بررسی اسپیکر بلوتوثی Flip 5 جی بی ال

بدون شک جی بی ال یک برند بزرگ در صنعت تولید سیستم‌های صوتی بوده و تاکنون مدل‌های مختلفی را معرفی و عرضه کرده است. در این بین سال‌های قبل شاهد معرفی اسپیکر بلوتوثی کاربردی و جذابی به نام Flip 5 بودیم که دارای طراحی استوانه‌ای باکیفیت و وضوح صوتی بالاست.

جی بی ال در واقع زیرمجموعه شرکت سامسونگ بوده که در سال‌های گذشته خریداری شد. بنابراین عجیب نیست با یک مدل برجسته آن هم از نوع JBL رو به رو باشیم. در این مطلب می‌خواهیم یکی از محصولات اخیر جی بی ال موسوم به Flip 5 را بررسی کنیم. یکی از مدل‌های بسیار محبوب جهانی که با طراحی جذاب و کیفیت صدا بزرگ توانسته نظر مخاطب را به خوبی جلب کند.

به هر حال اگر قصد دارید گزینه قابل توجهی به عنوان اسپیکر بلوتوثی باکیفیت خریداری کنید، Flip 5 جی بی ال همان گزینه موردنظر است. البته بهتر بوده پیش از خرید، مطالعه‌ای روی این مطلب داشته و آشنایی بیشتری پیدا کنید.

طراحی با کیفیت

  • ابعاد ۱۸۱*۶۹*۷۴ میلیمتری و وزن ۵۴۰ گرمی
  • ۱۱ گزینه رنگی
  • قابلیت ارتباطی بلوتوث ۴.۲
  • استاندارد IPX7 برای مقاومت در برابر آب و گردو غبار

شرکت جی بی ال همیشه گزینه‌هایی را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. اسپیکر بلوتوثی Flip 5 یک مدل برجسته بوده که طراحی جذاب و اسپرت دارد. اسپرت از این لحاظ که بیشتر می‌تواند به عنوان یک ابزار موسیقی در کنار افراد به کار گرفته شود.

کمتر افرادی با سن بالا را شاهد هستیم که چنین ابزاری در سفر به همراه داشته باشند و بنابراین یک گزینه جوان پسند است. طراحی بخش مهمی در هر دستگاه دیجیتالی بوده و این موضوع شامل اسپیکر بلوتوثی Flip 5 جی بی ال نیز می‌شود.

برند شناخته شده چند سالی می‌شود که به عرضه مدل‌هایی از برند Flip می‌پردازد و Flip 5 به نوعی نسل جدید به شمار می‌رود. در طراحی ظاهری این اسپیکر به شکل یک استوانه‌ای است که می‌توان آن را در حالت افقی یا عمودی قرار داد. بنابراین افراد می‌توانند این بلندگو پورتابل را در حالت عمودی یا افقی قرار دهند و تفاوتی نداشته در چه حالتی جای می‌گیرد.

از این رو باید بسته به موقعیت و شرایط خود آن را در حالت موردنظر جای دهید. اسپیکر  Flip 5 یک گزینه بزرگ در میان رقبا خود بوده زیرا دارای کیفیت ساخت بالاییست و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. در سوی دیگر نیز وضوح صوتی بالایی را در آن می‌توان مشاهده کرد که کمتر مدلی چنین محسوب می‌شود و تجربه خوبی هم رقم خواهد زد.

برای شارژ این هدفون می‌توانید از پورت USB-C تعبیه شده روی آن بهره گیرید که به سادگی با شارژ چند ساعته به شارژ کامل می‌رسید. در نسل پیشین اسپیکر Flip شرکت جی بی ال تصمیم گرفت تا پورت میکرو USB را به کار گیرد اما در نسل جدید با استفاده از پورت USB-C، موجب شده تا سرعت شارژ این اسپیکر نیز افزایش یابد.

با وجود آن که پورت USB-C در این مدل به کار گرفته شد، اما شرکت جی بی ال استاندارد بزرگ مقاومت در برابر آب IPX7 را به کار گرفته است. اسپیکرهای بلوتوثی ابزارهای پخش صدا کارآمدی هستند که از یک سو وزن کمی داشته و به راحتی قابل حمل می‌باشند و در سوی دیگر می‌توان آنها را به سادگی حمل کرد، بدون اینکه تجربه نامطلوبی داشت.

بخصوص اگر اسپیکر شما مدلی از برند JBL دوست داشتنی و موفق باشد. Flip 5 نمونه بارز یک اسپیکر بلوتوثی برجسته بوده که افراد با آن می‌توانند تجربه کاربری خوبی کسب کنند. گذشته از آن جذابیت ظاهری بسیاری داشته و همانطور که پیشتر گفته شده، اسپرت و جوان پسند است.

