بهترین ساعت های هوشمند سال ۲۰۱۹

شرکت‌‌های مختلفی هستند که به تولید ساعت های هوشمند یا همان گجت پوشیدنی می‌‍پردازند. از جمله فعالان این عرصه باید به سامسونگ، شیائومی، اپل، هوآوی و چندی دیگر اشاره کرد. در چند سال گذشته ساعت‌ها پیشرفت چشمگیری پیدا کردند و باید آنها را گزینه‌های بزرگی به شمار آورد.

برخی ساعت‌های هوشمند از طراحی دوار برخوردارند اما برخی دیگر با نمایشگر مربعی همراه هستند. بنابراین باید هر یک از آنها را مدل‌هایی قابل توجه و با کارایی بالا حساب کرد. در میان ساعت‌های هوشمند مدل‌هایی هستند که با iOS و اندروید سازگاری دارند اما چندی از آنها تنها با یک سیستم عامل توانایی سازگاری دارد.

بنابراین نمی‌توان دقیقا بیان داشت کدام یک بهترین هستند. در این مطلب قصد داریم با نزدیک شدن به انتها سال ۲۰۱۹، شما را با بهترین ساعت‌های هوشمند سال ۲۰۱۹ آشنا سازیم.

۱- ساعت اپل واچ سری ۵/ قیمت ۵۰۰ دلار

شرکت اپل ساعت هوشمند اپل واچ سری ۵ را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد. یک ساعت هوشمندی که از طراحی بهبودیافته برخوردار بوده و تجربه کاربری خوبی رقم می زند. این ساعت هوشمند شباهت فاحشی به نسل پیشین دارد اما اپل سعی کرده با ارتقا سخت افزاری و قابلیت، آن را به گزینه ارزنده‌تری تبدیل سازد.

اپل واچ سری ۵ همانطور که از نامش پیداست، نسل پنجم سری ساعت های هوشمند اپل واچ بوده که نباید آن را دست کم دانست. شرکت موردبحث ساعت را در دو مدل ۴۴ و ۴۲ میلیمتری عرضه می‌کند. با سیستم عامل WatchOS رابط کاربری بسیار سریع بوده و می‌توان عملکرد قابل توجهی را مشاهده کرد.

اپل واچ سری ۵ جدیدترین عضو خانواده اپل واچ است که می‌توان تجربه کاربری خوبی با آن داشت. برند کوپرتینویی با این ساعت هوشمند سعی داشته رضایت مخاطبش را جلب کند. اپل واچ شامل ردیاب‌های متنوع سلامتی می‌شود و همچنین می‌توان انتظار داشت، برنامه‌ها به سرعت روی آن اجرا شوند. سنسور ضربان قلب سریع، قابلیت مطلع ساختن اورژانس در صورت سکته قلبی و برخی دیگر، مواردیست که اپل واچ سری ۵ را به یک مدل ارزنده تبدیل ساخته و نباید آن را مدل نامطلوبی از سوی اپل به حساب آورد.

در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری روی محصولات اپل به وجود آمد که اپل واچ سری ۵ جزئی از آنها محسوب می ‌شود. همچنین یک ویژگی جدید با نام EKG نیز برای محصول اخیر این شرکت در نظر گرفته شده که می‌تواند برای افراد کاربردی باشد.

به هر حال اگر به دنبال دستبند تناسب اندام کامل هستید، اپل واچ سری ۵ یکی از بهترین های سال ۲۰۱۹ است.

۲-ساعت سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲/ قیمت ۲۵۰ دلار

دیگر مدل ساعت هوشمند که باید به آن اشاره کرد، گلکسی واچ اکتیو ۲ شرکت سامسونگ است. این ساعت طراحی نسل پیشین خود را حفظ کرده و با قابلیت‌های ردیابی جدید همراه شد.

ساعت هوشمند مورد اشاره سامسونگ یک گزینه ارزنده است و افراد می‌توانند در کنار آن کاربری خوبی را شاهد باشند. بنابراین نباید آن را یک ساعت نامطلوب به حساب آورد. ساعت‌ های هوشمند همانطور که از نامشان پیداست، گجت پوشیدنی کاربردی و کاملی هستند که می‌توانند برای پیگیری سلامتی افراد مفید باشند.

همچنین به کمک آنها می‌توان از ساعت یا زمان نیز با خبر شد. این ساعت هوشمند توسط سامسونگ در جریان رویداد آگوست معرفی شد. اسمارت واچی که از صفحه نمایش دوار به جای مربعی بهره می‌برد و یک مدل معمولی از برند کره‌ای محسوب نمی‌شود.

گلکسی واچ اکتیو ۲ ساعتی است که از بند سیلیکونی برخوردار است و بیشتر باید آن را مدلی اسپرت به حساب آورد تا رسمی. همچنین سامسونگ مدل را در دو مدل ۴۴ و ۴۰ میلی‌متری عرضه می‌کند تا افراد بتوانند نسخه موردنظر را تهیه کنند.

گلکسی واچ اکتیو ۲ رقیب جدی برای اپل واچ و دیگر مدل‌ ساعت‌های هوشمند محسوب شده و نباید آن را دست کم گرفت. در چند سال گذشته سامسونگ سعی داشته تحولی در ساعت‌های خود به وجود آورد و واچ اکتیو ۲ همان نسخه موردنظر است.

