرونده های پزشکی الکترونیک Cloud-Base است. متخصصان بر این موضوع متمرکز هستند که چگونه فناوری های نو ظهور می توانند به کاهش ناکارآمدی و بهبود نتایج مراقبت کمک کنند.

پرونده های پزشکی الکترونیک Cloud-Base

پرونده های پزشکی الکترونیک Cloud-Base

پرونده های الکترونیکی بیمار در واقع یک نسخه دیجیتالی از سوابق درمانی و بهداشتی بیمار است. اهداف بلند مدت ایجاد پرونده الکترونیکی بیمار EHR به همراه اطلاعات قابل تبادل و استفاده عملی یک واقعیت در بیمارستان های آینده به جای استفاده از پرونده کاغذی خواهد بود. این پرونده به همراه AI، می تواند اثر بخشی و کارایی فرایند را افزایش دهد و باعث ترقی تصمیم گیری لازم برای تقویت و بالا بردن کیفیت درمان شود. به این طریق داده ها و اطلاعات می توانند به بهترین نحو ممکن جمع آوری شوند.

اطلاعات جامع و واقعی بیمار در زمان مراقبت و درمان می تواند باعث بهبود بازده و نتیجه درمان بیمار شود و آن به این معنی است که به اشتراک گذاری اطلاعات استاندارد شده می تواند بخشی از تحول تکنولوژیکی در بیمارستان های دیجیتال آینده باشد. این اطلاعات می توانند شامل داده های ژنتیکی، اجتماعی و رفتاری بیمار باشد. با وجود این پرونده های پزشکی الکترونیکی می توان آسان و مطمئن به تمامی اطلاعات بیمار در هر مکان و زمانی دسترسی پیدا کرد.

با در نظر گرفتن حجم زیاد داده ها، بیمارستان ها نیاز به تجزیه و تحلیل شناختی از مهم ترین اطلاعات شخصی بیمار دارند و از طریق این فایل الکترونیکی به راحتی قادر به آنالیز داده های بیمار هستند. بیماران می توانند اطلاعات روند درمانی و سابقه پزشکی خود را به راحتی در دست داشته باشند و بتوانند در شرایط خاص با پزشکان خود در میان گذاشته و در جریان روند درمانی و شرایط کلی پزشکی خود باشند.

تمرکز روی کودکان معلول

ارائه تجربه شرایط دیجیتالی برای بیمار طی شبیه سازی صورت پذیرفته در ابعاد انبوه از موقعیت های مختلفی برای بهسازی تجربه بیمارستان استفاده شده است. بیمارستان های آینده می توانند به شیوه های بهتری به بیماران اطلاع رسانی کرده و آنها را آموزش دهند تا اضطراب آن ها را تسکین داده و آن ها را توانمند سازند تا با جدیت در فرایند های درمانی خود شرکت کنند و در طول دوران بستری بودن و بعد از آن شرایط بهتری داشته باشند. ارائه تجربه شرایط دیجیتالی برای بیمار از طریق تکنولوژی های دیجیتال و هوش مصنوعی و ساده سازی پذیرش، ترخیص و سایر فرایند ها صورت می گیرد. تکنولوژی های دیجیتال و هوش مصنوعی می توانند باعث ایجاد تعامل در برآورد کردن تقاضا و ایجاد فرایند هایی بدون حد و مرز از طریق انتخاب دستگاه هایی متفاوت برای بهبود تجربه بیمار شوند.

مراقبت های قابل حمل و شخصی

مجموعه ای از پیشرفت های تکنولوژی جدید از جمله، پرینتر های سه بعدی، رباتیک، نانو تکنولوژی، کد گذاری ژنتیکی و گزینه های درمانی، می تواند مراقبت های خیلی شخصی تر و در دسترس تری را برای بیمار فراهم کنند. بسیاری از دستگاه ها و تجهیزات کوچک تر و قابل حمل تر و درمان ها هدفمند تر شده و این می تواند مراقبت های بهداشتی آینده را روان تر و دقیق تر کند. پس پزشکان قادر خواهند بود تا بهترین روش درمان را به سرعت و بدون مداخلات متععد مورد استفاده قرار دهند. برای مثال: شخصی سازی دارو ها بر اساس مشخصات ژنتیکی بیمار و استفاده از دارو های دقیق و استفاده از طرح های پروتز های سه بعدی بر اساس آناتومی ویژه خاص بیمار خواهد بود.

