فیوژن ؛ کارت حافظه میکرو اس دی با قابلیت جایگیری سیم کارت

کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن
کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن

کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن راه حلی برای علاقه مندان به داشتن دو سیم کارت در گوشی های موبایل دو سیم کارته محسوب می شود. حتما به شرایطی (مانند چیزی که در گوشی موبایل گلکسی S10 و … داریم) برخورد کرده اید که برای استفاده ی همزمان از دو سیم کارت و یک کارت حافظه ی میکرو اس دی، با کمبود اسلات روبرو شده باشید.

در بسیاری از مواقع برای این که دو سیم کارت را به صورت همزمان در گوشی موبایل قرار دهیم، یکی از سیم کارت ها را در جای کارت حافظه میکرو اس دی می گذاریم. به این شکل دیگر امکان استفاده از کارت حافظه وجود نخواهد داشت.

راه حل کمپانی IDEMIA، کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن

کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن که توسط برند سازنده IDEMIA ساخته شده است، به شکلی طراحی شده که می تواند یک سیم کارت را نیز در ساختار خود جای دهد. به این صورت اگر موبایل شما از کارت حافظه میکرو اس دی پشتیبانی کرده و اسلات مربوط به آن را داشته باشد؛ می توانید از فیوژن استفاده نمایید.

با استفاده از کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن، در واقع همزمان دو سیم کارت و یک کارت حافظه را در گوشی تلفن همراه خود فعال خواهید داشت و مشکلی که در ابتدا از آن صحبت کردیم، برطرف می گردد.

کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن

انتخاب بین قرار دادن سیم کارت یا کارت حافظه در اسلات آن، همیشه چالشی بزرگ در راه کاربرانی ست که مایل به استفاده از دو سیم کارت همزمان هستند. با این حساب به نظر می رسد که کمپانی سازنده ی فیوژن توانسته مشکل بزرگی را با طراحی و تولید این محصول رفع نماید.

قیمت کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن با قابلیت پشتیبانی از سیم کارت، هنوز اعلام نشده است. اما می توان حدس زد که قیمت آن در هر رده از حافظه ی پشتیبانی شده، گران تر از نمونه معمولی کارت حافظه میکرو اس دی باشد.

کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن در ظرفیت های ۶۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت و بالاتر از آن ارائه می شود.

کارت حافظه میکرو اس دی فیوژن

در وب سایت Neowin آورده شده است که ابتدا این سیم کارت به اپراتورها داده شده و سپس در مرحله ی فروش عمومی قرار خواهد گرفت.

بنابر این برای خرید این محصول باید همچنان منتظر ماند تا در مرحله ی عرضه عمومی و خرده فروشی یا همان فروشگاهی قرار بگیرد.

نمونه داخلی؛ سیم کارت Sim-SD

البته جالب است بدانید که پیش از این همراه اول نیز چنین ابتکاری به خرج داده و با تولید سیم کارت Sim-SD، امکان تلفیق کارت حافظه و سیم کارت نانوسیم را فراهم ساخته بود.

سیم اس دی همراه اول
سیم اس دی همراه اول

این سیم کارت به شکلی طراحی شده بود که کاربر می توانست کارت حافظه را نیز در اسلات آن قرار دهد. سیم- اس دی همراه اول که در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۸ رونمایی گردید، در حافظه های ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایت تولید گردید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...