دوچرخه سواری حرفه ای با گجت های حرفه ای

دوچرخه سواری یکی از ورزش های رایج در همه کشور ها محسوب می شود. اکثر دوچرخه سواران علاقه زیادی به تجهیز دوچرخه های خود دارند. اما فرقی نمی کند شما آماتور باشید یا یک دوچرخه سوار حرفه با این گجت ها وسایل دوچرخه سواری شما ارتقاء یافته و آماده یک دوچرخه سواری لذت بخش خواهید شد.

چراغ های دوچرخه

وظیفه اصلی این گروه از چراغ ها روشن کردن مسیر و مشخص بودن دوچرخه در هوای تاریک است و با توجه به این که محدوده وسیعی از مسیر را روشن می نمایند، به باتری قوی تری نیز نیاز دارند. ساده ترین چراغ ها از یک لامپ، قاب محافظ لامپ، پایه ای جهت اتصال به فرمان یا کلاه و یک باتری تشکیل شده اند که می تواند به صورت جدا به تنه یا فرمان متصل شده یا در قاب محافظ لامپ، جاسازی شده باشد. این چراغ ها مجموعه ای کوچک هستند که برای نصب راحت و بی دردسر روی فرمان یا دسته دوچرخه طراحی شده اند اما در مدل های پیشرفته، به طوری کلی از دو نوع اصلی لامپ های LED و HID و دو نوع باتری استفاده شده است.

قمقمه آب سیترونیکس برای دوچرخه سوار ها

بطری یا قمقمه آب دوچرخه سوار ها، دارای یک پوشش پلاستیکی و آسان برای تمیز کردن است که اندازه نگه دارنده قمقمه روی دوچرخه است. به علت وجود سیستم قفل بهداشتی، این نوع از قمقمه ها، شما می توانید از آن به راحتی آب بنوشید. همچنین قمقمه برای شست و شوی در ماشین ظرف شویی مناسب است و شما می توانید به راحتی آن را بشویید. قسمت نوشیدن قمقمه دارای لایه ای است که مانع از رسیدن مایعات به بیرون هنگام نگه داشتن آن به صورت وارونه شده و شما را قادر می سازد مقدار دقیق مورد نظر خود را بنوشید و با تکان های شدیدی که در هنگام دوچرخه سواری به آن وارد می شود حتی یک قطره آب هم از آن کم نمی شود.

کلاه ایمنی دوچرخه سواری

کلاه دوچرخه سواری

کلاه ایمنی دوچرخه MORPHER انتخاب مناسبی برای هم آقایان و هم بانوانی می باشد که می خواهند در کنار حرفه ای بودن ورزش مطمئنی را نیز تجربه نمایند و ایمنی خود را با این کار تضمین می نمایند. رویه به کار رفته برای این کلاه ایمنی از پلاستیک ABS است. این پلاستیک مرغوب دوام بالایی در برابر ضربه و فشار دارد . همچنین از ایجاد ساییدگی جلوگیری خواهد کرد. یکی از مهم ترین نشانه هایی که بیشتر کلاه های دوچرخه سواری باید آن را دارا باشند، وجود راه هایی است که باعث ایجاد رد شدن هوا می شود و در هنگام حرکت از ایجاد تعریق و بوی نامطبوع پیشگیری خواهد کرد. این کلاه از پد هایی تهیه شده که ایجاد میکروب را درون خود به تعویض می اندازد و عمری طولانی به آن خواهد داد.

هندزفری بی سیم جبرا

بیشتر ورزشکار ها دوست دارند هنگام ورزش کردن به موسیقی گوش دهند یا حداقل بتوانند بدون دست زدن به گوشی از آن استفاده کنند. همان طور که می دانید دوچرخه سوار ها در مدت زمان طولانی قادر به استفاده از دست های خود برای پاسخگویی به تماس های تلفنی نیستند. استفاده از یک هدفون با تمام این ویژگی ها باید دارای وزن سبکی باشد، همچنین طراحی آن برای استفاده راحت آن از دیگر ویژگی های مهم این وسیله ضروری است. هدفون ورزشی، هندزفری است که در هنگام ورزش می توانید به راحتی از آن استفاده کنید، بدون این که احساس خستگی و سنگینی برایتان به دنبال داشته باشد. قطعاً در هنگام حرکات سنگین ورزشی که ورزشکاران دچار تعریق می شوند باید از هدفونی استفاده کنند که ضد آب است.

مناسب ترین لباس

اصولاً پیراهن های دوچرخه سواری یا تنگ و چسبان هستند که در مسابقات از آن نوع استفاده می شود یا حالت بادگیر دارند که بدوچرخه سواری کوهستانی آن را پوشیده و استفاده می کنند. لباسی که در عکس می بینید از نوع کوهستانی آن است، به این معناست که در برابر باد های کوهستانی مقاوم و دارای چند جیب است. این لباس ها دارای کش در ناحیه کمر و آستین هستند تا در هنگام دوچرخه سواری باد به درون لباس نفوذ نداشته باشد.

نکته مهم در لباس ها خاصیت تنفس آن ها می باشد که با فعالیت فرد، لباس خیس عرق نشود، چرا که بعد از هر سربالایی یک سرازیری است و لباس خیس در سرعت سرازیری باعث سرماخوردگی می شود. در این پیراهن دوچرخه سواری از فناوری گورتکس استفاده شده تا با قابلیت تنفس بتواند عرق را به خارج هدایت کند و خاصیت ضد باد و آب دارد تا از بیرون چیزی نفوذ نکند.

تلمبه دستی کوچک تاتیکو

بهترین تایر های دوچرخه هم امکان پنچر شدن را دارند، پس بهتر است مثل یک دوچرخه سوار حرفه ای همیشه یک تلمبه دستی کوچک همراه خود داشته باشید تا سر بزنگاه به دادتان برسد. این تلمبه های دستی کوچک قابلیت وصل شدن به بدنه دوچرخه را دارد همین امر باعث شده بسیار کاربردی به نظر برسد این مدل زیبا و کارآمد از شرکت تاتیکو، عمل تلمبه زدن را برای دوچرخه سواران آسان می کند و با وجود یک سری برای باد، می توان با تعویض تبدیل والف از این مدل برای هر دو نوع سری والف استفاده کرد.