علاوه بر این، تجهیزات پزشکی و سنسور ها کوچک تر و قابل حمل تر می شوند و پزشکان به جای انتقال بیمار به مناطق مختلف بیمارستان می توانند آزمایش ها و تست های مختلفی را در بستر بیمار انجام دهند. ربات ها می توانند برای ارائه دارو به بیماران استفاده شوند. اتاق های بیمارستانی را می توان طوری ساخت که دارای امکانات بیشتری باشند با این که امکانات به راحتی قابل انتقال به اتاق بیمار باشد.

تکنولوژی های دیجیتال و هوش مصنوعی

تکنولوژی های دیجیتال و هوش مصنوعی بیمارستان

در آینده نزدیک فناوری دیجیتال ممکن است با فراهم آوردن دسترسی مستقیم به اطلاعات پزشکی در زمان وقوع تجربه ای شگفت انگیز را برای بیماران به وجود آورد. تصور کنید که قدرت هوش مصنوعی در کنار کمک های درمانگران واقعی بیمارستان برای یک بیمار بی تحمل و بی قرار می تواند به راحتی باعث بهبودی پاسخگویی به پرسش های بیمار شود یا این که بیمار را مستقیم به شخص متخصص مربوطه ارتباط دهد. این دستیار مجازی می تواند به راحتی پاسخگوی پرسش های متداول و معمول بیمار در مورد تشخیص پزشکی، روند بهبودی مورد انتظار و برنامه های زمان بندی دارو های روزانه باشد.

علاوه بر این دستیار مجازی می تواند به عنوان منبع اطلاعاتی برای تاریخچه پزشکی بیمار عمل کند. از طریق این تکنولوژی بیمار می تواند از نتایج آزمایش ها، زمان های مشاوره، برنامه های قرار ملاقات و حتی داستان هایی در مورد دیگر بیماران با تجربه های مشابه مطلع شود. تکنولوژی هوش مصنوعی در دسترس می تواند به توانمند سازی بیماران و خانواده هایشان در آینده نزدیک کمک کند.

ساده سازی پذیرش ، ترخیص و سایر فرایند ها

بیمارستان ها اغلب در فرایند پذیرش و ترخیص بیماران خود دچار خطا می شوند. بیماران اغلب از تکمیل فرم های متعدد که شامل اطلاعات مشابهی است یا از مراحل و دستور های طولانی برای ترخیص شکایت دارند. زمانی که فرایند های بیمارستان دیجیتال شود ، کارکنان می توانند از هوش مصنوعی برای یادگیری و بهبود این فرایند ها استفاده کنند.

در آینده نزدیک، به احتمال زیاد هیچ روند ثبت پیچیده ای برای بیماران وجود نخواهد داشت. هنگامی که یک پزشک دستور بستری شدن یک بیمار را می دهد، یک بسته خوشامد گویی شخصی شامل یک اپلیکیشن کاربردی در اختیار بیمار قرار گرفته که مستقیم تمامی کارها را انجام می دهد. اطلاعات بالینی، مالی و اطلاعات آماری می تواند از طریق سابقه و پرونده های پیشین بیمار در آن پر شود. همکاری هوش مصنوعی با این اپلیکیشن یا نرم افزار می تواند به پزشکان، کارکنان پزشکی و بیماران کمک نماید تا در مورد تصمیم هایی نظیر کنترل نیاز های کارکنان، انتخاب نوع اتاق و خرید داروهای مورد نیاز، تعیین گزینه های تشخیصی و ملاقات غیر پزشکی و پشتیبانی بر اساس مشخصات اجتماعی و دموگرافی بیمار کمک کند.

