تصاویر Xiaomi Mi Band 5 فاش شدند

اوایل ماه جاری میلادی بود که تصویری از دستبند هوشمند پیش روی شرکت شیائومی به اسم Xiaomi Mi Band 5 به انتشار رسیده بود که ظاهرا به همین دستبند تعلق داشت. در آن زمان، میزان مشروعیت این تصویر برایمان سوال بود اما تصاویر جدید، می‌توانند اطمینان بیشتری به ما بدهند.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که اخیرا یک پست جدید در شبکه اجتماعی چینی Weibo (از طریق Gadgets360) به انتشار رسیده است که شامل تصاویر جدیدی است که یک بار دیگر ما را مجبور کرده است که فکر کنیم ظاهرا به دستبند هوشمند پیش روی Xiaomi Mi Band 5 تعلق دارد. این تصاویر جدید نشان می‌دهند که این دستبند هوشمند دارای یک سیستم شارژ کاملا جدید خواهد بود که به طور مستقیم به خود دستگاه متصل می‌شود. همانطور که احتمالا در جریان هستید، برای شارژ کردن مدلی که در حال حاضر از این دستبند هوشمند در دسترس قرار دارد (Mi Band 4)، باید کپسول صفحه نمایش آن را از بند آن جدا کنید و آن را درون جایگاه مخصوص خود قرار دهید و سپس آن را به آداپتور شارژر متصل کنید (و همچنین اطمینان حاصل کنید که هر دو پینِ کپسول، به درستی به جایگاه آن متصل شده باشند). جایگاه آن دارای یک درگاه USB-A است که به طور مستقیم می‌تواند به برخی از پاور بانک‌ها و یا آداپتور شارژر گوشی‌های هوشمند متصل شود. اما ظاهرا Xiaomi Mi Band 5 به طور مستقیم به شارژر خود متصل خواهد شد که تحول بزرگی محسوب می‌شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در صورتی که این موضوع حقیقت داشته باشد، علاوه بر این که راحت‌تر می‌توان این دستبند هوشمند را شارژ کرد، سرعت شارژ آن نیز می‌تواند افزایش پیدا کند. به جز این، در حال حاضر یک سری حرف و حدیث‌های دیگر نیز درمورد این دستبند وجود دارد که اظهار می‌کنند Mi Band 5 قابلیت پشتیبانی کردن از دستیار صوتی Alexa خواهد داشت که به عنوان دستیار صوتی شرکت Amazon شناخته می‌شود. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، دستبند هوشمند Xiaomi Mi Band 5 برای اولین بار در تاریخ این لاین آپ می‌تواند دارای اسپیکر و میکروفون باشد. تا قبل از این، دستبندهای هوشمند Mi Band از ویبره برای ارتباط برقرار کردن با کاربر استفاده می‌کردند. از طرفی دیگر، این موضوع بدین معنی هم می‌تواند باشد که Mi Band 5 می‌تواند Alexa را بر روی یک دستگاه دیگر فعال سازی کند. البته این موضوع منطقی‌تر به نظر می‌رسد زیرا این دستبند هوشمند به احتمال بسیار زیاد، آنقدر قدرت پردازشی درون خود ندارد که بتواند از یک دستیار صوتی دیجیتالی میزبانی کند.

در حال حاضر شنیده‌ها حاکی از این است که دستبند هوشمند Xiaomi Mi Band 5 دارای قابلیت پشتیبانی از NFC خواهد بود اما در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا مانند مدل قبلی این لاین آپ یعنی Mi Band 4 فقط در اختیار نسخه‌های چینی این دستگاه قرار خواهد داشت یا این که برای همه‌ی نسخه‌ها عرضه خواهد شد. در هر صورت، در ماه اکتبر گذشته یک گزارش منتشر شده بود که ادعا می‌کرد یک سری ویژگی‌های ارتباطاتی جدید با از راه رسیدن Mi Band 5 در ایالات متحده نیز در دسترس قرار خواهند گرفت. این ویژگی به این دستگاه اجازه خواهد داد تا یک نوع سرویس پرداخت موبایلی برای کاربران در ایالات متحده آمریکا در دسترس قرار دهد. علاوه بر این، گفته می‌شود که یکی دیگر از ویژگی‌های جدیدی که قرار است به این دستبند هوشمند اضافه شود، ردیابی چرخه قاعدگی خواهد بود و در عین حال، سنسور تشخیص و اندازه گیری سطح اکسیژن خون هم در آن وجود خواهد داشت.

علاوه بر این، اطلاعات دیگری که اخیرا درمورد دستبند هوشمند Xiaomi Mi Band 5 به همراه تصاویر زنده‌ی آن به انتشار رسیده است، نشان می‌دهند که اندازه صفحه نمایش آن نیز نسبت به مدل قبلی آن افزایش پیدا خواهد کرد و از یک نمایشگر ۰.۹۵ اینچی به یک صفحه نمایش ۱.۲ اینچی افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود که از صفحه نمایش این دستبند می‌توانید به عنوان دگمه شاتر دوربین گوشی هوشمند خود و یا کنترلر موسیقی استفاده کنید. در هر صورت، انتظار می‌رود که این دستبند هوشمند ماه آینده میلادی روانه بازار شود. سال گذشته، Mi Band 4 در تاریخ ۱۱ ژوئن روانه بازار شده بود و کاملا منطقی است که مدل جدید آن هم امسال در همان حوالی روانه بازار شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.