البته بیشتر جوانان هستند که تمایل به شنیدن موسیقی دارند و Flip 5 جی بی ال می‌تواند به خوبی نیاز آنها را برآورده سازد. گفتنیست که برند شناخته شده چند سالی می‌شود که به عرضه مدل‌هایی از برند Flip می‌پردازد و Flip 5 به نوعی نسل جدید به شمار می‌رود. در طراحی ظاهری این اسپیکر به شکل یک استوانه‌ای است که می‌توان آن را در حالت افقی یا عمودی قرار داد. بنابراین افراد می‌توانند این بلندگو پورتابل را در حالت عمودی یا افقی قرار دهند و تفاوتی نداشته در چه حالتی جای می‌گیرد.

جی بی ال در واقع زیرمجموعه شرکت سامسونگ بوده که در سال‌های گذشته خریداری شد. بنابراین عجیب نیست با یک مدل برجسته آن هم از نوع JBL رو به رو باشیم. در این مطلب می‌خواهیم یکی از محصولات اخیر جی بی ال موسوم به Flip 5 را بررسی کنیم. یکی از مدل‌های بسیار محبوب جهانی که با طراحی جذاب و کیفیت صدا بزرگ توانسته نظر مخاطب را به خوبی جلب کند.

طراحی کامل و زیبایی را در مدل Flip 5 می‌توان مشاهده کرد که نباید به سادگی از کنارش گذشت. به گفته جی بی ال با استاندارد IPX7، بیش از ۳۰ دقیقه می‌توان این اسپیکر را زیر آب قرار داد، بدون اینکه ترس از خراب شدن آن داشته باشید. همچنین یک گزینه برنده در میان محصولات JBL بوده و نباید به سادگی از کنارش گذشت.

کلیدها به صورت برجسته روی اسپیکر لحاظ شده و با دستگاه یکپارچه گشته است. این یک نقطه عطف در طراحی Flip 5 است و باید برای این موضوع به تحسین جی بی ال پرداخت. طراحی این اسپیکر جان سخت به نظر رسیده اما در واقع چنین نیست و ظریف می‌باشد. اگرچه دوام آبی بالایی دارد و به نوعی ضدآب تلقی می‌شود.

جی بی ال Flip 5 تجربه کاربری خوبی با طراحی زیبایش رقم می‌زند و مدل معمولی نیست. کیفیت ساخت بالای آن نظر هر فردی را جلب می‌کند و ما نیز بسیار شیفته این مدل جی بی ال شدیم. البته در بازار برخی مدل‌های رقیب وجود دارند که ممکن است نتوانند به سادگی از سد Flip 5 عبور کنند.

زیرا این اسپیکر نه تنها کیفیت صدا بالایی دارد، بلکه در بحث طراحی نمونه کاملی تلقی شده و نباید آن را معمولی به حساب آورد. شرکت JBL نشان داده با سری فلیپ توانسته توجه علاقمندان به هدفون را جلب کند و بدیهی است که مدل جدید یعنی Flip 5 نیز گزینه فوق العاده نباشد.

از طرح جذاب و جوان پسنده گرفته تا کیفیت ساخت بالا که موجب می‌شود این اسپیکر تجربه کاربری خوبی رقم زند.

کیفیت صدا

  • باتری ۴۸۰۰ میلی آمپری با عمر باتری ۱۲ ساعته
  • فرکانس پاسخگویی ۶۵هرتز تا ۲۰ هزار هرتز
  • اسپیکر استریو دوگانه

شرکت جی بی ال با معرفی اسپیکر فوق العاده Flip 5 نشان داد که محصولات بزرگی را برای معرفی در دست تولید دارد. این اسپیکر بلوتوثی که می‌توان بدون نیاز به سیم آن را برای برگزاری یک جشن کوچک و برخی موارد دیگر به کار گرفت، یک نقطه عطف در میان محصولات JBL بوده و تجربه کاربری با این مدل نیز بسیار لذت بخش است.

بنابراین با هدفون معمولی رو به رو نیستید و کیفیت صدا بی نظیری دارد. Flip 5 نسل پنجم سری اسپیکرهای Flip بوده و از ویژگی‌های مختلفی بهره می‌برد. نخست اینکه باتری ۴۸۰۰ میلی آمپری برای آن در نظر گرفته شده و عمر باتری ۱۲ ساعته دارد.