بهسازی و گسترش استعداد های پیشرفته از طریق تکنولوژی

در این پروژه بر سه جنبه کارکنان تمرکز شده که عبارت هستند از مدیریت استخدام، برنامه ریزی، یادگیری و توسعه، استخدام و برنامه ریزی با استفاده از سیستم تجزیه و تحلیل می تواند منجر به راندمان بالاتری شود. همچنین توسعه کارکنان می تواند بر یادگیری مداوم از طریق آموزش های مجازی شبیه سازی شده و بر دوره های آنلاین تمرکز کند. اتوماسیون فرایند، روباتیک (RPA) و هوش مصنوعی  می تواند به پزشکان و پرستاران اجازه دهد زمان کمتری را برای ثبت شرایط و مستند سازی گذشته و در مقابل زمان بیشتر را به مراقبت از بیماران اختصاص دهند. این امر به افزایش توسعه و یادگیری در میان پزشکان و پرستاران کمک می کند. بهسازی و گسترش استعداد های پیشرفته از طریق استخدام کارکنان هوشمند و برنامه زمان بندی و فراگیر توسعه و پیشرفت مجازی صورت می گیرد.

استخدام کارکنان هوشمند و برنامه زمان بندی

میزان تغییر در تعداد کارمندان و پرستاران از ۱۲ درصد تا ۵۰ درصد در برخی از بیمارستان ها در بسیاری از کشور ها یک چالش است. این تغییرات منتج به کمبود مراقبت کنندگان و هزینه بیش از حد برای اکثر بیمارستان ها شده است. تکنولوژی های دیجیتال آینده می توانند این مشکل را بر طرف کنند.

استخدام در بیمارستان می تواند به طور فزاینده ای با تکیه بر تجزیه و تحلیل شناختی به خودکار سازی روند انتخاب داوطلبان کمک کند. همچنین با استفاده از توانایی های Cloud-Based می توان به سرعت رزومه ها و پروفایل ها را تفکیک کرد، بنابراین مدیران بدون اتلاف وقت بر بهترین داوطلبان انتخاب شده تمرکز می کنند. روش های تحلیلی نیز می تواند نقش مهمی در تعیین حقوق و مزیت ها داشته باشند و به طور خودکار تجربه داوطلبان را نسبت به آن موقعیت شغلی و ساختار سازمانی مقایسه کنند.  به طور مشابه تجزیه و تحلیل شناختی می تواند در نحوه شکل دهی و استقرار نیرو ها کمک کند. همچنین این روش برای سازمان هایی که بیشتر بر قرار داد های کوتاه مدت به جای سیستم سنتی قرار داد بلند مدت تکیه دارند و بالطبع دارای نوبت های کاری بیشتر و پیچیده تری هستند بسیار سودمند هستند.

فراگیری توسعه و پیشرفت مجازی

بیمارستان هوشمند

آموزش مجازی در آینده می تواند باعث رشد علمی و پیشرفت علم پزشکی شود. در آینده نزدیک آموزش مجازی می تواند در بین دانش آموزان و پزشکان متداول و شایع باشد. جراحان با کمک آموزش مجازی می توانند قبل از انجام جراحی برنامه پیش روی خود را با جزئیات طراحی کنند و همچنین می توانند فیلم های جراحی واقعی را به صورت مستقیم با دانش آموزان و همکاران شان به اشتراک بگذارند. پس آموزش مجازی می تواند تخصص مخاطبان را در رنج وسیع جغرافیایی گسترش و افزایش دهد بدین صورت هزینه ها نیز بالطبع کاهش می یابند.

بهره وری و کارایی عملیاتی از طریق تکنولوژی

در یک بیمارستان معمولی ۲۰۰تخته، نمونه ای آزمایشگاهی، ملحفه ها، مواد، دارو ها و سایر کالاها در طول هفته مسافتی در حدود ۳۷۱ مایل را طی می کنند. اتوماسیون و روباتیک برای مراقبت ها و ارائه خدمات فرعی در بسیاری از فرایند های بی کفایت و کم راندمان باعث کاهش هزینه ها و افزایش بازدهی می شود. زنجیره های تامین کننده دیجیتال، اتوماسیون، روباتیک و قابلیت همکاری نسل های بعدی می تواند منجر به بهینه سازی مدیریت عملیات و افزایش کارایی شوند.

