مشخصات کلیدی Galaxy Watch 3 فاش شد

بر اساس اطلاعاتی که در طی چند وقت اخیر در اختیار ما قرار داده شده است، نام ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ نه Galaxy Watch 2 است و نه Active 3. بلکه، امسال باید منتظر از راه رسیدن Galaxy Watch 3 باشیم که اکنون مشخصات کلیدی آن فاش شده است.

با وجود این که اسم مرموز و غیر متعارف ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ (از آن جهت نامتعارف که بدون وجود Galaxy Watch 2 شاهد از راه رسیدن نسخه سوم آن خواهیم بود)، مدت زیادی است که مشخص شده، اما تقریبا تمام مشخصات و ویژگی‌های کلیدی آن تا قبل از امروز در حاله‌ای از ابهام قرار داشت. اما امروز این روند تغییر کرده است. واضح است که Galaxy Watch 3 هنوز رسمی نشده. به همین علت، علیرغم این که برخی از مشخصاتی که درمورد آن اعلام می‌شود، از منابع معتبر و بزرگی مانند SamMobile منتشر شده که اینسایدرهای قابل اطمینان زیادی در اختیار دارد، اما هنوز هم نمی‌توان به طور کامل درمورد آن‌ها اطمینان خاطر داشت. به همین علت، بهتر است مشخصات کلیدی آن را فعلا در حد شایعه بدانیم. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

دقیقا مانند مدل‌های قبلی ساعت‌های هوشمند شرکت سامسونگ که پیش از این هم به برخی از آن‌ها اشاره شد، عده زیادی از مردم از Galaxy Watch 3 انتظار دارند که دارای دو سایز مختلف باشد. اولین و شاید حتی جالب توجه‌ترین ویژگی که از مشخصات کلیدی این ساعت در اختیار ما قرار داده شده، این است که به نظر می‌رسد Galaxy Watch 3 با اندازه صفحه نمایش ۴۵ میلی متر، دارای یک صفحه نمایش ۱.۴ اینچی خواهد بود که در بدنه‌ای با ابعاد ۴۵ × ۴۶.۲ × ۱۱.۱ میلی متر قرار داده شده است که نشان می‌دهد در مقایسه با نسل قبلی خود، در عین حالی که صفحه نمایش بزرگ‌تری دارد، بدنه‌ی آن، هم باریک‌تر و هم کوچک‌تر از Galaxy Watch اولیه است. نسل قبلی این ساعت، دارای یک صفحه نمایش ۱.۳ اینچی بود که در بدنه‌ای با ابعاد ۴۶ × ۴۹ × ۱۳ میلی متر جای گرفته بود.

همانطور که اشاره شد، انتظار داریم نسل بعدی ساعت‌های هوشمند سامسونگ دارای دو نسخه از نظر ابعاد بدنه باشند. در این راستا، گفته می‌شود نسخه ۴۱ میلی متری Galaxy Watch 3 نیز از نسخه ۴۲ میلی متری Galaxy Watch اولیه کوچک‌تر و باریک‌تر خواهد بود اما اندازه‌ی صفحه نمایش آن، همان ۱.۲ اینچ باقی خواهد ماند. با این حال، انتظار می‌رود که یک سری ویژگی‌های مشترک در Galaxy Watch 3 و Galaxy Watch Active 2 وجود داشته باشد که از این دست می‌توان به طول عمر باتری اشاره کرد. با این وجود، هنوز درمورد چیپست و پردازنده‌ی آن هیچ صحبتی به میان نیامده است و ما هم هنوز اطلاعات خاصی در این رابطه نداریم. درمورد باتری آن گفته می‌شود که نسخه‌های ۴۱ و ۴۵ میلی متری Galaxy Watch 3 به ترتیب دارای باتری‌هایی به ظرفیت ۲۴۷ و همینطور ۳۴۰ میلی آمپر ساعت هستند. البته، همانطور که پیش از این هم اشاره شد، هنوز در حد حدس و گمانه زنی است.

همانطور که در طی چند وقت اخیر هم بحث آن حسابی داغ بود، گفته می‌شود که صفحه‌ی چرخان قرار است یک بار دیگر در Galaxy Watch 3 به ساعت‌های هوشمند سامسونگ بازگردد. این ویژگی، یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های نسخه اول این سری محسوب می‌شد که از آن زمان به بعد، مشاهده نشد اما ظاهرا قرار است به زودی بازگردد. به کمک این ویژگی کلیدی می‌توانید به راحتی در منوها جابجا شوید زیرا به دلیل کوچک بودن نمایشگر، کار کردن با آن همیشه راحت نیست اما این ویژگی، این کار را ساده می‌کند. از نظر سنسورهای به کار رفته در این دستگاه، گفته می‌شود که یک سنسور ضربان قلب با ۸ دیود برای اندازه گیری ضربان در آن وجود خواهد داشت و در کنار آن، قابلیت اندازه گیری فشار خون نیز قرار است وجود داشته باشد.

در حال حاضر، هنوز مشخص نیست که سامسونگ چه ویژگی‌های دیگری برای سنجش سلامتی در این ساعت هوشمند به کار خواهد برد اما این نکته از ارزش زیادی برخوردار است که اشاره کنیم، انتظار می‌رود حافظه رم و فضای ذخیره سازی داخلی در Galaxy Watch 3 از ۷۶۸ مگابایت و ۴ گیگابایت در نسخه اولیه خود، حتی در مدل Bluetooth آن نیز به ترتیب به ۱ و ۸ گیگابایت افزایش پیدا کنند. در هر صورت، انتظار داریم به زودی از تمام مشخصات کلیدی این ساعت هوشمند به طور رسمی اطلاع پیدا کنیم. زیرا ظاهرا زمان زیادی تا رونمایی آن باقی نمانده.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.