در سوی دیگر با پاسخگویی فرکانس ۶۵ هرتز تا ۲۵ هزار هرتزی می‌توان کیفیت صدا بی نقصی را شاهد بود. جی بی ال در واقع زیرمجموعه شرکت سامسونگ بوده که در سال‌های گذشته خریداری شد. بنابراین عجیب نیست با یک مدل برجسته آن هم از نوع JBL رو به رو باشیم. در این مطلب می‌خواهیم یکی از محصولات اخیر جی بی ال موسوم به Flip 5 را بررسی کنیم. یکی از مدل‌های بسیار محبوب جهانی که با طراحی جذاب و کیفیت صدا بزرگ توانسته نظر مخاطب را به خوبی جلب کند.

با وجود آن که پورت USB-C در این مدل به کار گرفته شد، اما شرکت جی بی ال استاندارد بزرگ مقاومت در برابر آب IPX7 را به کار گرفته است. اسپیکرهای بلوتوثی ابزارهای پخش صدا کارآمدی هستند که از یک سو وزن کمی داشته و به راحتی قابل حمل می‌باشند و در سوی دیگر می‌توان آنها را به سادگی حمل کرد، بدون اینکه تجربه نامطلوبی داشت.

این اسپیکر شامل مشخصه‌های بزرگی برای کاربری می‌شود و نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. بنابراین ویژگی‌های گسترده داشته و یک مدل ارزنده از برند JBL است. فلیپ ۵ همانطور که از نامش پیداست، گزینه معمولی نبوده و افراد می‌توانند تجربه خوبی در کنار آن کسب کنند.

آنچه در این مدل بی نظیر بوده و باید برای آن به تحسین شرکت JBL پرداخت، طراحی منحصربفرد در کنار کیفیت صدا بالاست. در واقع وضوح صوتی این مدل به شکلی بالاست که می‌توان تجربه جذابی از شنیدن موسیقی داشت. شرکت JBLL سعی کرده با این مدل نشان دهد که سری Flip با نسخه جدید یعنی Flip 5 کامل شده نقصی نباید مشاهده کرد.

البته نباید تنها به ویژگی مثبت محصول شرکت جی بی ال پرداخت، زیرا معایبی هم در این مدل مشاهده کردیم که قطعا باید به آنها نیز اشاراتی داشت. فلیپ ۵ اگرچه نسل جدید اسپیکر بلوتوثی بوده و ویژگی‌های جذابی دارد، اما معایبی را هم در برمی‌گیرد که قطعا باید به آن اشاره کرد.

JBL تمامی سعی خود را نمود تا یک مدل جذاب را به علاقمندان اسپیکرهای بلوتوثی ارائه دهد و موفق هم بوده است. اما انتظار داشتیم این تلاش کامل باشد و با اسپیکری رو به رو شویم که بتواند نظر مخاطب را بیش از تمامی اسپیکرها جلب کند. سالهاست که جی بی ال به تولید محصولات صوتی می‌پردازد و مدل جدید نیز یکی از آنهاست.

در واقع شرکت جی بی ال با معرفی اسپیکر فوق العاده Flip 5 نشان داد که محصولات بزرگی را برای معرفی در دست تولید دارد. این اسپیکر بلوتوثی که می‌توان بدون نیاز به سیم آن را برای برگزاری یک جشن کوچک و برخی موارد دیگر به کار گرفت، یک نقطه عطف در میان محصولات JBL بوده و تجربه کاربری با این مدل نیز بسیار لذت بخش است.

جی بی ال Flip 5 تجربه کاربری خوبی با طراحی زیبایش رقم می‌زند و مدل معمولی نیست. کیفیت ساخت بالای آن نظر هر فردی را جلب می‌کند و ما نیز بسیار شیفته این مدل جی بی ال شدیم. البته در بازار برخی مدل‌های رقیب وجود دارند که ممکن است نتوانند به سادگی از سد Flip 5 عبور کنند.

قابل ذکر است که باید بسته به موقعیت و شرایط خود آن را در حالت موردنظر جای دهید. اسپیکر  Flip 5 یک گزینه بزرگ در میان رقبا خود بوده زیرا دارای کیفیت ساخت بالاییست و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. در سوی دیگر نیز وضوح صوتی بالایی را در آن می‌توان مشاهده کرد که کمتر مدلی چنین محسوب می‌شود و تجربه خوبی هم رقم خواهد زد.

جی بی ال با فلیپ ۵ یک مدل تمام عیار را ارائه داده و نتوانست یک محصول معمولی را روانه بازار کند. بنابراین نباید ایراداتی که در این مدل مشاهده می‌کنیم را قابل توجه دانست. با یک اسپیکر بی سیم یا همان بلوتوثی رو به رو هستیم که فراتر از انتظار باید مواردی را مطرح کرد و آن را منحصربفرد به حساب آورد.