۳- ساعت سامسونگ گلکسی واچ اکتیو/قیمت ۳۰۰ دلار

شرکت سامسونگ پس از سری گییر مدل گلکسی واچ اکتیو را به عنوان نسل جدید ساعت هوشمند خود معرفی کرد. البته این ساعت سال ۲۰۱۸ از راه رسید و سپس در سال ۲۰۱۹ کره‌ای‌ها تصمیم گرفتند نسل جدید را با طراحی نسبتا بهبودیافته و برخی ویژگی اضافی معرفی کنند.

گلکسی واچ اکتیو چندان تفاوتی با گلکسی واچ اکتیو ۲ ندارد و شاید از برخی ویژگی‌ها محروم باشد. این ساعت نیز در دو نسخه ۴۲ و ۴۴ میلی‌متری عرضه می‌شود که عموما مدل ۴۲ میلی‌متری توسط بانوان و ۴۴ میلی‌متری توسط مردان خریداری می‌شود.

دیگر خبری از طراحی سنتی سری Gear در این ساعت مشاهده نشده و سامسونگ طراحی نسل جدید با نمایشگر کم حاشیه را به کار گرفت. همان سالی که اپل نیز صفحه نمایش کم حاشیه‌تر را در اپل واچ تعبیه کرد. شایان ذکر بوده ساعت تحت سیستم عامل تایزن است و هیچ سیستم عامل اندرویدی در آن به کار گرفته نشد.

۴- ساعت گارمین Vivoactive 4 /قیمت ۳۰۰ دلار

دیگر ساعت مورد اشاره که باید به آن پرداخت، Vivoactive 4 از شرکت گارمین است. این برند شاید برای تمامی افراد شناخته شده نباشد، اما باید آن را یکی از کمپانی‌های مطرح تولیدکننده گجت پوشیدنی دانست که تنها در این حوزه فعالیت دارد.

صفحه نمایش Vivoactive 4 همچون ساعت سامسونگ دوار است و از نمایشگر مربعی برخوردار نیست. همچنین باید عمرباتری آن را طولانی دانست و افراد اگر روزها به استفاده این ساعت بپردازند، شاهد عمرباتری طولانی آن خواهند بود.

در واقع Vivoactive 4 ترکیبی از طراحی یک ساعت سنتی و دیجیتال بوده و گارمین سعی کرده با آن مدلی جذاب را به مخاطب خود ارائه دهد. از این رو تجربه کاربری فوق العاده می‌توان داشت و ساعت را باید از مدل‌ گجت‌های پوشیدنی به شمار آورد که تجربه کاربری خوبی رقم می‌زند.

عمر باتری دقیق آن بیش از ۸ روز است که نسبت به سایر ساعت‌ها، عمر باتری فوق العاده دارد. Vivoactive در دو مدل کوچک و بزرگ عرضه می‌شود و تنها شامل یک مدل نخواهد شد. به هر حال اگر در امر خرید ساعت هوشمند سخت پسند نیستید، بدون ویوواکتیو گارمین می‌تواند رضایت شما را جلب کند.

۵- ساعت فسیل Gen 5

دیگر ساعت هوشمندی که باید به آن اشاره کرد، محصولی از شرکت فسیل یکی از برندهای فعال تولیدکننده گجت پوشیدنی است. این شرکت با ساعت هوشمند Gen 5 مدلی را به مخاطب ارائه می‌دهد که نباید به سادگی از کنار آن عبور کند.

این ساعت هوشمند فسیل که یک گزینه قابل توجه محسوب شده، مدل معمولی نیست و افراد می‌توانند تجربه کاربری خوبی با آن داشته باشند. از یک سو دارای طراحی دوار است و حاشیه فلزی دارد که از فولاد ضد زنگ ساخته شده و همچنین نمایشگر لمسی هم برای آن تعبیه شد.

گذشته از آن این ساعت هوشمند مدل معمولی نیست و چند کلید فیزیکی همچون ساعت‌های سنتی نیز در حاشیه نمایشگر آن قرار گرفته است. بند این ساعت سیلیکونی بوده و کیفیت خوبی را به دنبال دارد و افراد می‌توانند ساعت طولانی را در کنار آن کاربری کنند.

در بحث عمر باتری نیز شرکت فسیل باتری پرظرفیتی تعبیه کرده که می‌توان ساعت‌ها این گجت پوشیدنی را به کار گرفت. در مجموع باید بیان داشت که Gen 5 با مشخصات سخت افزاری ایده آل و طراحی فشن استایل خود می‌تواند نظر هر مخاطبی را جلب کند، بدون اینکه نقصی در عملکرد آن مشاهده شود.

طی چند سال گذشته، فسیل نسل‌های مختلفی از ساعت هوشمند Gen را عرضه کرد و در این بین باید به مدل مورد بحث نیز پرداخت. شایان ذکر بوده با تمام این تفاسیر باید بیان داشت که Gen 5 به عنوان پنجمین نسل ساعت فسیل از سری Gen مدل معمولی نیست و می‌توان با عمر باتری طولانی ساعت‌ها به استفاده از آن پرداخت.

بیهوده نیست که بیشتر محصولات این شرکت جوایزهای مختلفی کسب می‌کنند و این ناشی از عملکرد قابل توجه شرکت فسیل و تجربه بزرگ کمپانی محسوب می‌شود. انتظار داریم در سال‌های آینده فسیل مدل‌های بیشتری عرضه دارد.