مواد در بین آزمایشگاه ها، داروخانه ها، انبار ها و واحد های اداری همواره در حال حمل است، در بیمارستان های آینده تمامی این نقل و انتقالات را روبات ها انجام می دهند. پرستاران در طول روز وقت زیادی را صرف جا به جایی دارو به اتاق بیمار، مستند سازی شرایط بیمار، گرفتن نتایج آزمایش ها از آزمایشگاه و غیره می نمایند در صورت جایگزینی روبات ها و سیستم های دیجیتالی، پرستاران می توانند زمان بیشتری را برای بیماران خود اختصاص دهند. حذف سایر نقل و انتقالات توسط نیروی انسانی در هزینه ها و کیفیت خدمات کارکنان تاثیر بسزایی دارد.

طرح های شفا دهنده و ایجاد آسایش و رفاه با استفاده از تکنولوژی

دستگاههای ایجاد آسایش در بیمارستان هوشمند

بیمارستان های آینده با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا طرح هایی را ارائه می کنند که باعث آسایش و رفاه بیماران شده و کارایی کارکنان بیمارستان را افرایش می دهد. مدیران بیمارستان بیش از پیش تصدیق می کنند که طراحی تسهیلات دارای توانایی ارتقای سلامت جسمی، روحی و روانی و بهبود سریع تر بیمار می شود. رفاه بیماران و کارکنان با تاکید بر اهمیت محیط در درمان بیمار در طراحی های بیمارستان های آینده بسیار مهم خواهد بود. فناوری به احتمال زیاد بیشتر جنبه های مراقبت های بیمارستانی را تحت پوشش قرار می دهد، اما ممکن است که هنوز مراقبت از بیماران و فرایند های پیچیده به مهارت های انسانی نیاز داشته باشد. بسیاری از تکنولوژی های آینده می توانند مکمل تعامل انسانی بوده و باعث افزاش این تعاملات شوند.

اتاق های بیمارستانی سفارشی

بیمار بستری در یک بیمارستان پس از گذشت یک هفته، تحت تاثیر محیط خسته کننده قرار گرفته و این مسائل بر روند بهبود بیمار تاثیر منفی می گذارد. در عوض، دیوار های یک اتاق بیمارستان را تصور کنید با تصاویری از اعضای خانواده بیمار یا عکس هایی که از سفر اخیر بیمار گرفته شده است. همراه با این تصاویر روی دیوار، بیمار می تواند سفارش موسیقی، برقرار تماس های ویدئویی با دوستان و خانواده از طریق اینترنت، یا دسترسی به سرگرمی از طریق هدست واقعیت مجازی داشته باشد. میزان سفتی تخت و جنس بالش توسط بیمار مشخص می شود. همچنین سرویس دستشویی و حمام دارای سنسور های یکپارچه هستند که حرکات غیر معمول از جمله افتادن بیمار را کنترل می کند.

ساختمان هوشمند و ارگونومیک

بیمارستانی که دارای سالن بازدید جذاب، اتاق نشیمن و محوطه احاطه شده با فضای سبز مانند باغ های درمانی باشد. می تواند به کاهش اضطراب و بهبودی سریع بیماران کمک کند. همچنین مبلمان هوشمند با قابلیت تغییر نسبت به ارگونومی بیمار باعث کاهش استرس و آسایش و رفاه بیمار می شود.

نورپردازی مدولار و مدیریت سر و صدا

تغییر نور و روشنایی محیط از طریق تکنولوژی سیستم های هوشمند با توجه به شرایط روحی و میزان درد بیمار تاثیر شگفت انگیزی در میزان آسایش از لحاظ خلقی و بهبود بیمار ایفا می کند. یکی از عوامل آزار دهنده در بیمارستان ها صدا های کارکنان، سیستم های هشدار دهنده و صدای دستگاه های پزشکی است که تمامی این موارد باعث ایجاد استرس در بیماران است. بیمارستان های تکونولوژیک آینده حاوی پیجر های بی صدا، دستگاه های پزشکی و سیستم های هشدار دهنده بدون صدا و سیستم های آکوستیک بهداشتی جهت جلوگیری از صدا های آزار دهنده خواهند بود.