اپل Watch Series 6 ممکن است سه‌شنبه رونمایی شود

Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5

شایعه‌های عرضه یک ساعت هوشمند مقرون به صرفه از شرکت اپل چند ماهی است که وجود دارد. امروز Jon Prosser از Front Page Tech درمورد کل این ماجرا شفاف سازی کرده است و زمانی که این شرکت برای رونمایی از اپل Watch Sries 6 در نظر گرفته را نیز اعلام کرده است.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که Prosser اخیرا با تردید مدعی شده است که شرکت اپل قصد دارد در طی هفته‌ی جاری از مدل‌های جدید Apple Watch و iPad Air خود رونمایی کند. البته، وی سابقه خوبی در گذشته از خودش نشان داده و تا به حال چندین مرتبه گمانه زنی‌هایی را مطرح کرده که درست از آب درآمده‌اند. اما درمورد اپل Watch Series 6 که برای مهندسین سخت افزار درون شرکت سازنده خود به سادگی با اسم Apple Watch شناخته می‌شود، به احتمال زیاد قرار است جایگزین مدل محبوب Apple Watch Series 3 به عنوان گجت پوشیدنی “مقرون به صرفه” در لاین آپ محصولات شرکت اپل شود. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس حرف و حدیث‌هایی که درمورد اپل Watch Series 6 گفته می‌شود، این دستگاه دارای یک طراحی بهبود یافته بر پایه مدل جدیدترِ Apple Watch Series 4 به همراه یک چیپست که در حال حاضر با کد M9 شناخته می‌شود، خواهد بود. با این حال، چیپست آن به طور منحصر به فردی جالب است زیرا چیپست Apple M9 در گذشته وجود داشته است اما اکنون تولید آن متوقف شده و در حال حاضر نیز به عنوان یک پردازنده مشترک تولید می‌شود که در چیپست‌های Apple A9 و A9X تعبیه شده است. احتمال دیگری که وجود دارد، این است که شاید اسم چیپست Apple M9 که Jon Prosser به آن اشاره کرده است، یک اسم رمزی یا شماره مدل منحصر به فرد برای یک چیپست جدید باشد و یا حتی ممکن است نشان دهنده آغاز یک لاین آپ کاملا جدید از چیپست‌های سری Apple M از این شرکت باشد.

بر اساس گزارش‌هایی که تا به حال در این رابطه منتشر شده است، اپل برای پایین نگه داشتن قیمت و هزینه‌های ساعت هوشمند اپل Watch Series 6 در برابر Apple Watch Series 4، و دادن اطمینان خاطر کافی به مردم که هنوز هم دلیلی برای خریدن مدل‌های گران قیمت‌تر داشته باشند، ویژگی محبوب ECG را از آن حذف کرده است. ظاهرا این ساعت هوشمند ویژگی Always on Display که در آخرین نسل عرضه شده از این ساعت هوشمند وجود داشت را نیز اکنون کنار گذاشته است. این ویژگی برای اولین بار در ساعت های هوشمند شرکت اپل در سپتامبر سال گذشته معرفی شده بود اما ویژگی چندان مهمی هم نیست که نبود آن، کاربران را از خرید این دستگاه منصرف کند. Jon Prosser مدعی شده است که در حال حاضر چهار مدل مختلف از ساعت هوشمند مقرون به صرفه‌ی شرکت اپل در حال ساخته شدن است که شامل یک مدل GPS با اندازه ۴۰ میلی متر (با شماره مدل N140S)، یک مدل سلولار ۴۰ میلی متری (با شماره مدل N140B)، یک مدل GPS با اندازه ۴۴ میلی متر (با شماره مدل N142S) و همچنین یک مدل سلولار ۴۴ میلی متری (با شماره مدل N142B) خواهند شد.

 اما شنیده‌ها حاکی از این است که امسال برای اولین بار شاهد عرضه شدن یک مدل Pro در ساعت های هوشمند شرکت اپل نیز خواهیم بود که ممکن است دارای اسم ساده‌ای به نام Apple Watch Pro باشد. پس از اپل Watch Series 6 که قرار است ساعت هوشمند مقرون به صرفه بعدی این شرکت باشد، Apple Watch (Series 6) Pro نسل جدیدی برای Apple Watch Series 5 خواهد بود که در حال حاضر آخرین نسل عرضه شده از این محصول به شمار می‌رود. البته، Apple Watch Pro هنوز اسم داخلی این ساعت هوشمند است که مهندسین سخت افزار این شرکت آن را صدا می‌کنند و ممکن است نام نهایی آن در بازار نباشد.

Jon Prosser در این گزارش جدید خود، هنوز چیزی درمورد ویژگی‌های آن اعلام نکرده است اما گزارش‌هایی که در گذشته در این رابطه منتشر شده، نشان می‌دهند که بزرگ‌ترین تغییر سخت افزاری که قرار است ایجاد شود، معرفی و استفاده از یک سنسور تشخیص نبض برای اندازه گیری سطح اکسیژن خون بدن انسان خواهد بود. بدون شک، اضافه شدن این ویژگی باید هشدارهای پزشکی بسیار بهتری را فعال سازی کند و علاوه بر این، توصیه‌های تغذیه را نیز بهبود بدهد. این ویژگی، در ترکیب با ردیابی و نظارت بر خواب قرار خواهد گرفت. البته، این ویژگی یک قابلیت جدید است که قرار شده در غالب آپدیت بعدی WatchOS 7 در اختیار سایر کاربران ساعت های هوشمند شرکت اپل نیز قرار داده شود.

مهم‌تر از هر چیز، Jon Prosser اعلام کرده است که مدل مقرون به صرفه ساعت هوشمند اپل Watch Series 6 روز سه‌شنبه‌ی پیش رو در رویداد Time Flies که تازه معرفی شده است، قرار است به طور جهانی برای تمام مردم دنیا به معرفی گذاشته شود. و از سوی دیگر Apple Watch Series 6 Pro یا هر چیز دیگری که اپل قرار است در نهایت آن را صدا کند نیز احتمالا در آن حضور خواهد داشت. متاسفانه، در حال حاضر هنوز هیچ حرفی درمورد قیمت احتمالی هیچ یک از آن‌ها وجود ندارد اما Apple Watch Series 3 با قیمت ۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد و خریداری کردن Series 5 که در حال حاضر آخرین مدل عرضه شده از این محصول به شمار می‌رود نیز ۳۹۹ دلار هزینه دارد. اگر Series 6 و ۶ Pro قرار باشد جایگزین مدل‌های یاد شده شوند، شاید آن‌ها نیز به ترتیب با قیمت ۱۹۹ دلار و ۳۹۹ دلار به فروش برسند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.