Mi Band 5 دارای چه مشخصاتی خواهد بود؟

جای هیچ شکی نیست که در حال حاضر دستبند هوشمند Mi Band 4 یکی از محبوب‌ترین گجت‌ها و دستبندهای هوشمند بازار به شمار می‌رود اما ظاهرا به نظر می‌رسد که اکنون شرکت شیائومی پس از موفقیت آن، دنبال ساخت نسخه بعدی این دستبند به اسم Mi Band 5 افتاده است.

شاید اسم دستبندهای هوشمند Mi Band شرکت شیائومی را تا به حال زیاد شنیده باشید اما شاید دوست داشته باشید که بدانید دلیل محبوبیت شدید این محصولات چیست؟ در حقیقت، ماجرا از این قرار است که این دستبندها با یک برچست قیمت پایین و بسیار اقتصادی، منصفانه و مقرون به صرفه، یک سری مشخصات پایه‌ای و ساده را در اختیار علاقه مندان به گجت‌های پوشیدنی هوشمند قرار می‌دهند و علاوه بر این، تمام آنچه این افراد از نظر ردیابی خواب، اندازه گیری ضربان قلب و یا اندازه گیری فعالیت‌های آن‌ها در حین انجام دادن ورزش‌های مختلف نیاز داشته باشند را در اختیار این افراد قرار می‌دهند. در حقیقت، تمرکز اصلی آن‌ها بر روی فراهم کردن یک سری قابلیت‌های پایه‌ای با یک قیمت بسیار مقرون به صرفه است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در این زمینه و آگاهی پیدا کردن از مشخصات احتمالی Mi Band 5 همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

به دلیل موفقیت گسترده و بزرگی که تمام نسل‌های قبلی دستبندهای هوشمند شرکت شیائومی از جمله Mi Band 4 برای این شرکت به ارمغان آوردند، ظاهرا به نظر می‌رسد که شیائومی در حال انجام دادن برنامه ریزی‌های مقدماتی است تا از نسل بعدی این گجت‌های هوشمند پوشیدنی تحت عنوان Mi Band 5 رونمایی کند. اکنون اطلاعات جدیدی درمورد نسخه‌ی جهانی دستبند هوشمند پیش روی Mi Band 5 توسط منبعی به اسم TizenHelp به انتشار رسیده است که این اطلاعات جدید نشان می‌دهند برای اولین بار در تاریخ دستبندهای هوشمند Mi Band، گجت پوشیدنی هوشمندِ Mi Band 5 دارای قابلیت پشتیبانی از یک دستیار صوتی خواهد داشت که می‌تواند آغازگر تحولات جدیدی در آینده و تاریخ این سری به شمار بیاید. ظاهرا قرار است از دستیار صوتی Alexa در این دستبند هوشمند استفاده شود.

علاوه بر وجود این قابلیت جذاب، این ویژگی به تنهایی نشان دهنده‌ی این است که نسل بعدی دستبندهای هوشمند شرکت شیائومی که در راه است، سرانجام دارای میکروفون و اسپیکر خواهد بود. باید توجه داشته باشید که پیش از این، Mi Band 4 و یا نسل‌های قبلی این دستبندها در گذشته، برای آلارم‌ها و اعلان‌ها فقط به فیدبکِ لمسی و لرزشی متکی بودند و هیچ اسپیکری در آن‌ها وجود نداشت. از سوی دیگر، و همچنین به احتمال زیاد این دستبند هوشمند به راحتی به عنوان ماشه‌ای برای فعال کردن Alexa بر روی یک دستگاه متفاوتِ دیگر به کار برده خواهد شد که به عنوان مثال، می‌تواند یک گوشی هوشمند و یا یک اسپیکر هوشمند باشد تا در ضمنِ استفاده کردن از میکروفون و اسپیکر خود، برای انجام دادن کارهایی که نیاز به پردازش‌های تقریبا سنگینی دارند، بر روی آن دستگاه‌ها تکیه کنند.

علاوه بر این، منابعی که اقدام به منتشر کردن این اطلاعات جدید درمورد نسل بعدی دستبندهای هوشمند شرکت شیائومی موسوم به Mi Band 5 کرده اند، این ادعا را نیز مطرح می‌کنند که این گجت پوشیدنی هوشمند قابلیت ردیابی چرخه قاعدگی را نیز خواهد داشت اما این تمام ماجرا نیست زیرا علاوه بر این، می‌تواند سطح اکسیژن خون کاربر خودش را نیز اندازه گیری کند. متاسفانه، درست مانند Mi Band 4، نسل بعدی این دستبند هوشمند به اسم Mi Band 5 نیز ظاهرا تنها در کشور چین قادر به پشتیبانی کردن از فناوری NFC خواهد بود. این موضوع به این معنی است که در نسخه‌های جهانی آن، خبری از قابلیت پشتیبانی از NFC نخواهد بود.

اگر می‌خواهید کمی بیشتر با طراحی دستبند هوشمند پیش روی Xiaomi Mi Band 5 آشنایی پیدا کنید، باید توضیح دهم که نسل قبلی آن به یک صفحه نمایش لمسی AMOLED با اندازه ۰.۹۵ اینچ مجهز بود که می‌توانست، تاریخ، ساعت، ضربان قلب، تعداد قدم‌های برداشته شده و همچنین اعلان‌هایی که از گوشی هوشمند خود دریافت می‌کردید به همراه برخی دیگر از چیزها را به شما نمایش دهد. اما تصاویر فاش شده از نسل پنجم این دستبند نشان از وجود یک صفحه نمایش بزرگ‌تر می‌دهند که دارای گوشه‌های گِردتری از نسل قبلی خود می‌باشد. در هر صورت هنوز اطلاعاتی درمورد تاریخ عرضه این دستبند در اختیار ما قرار داده نشده است اما به محض این که از این موضوع اطلاع پیدا کردیم، شما را در جریان قرار خواهیم داد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.