پرفروش‌ترین ساعت هوشمند بازار همچنان Apple Watch است

چه یکی از طرفداران محصولات اپل باشید و چه، طوری از آن‌ها فرار می‌کنید که انگار طاعون دارند، نمی‌توانید منکر این شوید که این شرکت با سری ساعت های هوشمند Apple Watch خود کار شگفت انگیزی انجام داده است زیرا هنوز هم پرفروش‌ترین ساعت هوشمند بازار است.

اولین سری از ساعت های هوشمند شرکت اپل، برای اولین بار در آوریل سال ۲۰۱۵ میلادی راهی بازار شد و تا امروز با عرضه کردن چند مدل دیگر، هنوز هم این سری از ساعت های هوشمند شرکت اپل، محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ساعت بازار در دنیا به شمار می‌رود. شاید وقتی که برای اولین بار به این موضوع فکر کنید، باور کردن آن برایتان کار سختی باشد که با وجود برندهای معتبر، لوکس و کهنه کاری مانند Rolex که بیش از صد سال قبل کار خود را شروع کرده بودند و فروش غیر قابل باوری در سراسر دنیا دارند، اکنون اپل جای آن‌ها را گرفته است. حتی برندهای لوکس دیگری مانند Casio هم که ساعت‌های دیجتالی آن‌ها علاوه بر سنجش زمان، چندین اپلیکیشن مختلف دیگر را نیز بر روی مچ کاربران در دسترس قرار می‌دادند، ۴۱ سال از اپل بزرگ‌تر است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که امروز شرکت آمار و تحقیقات Canalys داده‌هایی که از میزان فروش ساعت‌های هوشمند در طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی به دست آورده است را منتشر کرده است. این داده‌های آماری نشان می‌دهند که حتی علیرغم شیوع و گسترش ویروس کرونا و محدودیت‌های شدیدی که به دلیل قرنطینه‌های سراسری در دنیا وجود داشت، اپل همچنان در صدر پرفروش‌ترین سازنده‌های ساعت های هوشمند قرار گرفته است. اما با وجود این دستاورد و موفقیت بزرگی که اپل مجددا به دست آورده است، همه چیز هم برای آن‌ها فراهم و آماده نبوده است.

بله، اپل از ژانویه تا مارس سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۶.۳ درصد از کل سهم بازار ساعت هوشمند در سراسر دنیا را به خودش اختصاص داده است و این درصد، حتی از کل سهمی که سه برندی که در رتبه‌های بعدی قرار دارد، روی هم به دست آورده‌اند نیز بیشتر بوده است. یعنی سه برندی که در رتبه‌های دوم، سوم و چهارم قرار دارند، روی هم رفته اندازه‌ی اپل از بازار ساعت‌های هوشمند در سراسر دنیا سهم ندارند اما نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که در طی دوره مشابه در سال گذشته، اپل به تنهایی ۴۶.۷ درصد از سهم این بازار را در اختیار داشت. این موضوع نشان می‌دهد که در هر صورت، اپل از سال گذشته تا به حال حدود ۱۰ درصد از سهم بازار ساعت های هوشمند که در اختیار داشت را از دست داده است.

نکته قابل توجه بعدی که در آمار پرفروش‌ترین ساعت هوشمند حال حاضر بازار به آن اشاره شده، این است که با وجود این که Apple Watch در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۱۳ درصد فروش کم‌تری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است، اما سیستم عامل اختصاصی این ساعت های هوشمند در طی همین دوره، ۴ میلیون کاربر جدید دریافت کرده است. تعداد کل کاربرانی که سیستم عامل اختصاصی Apple Watch تا به حال در اختیار گرفته است، اکنون به بیش از ۷۰ میلیون نفر رسیده است.

آمار اخیر Canalys نشان می‌دهد که در طی سه ماهه اول سال جاری میلادی، اپل ۵.۲ میلیون دستگاه Apple Watch به فروش رسانده است. پس از آن‌ها، هوآوی با یک اختلاف چشمگیر و تنها با فروش ۲.۱ میلیون ساعت هوشمند در طی این مدت، در جایگاه دوم قرار گرفته است. این سازنده‌ی غول پیکر چینی ۱۴.۹ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته است و در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، آمار فروش ساعت‌های خود را بیش از ۲ برابر بیشتر کرده است. آمار نشان می‌دهد که فروش آن‌ها در این بازار، امسال ۱۱۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. البته یکی از شیوه‌هایی که این شرکت برای افزایش دادن آمار فروش ساعت‌های هوشمند خود به کار گرفت، این بود که آن‌ها را به صورت باندل با برخی از گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود به صورت رایگان عرضه کرد. به عنوان مثال، Huawei Watch GT 2 به صورت رایگان در کنار لاین آپ سری گوشی‌های هوشمند Huawei P40 در اختیار مردم قرار داده شد که منجر به فروش هر دوی آن‌ها شد و بدین ترتیب، آمار ساعت های هوشمند هوآوی نیز افزایش پیدا کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.