نمایشگر Apple Watch Series 6 تغییر جدیدی نخواهد داشت

watchOS 7

اگر یکی از منابع فاش کننده‌ی اطلاعات در شبکه‌ی اجتماعی توییتر درست گفته باشد، نباید به هیچ وجه انتظار داشته باشید که صفحه نمایش ساعت هوشمند بعدی شرک اپل به اسم Apple Watch Series 6 با نمایشگر مدل قبلی آن یعنی Apple Watch Series 5 تفاوتی داشته باشد.

در حقیقت، به نظر می‌رسد که هیچ تفاوت ظاهری خاصی قرار نیست میان این دو وجود داشته باشد و شما از روی ظاهر، قطعا نمی‌توانید آن‌ها را از یکدیگر تشخیص دهید. در واقع این موضوع ما را به یاد یک تبلیغ قدیمی می‌اندازد که در آن سامسونگ خریداران آیفون ۴S را مسخره کرده بود که آخرین و بزرگ‌ترین آیفونی که آن‌ها خریداری کرده‌اند چه فرقی با مدل قبلی آن دارد؟ یکی از دیالوگ‌هایی که در این تبلیغ گفته شده بود، این بود که: “اگر ظاهر آن یکسان باقی مانده، مردم چطور متوجه می‌شوند که من یک مدل جدید دارم؟” در توییت جدیدی که این شخص درمورد نمایشگر Apple Watch Series 6 منتشر کرده، گفته است که: “در رویاهای من Apple Watch S6 به استفاده کردن از صفحه نمایش JDI همچنان ادامه خواهد داد.” جالب است که بدانید وقتی این شخص قصد فاش کردن اطلاعات جدیدی دارد، از عبارت “در رویاهای من” استفاده می‌کند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اول از هر چیز، باید به این نکته اشاره کنم که این شخص سابقه‌ی بسیار خوب و درخشانی در فاش کردن اطلاعات مشروع درمورد دستگاه‌ها و یا گجت‌های پیش روی شرکت اپل دارد که این شرکت در آینده قصد معرفی کردن آن‌ها را دارد. و این که این توییت در حال اشاره کردن به پنل صفحه نمایش‌های OLED است که در حال حاضر در ساعت‌های هوشمند شرکت اپل تولید و به کار گرفته می‌شوند که منبع آن‌ها Japan Display یا همان JDI است که وی به آن اشاره کرده است. با این حال، آن‌ها که ظاهرا تولید کننده‌ی نمایشگر ساعت هوشمند پیش روی Apple Watch Series 6 باقی خواهند ماند، این اواخر و در طی چند وقت اخیر، یعنی دقیقا از زمانی که شروع به سرمایه گذاری بر روی صفحه نمایش‌های LCD کرده بودند، با مشکلات مالی بزرگی مواجه شدند تا این که بعد از مدتی به سازنده‌های نمایشگرهای OLED ملحق شدند که شاید دیگر برایشان دیر شده بود.

با این وجود، شرکت اپل همچنان بر روی JDI برای ساخت صفحه نمایش‌های LCD برای برخی از مدل‌های آیفون‌ها و آیپدهای خود حساب می‌کند و کار خود را نیز با ساعت هوشمند Apple Watch Series 5 شروع کرد. آن‌ها از یک صفحه نمایش ۱.۵۷ اینچی برای این ساعت هوشمند استفاده کردند. بر اساس گزارش‌هایی که در این رابطه وجود دارد، پس از اتفاقات و مشکلاتی که برای این شرکت ژاپنی به وجود آمد و همچنین پس از شکل گیری همکاری آن‌ها با اپل، شرکت آمریکایی ۲۰۰ میلیون دلار بر روی بازسازی JDI سرمایه گذاری کرد تا یک جان تازه به آن‌ها ببخشد.

در هر صورت، اگر این شخص درست گفته باشد، برخلاف آنچه که عده زیادی از منابع حدس زده بودند، مدل بعدی ساعت‌های هوشمند شرکت اپل به اسم Apple Watch Series 6 از یک پنل نمایشگر microLED استفاده نخواهد کرد. این مدل از پنل‌های نمایشگر نیازی به نور پس زمینه ندارند که یکی از ویژگی‌های مشترک آن‌ها با پنل‌های OLED به شمار می‌رود. اما برگ برنده‌ی آن‌ها این است که باریک‌تر هستند، روشنایی بیشتری دارند و از همه مهم‌تر، مصرف انرژی آن‌ها پایین‌تر است. علاوه بر این، احتمال کم‌تری وجود دارد که این دسته از نمایشگر‌ها به اندازه‌ی برخی از پنل‌های OLED دچار سوختگی درونی یا به اصطلاح Burn in شدن شوند. شاید ببینیم که microLED برای ساخت صفحه نمایش نسل هفتم ساعت‌های هوشمند اپل به کار گرفته شود.

انتظار می‌رود که Apple Watch Series 6 در ماه سپتامبر به معرفی گذاشته شود که دقیقا محدوده‌ی معرفی نسل بعدی گوشی‌های هوشمند این شرکت به اسم iPhone 12 است که امسال قرار است برای اولین بار در تاریخ دستگاه‌های این سری به فناوری اتصالات ۵G مجهز شوند. با این حال، حرف و حدیث‌های زیادی اکنون وجود دارد که می‌گویند تاریخ معرفی این سری امسال با همیشه فرق خواهد داشت و یک ماه دیرتر از زمان معمول، معرفی خواهند شد. در هر صورت، ساعت‌های هوشمند اپل هنوز هم پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند در دنیا هستند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.