کفش های هوشمند آلفابت

کفش های هوشمند آلفابت
کفش های هوشمند آلفابت

برند آلفابت آخرین تمرکز خود را بر تولید کفش هایی معطوف ساخته است، که قادر باشد با داشتن سنسورهای هوشمند زمان به زمین خوردن فرد را تشخیص دهد. در حال حاضر نسخه ی آزمایشی این کفش های هوشمند تولید شده و در حال گذراندن آخرین مراحل تست های خود می باشد.

فاکتورهایی که در عملکرد کفش های هوشمند آلفابت تاثیر دارند، از جمله وزن فردی که کفش ها را به پا داشته و نحوه ی راه رفتن یا دویدن وی هستند.

هشدار حین زمین خوردن با اپ کفش هوشمند آلفابت

سنسورهایی که زمین خوردن فرد را هشدار می دهند، تقریبا عملکردی شبیه به چیزی که در اپل واچ ۴ دیدیم، دارند.

این ویژگی به کاربرانی که احتمالا مشکلاتی در نحوه ی حرکت و به کار گرفتن پاهای خود داشته باشند، سودمند خواهد بود.

یا والدینی که نگران زمین خوردن کودکان خود هستند، با پوشاندن این کفش به پای وی، از زمین خوردن ناگهانی و اتفاقی وی مطلع خواهند شد.

کفش های هوشمند آلفابت
کفش های هوشمند آلفابت

اپ وابسته به کفش هوشمند آلفابت می تواند روی موبایل نصب شده و لحظه به لحظه وضعیت راه رفتن، زمین خوردن و یا سلامت کاربر را اطلاع رسانی کند.

سنسورهای سلامتی کفش های هوشمند آلفابت

جالب است بدانید که کفش های هوشمند آلفابت به جز پایش زمین خوردن کاربر، وضعیت سلامتی وی را نیز مورد بررسی قرار داده و در صورت برخورد به نکته ای، آن را هشدار خواهند داد.

به طور نمونه در صورت افزایش وزن کاربر، کفش های هوشمند آلفابت متوجه این موضوع شده و آن را هشدار خواهد داد. حتی افزایش ضربان قلب و هر گونه نارسایی قلبی نیز به همین شکل تشخیص داده شده و هشدار آن ارسال می گردد.

سنسور تشخیص نارسایی قلبی به ویژه زمانی که فرد شروع به راه رفتن سریع یا دویدن می کند، عمل کرده و نامنظمی ضربان قلب را تمیز می دهد.

کفش های هوشمند آلفابت
کفش های هوشمند آلفابت

کاربرد کفش های هوشمند آلفابت

کفش های هوشمند آلفابت نه تنها برای کاربری های تکی و مجزا کاربرد دارند، بلکه زمانی که به تولید انبوه برسند می توان از آن ها در مجموعه های فیزیوتراپی یا تشخیص و مراقبت های پزشکی استفاده کرد.

چالشی که اکنون آلفابت با آن روبروست سایز این کفش ها می باشد. از آن جایی که کاربران مقابل آن می توانند پاهایی با سایزهای متفاوت داشته باشند، آلفابت نیز ناچار است این کفش ها را برای سایزهای مختلف طراحی کند. به دلیل آن که سنسورها در سطح کفش پراکنده شده و می باید تمامی سطح مقطع را پوشش بدهند، سایز کفش کاملا بر نحوه ی چیدمان آن ها تاثیر می گذارد.

کفش های هوشمند آلفابت
کفش های هوشمند آلفابت

آلفابت نمی تواند تنها با یک مدل طراحی این کفش ها را برای گروه وزنی خاصی به بازار عرضه کند و پیش از تولید انبوه، باید طراحی در سایزهای مختلف را با موفقیت به پایان برساند.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...