تجربه کاربری با اسپیکر بی نظیر فلیپ ۵ جی بی ال اجازه می‌دهد تا با یک گزینه فوق العاده رو به رو باشیم. کیفیت صوتی در سطحی بالاست که رضایت مخاطب را به خوبی جلب می‌کند، بخصوص اگر جشن کوچکی در خانه خود برگزار کردید و می‌خواهید به پخش موسیقی دلنواز و هیجان انگیز بپردازید.

بنابراین اسپیکر بلوتوثی Flip 5 جی بی ال می‌تواند به خوبی عمل کرده و کیفیت صوتی پروضوحی را در محیط پخش نماید. این ویژگی است که در کمتر اسپیکرهای بلوتوثی شاهد هستیم. کمپانی JBL با کمک مهندسان با استعداد خود سعی کرده هرگونه نقص را حذف کرده و به افراد اجازه دهد، بهترین عملکرد را در این اسپیکر بلوتوثی تجربه کنند.

در این بین باید بیان داشت که با Flip 5 می‌توان به اسپیکری دست یافت که کم نظیر است و به راحتی نمی‌توان مدلی مشابه‌اش را پیدا کرد. متخصصان JBL توانستند مطابق انتظارات مخاطب عمل کنند و یک اسپیکر کاربردی را در بازار عرضه دارند.

به لطف باتری ۴۸۰۰ میلی آمپری مدت زمان ۱۲ ساعته مدوام در پخش موسیقی را مشاهده خواهید کرد. گذشته از آن تجربه کیفیت صدا بالا نیز با Flip 5 میسر می‌شود. بنابراین نباید به سادگی از کنار این اسپیکر گذشت زیرا ارزش خرید بالایی دارد و مطابق انتظار مخاطب به خوبی عمل می‌کند.

شایان ذکر بوده با به کارگیری پورت USB-C، افراد قادرند شارژ سریعی روی اسپیکر داشته باشند و با یک شارژ ۲ ساعته این اسپیکر بلوتوثی می‌تواند به انرژی کامل دست یابد و ساعت‌ها موسیقی برای شما پخش کند.

نتیجه گیری

بسیاری از افرادی که به دنبال یک سیستم قابل توجه هستند، سعی می‌کنند برند JBL را انتخاب کنند. این شرکت اثبات کرده که در طول سال‌های گذشته به توسعه پروژه‌های خود پرداخته تا رضایت مخاطب را با محصولاتی بی نظیر جلب کند. محصولی چون Flip 5 که در هر جهتی آن را بررسی کردیم، به تحسین جی بی ال پرداختیم.

این اسپیکر به تمام معنا یک گزینه برجسته است و کمتر مدلی را می‌توان یافت که بتواند در سطح آن رضایت مخاطب را جلب کند. البته ناگفته نماند، ایراداتی هم مشاهده شد که چندان چشمگیر نیست و به سادگی افراد می‌توانند از کنار آن عبور کنند.

برخی اسپیکرها این گونه نیستند و ایرادات بزرگی را دربرمی‌گیرند. فلیپ ۵ چنین نبوده و با مزایایی چون عمر باتری طولانی، طراحی جوان پسند، کیفیت ساخت بالا، استحکام قابل توجه و قابلیت ضدآب و مهم‌تر از همه کیفیت صوتی قابل توجه، یک گزینه تمام عیار تلقی شده که نباید به سادگی آن را از دست داد یا مدلی معمولی به حساب آورد. همانطور که گفته شد، تیم مهندسان JBL به توسعه اسپیکری پرداختند تا افراد با یک مدل واقعی و پریمیومی در عملکرد صوتی رو به رو شوند.

بنابراین در کلام آخر بررسی این اسپیکر بلوتوثی شرکت JBL باید بیان داشت که یک مدل کاربردی بوده تا در جشن‌های کوچک مورد استفاده قرار گیرد و رضایت مخاطب را به خوبی جلب می‌کند. اگر از علاقمندان اسپیکر بلوتوثی هستید و می‌خواهید گزینه‌ای خریداری کنید که عمر باتری نسبتا طولانی داشته باشد و کیفیت صوتی قابل قبولی ارائه دهد، Flip 5 همان مورد است.

نکته پایانی که باید درباره این اسپیکر بیان کرد، چنین است که جی بی ال با Flip 5 نسل جدید جذابی را عرضه کرده که مشخصه‌های خوبی را دربرمی‌گیرد.

مزایا: طراحی مستحکم و ضدآب/کیفیت صدا فوق العاده/اتصال USB-C آسان

معایب: بدون صدا ۳۶۰ درجه فراگیر/صدا نسبتا دارای نقص