ساعت هوشمند Oppo Watch در حال نزدیک شدن به زمان عرضه است

Oppo Watch

چند روز قبل به لطف سازمان صدور مجوز FCC، چند تصویر زنده از ساعت هوشمند پیش روی Oppo Watch منتشر شد که این تصاویر توانستند یک ایده خوب از شکل ظاهری و طراحی این ساعت هوشمند در اختیار ما قرار دهند تا بدانیم با چه چیزی مواجه می‌شویم.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که ساعت هوشمند پیش روی Oppo Watch، در اینجا با کد OW19W12 مشخص شده است و اکنون علاوه بر طراحی و شکل ظاهری خودِ بدنه‌ی این ساعت هوشمند، می‌توانیم کابل شارژ آن به همراه مقداری از بند چرمی آن را نیز مشاهده کنیم که قرار است به زودی به دور مچ علاقه مندان به این ساعت انداخته شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

جای هیچ شکی نیست که با دیدن طراحی و شکل ظاهری ساعت هوشمند پیش روی Oppo Watch به یاد Apple Watch از شرکت اپل می‌افتید که کاملا هم طبیعی است زیرا المان‌های طراحی مشابه زیادی در بین این دو وجود دارد که آن‌ها را بسیار شبیه به یکدیگر کرده است. حتی ما هم در نگاه اول به این دستگاه، به یاد Apple Watch افتادیم. در هر صورت، شباهت این دو با یکدیگر غیر قابل انکار است. یک نکته بسیار قابل توجه دیگر درمورد شباهت‌های این دو، این است که حتی اسم آن‌ها نیز کاملا به یکدیگر نزدیک است. این موضوع باعث می‌شود که شباهت‌های آن‌ها حتی از قبل هم بیشتر شود. در هر صورت، بر اساس حرف و حدیث‌هایی که در طی چند وقت اخیر درمورد ساعت هوشمند پیش روی Oppo Watch منتشر شده است، انتظار داریم که این گجت هوشمند در نیمه دوم سال جاری میلادی در اروپا راهی بازار شود. اما با این وجود، متاسفانه از تاریخ عرضه دقیق آن هنوز هیچ اطلاعات یا جزئیات خاصی در اختیار نداریم.

با این حال، لحن بیان توضیحات این گجت مورد انتظار در FCC نشان می‌دهد که Oppo Watch قرار است از طریق شعبه ایالات متحده آمریکای فروشگاه آمازون به فروش برسد. بنابراین، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این ساعت هوشمند به صورت جهانی در دسترس مردم قرار داده خواهد شد و قرار نیست فقط در یک منطقه خاص، عرضه شود. حالب است که بدانید این ساعت هوشمند حتی در وبسایت آمازون نیز موجود شده است و در صفحه‌ی توصیحات آن در FCC عبارتی وجود دارد که ذکر می‌کند: “خرید از آمازون: Oppo Watch”. کلیک کردن بر روی این لینک شما را به نتایج جست و جو درمورد عبارت Oppo Watch در وبسایت آمازون خواهد برد. البته، این لینک اکنون از دسترس خارج شده و دیگر در شعبه آمریکای آمازون قابل دیدن نیست.

اطلاعات و جزئیاتی که در طی چند وقت اخیر درمورد Oppo Watch منتشر شده است، نشان می‌دهند که این ساعت هوشمند دارای دو سایز مختلف صفحه نمایش خواهد بود که یکی از آن‌ها ۴۱ میلی متر اندازه دارد و مدل دیگر آن نیز ۴۶ میلی متر می‌باشد. همچنین بر اساس تصاویری که از این گجت مورد انتظار منتشر شده و همینطور به لطف مشخصاتی که در برخی از توضیحات تصاویر آن گفته شده است، می‌توانیم مدل بزرگ‌تر آن که دارای اندازه ۴۶ میلی متر می‌باشد را مشاهده کنیم.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که ساعت هوشمند پیش روی Oppo Watch که در حال حاضر منتظر عرضه شدن آن برای بازار کشورهای غربی اعم از کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا هستیم، در ماه مارس گذشته با یک سیستم عامل شخصی سازی شده‌ی اختصاصی در کشور چین راهی بازار شده بود و در حال حاضر نیز با قیمت ۲ هزار یوان معادل ۲۸۲ دلار در این کشور در دسترس قرار دارد. در این ساعت هوشمند یک صفحه نمایش ۱.۹ اینچی وجود دارد که لبه‌های کناری آن به سمت بیرون، خمیده طراحی شده است. در داخل بدنه‌ی آن، Oppo Watch به یک چیپست Snapdragon 2500 Wear Mobile Platform مجهز شده است که وظیفه فراهم کردن قدرت مورد نیاز آن را برعهده دارد.

البته، یک سری اجزای دیگر نیز برای تهیه کردن قدرت مورد نیاز این ساعت هوشمند درون بدنه آن کار گذاشته شده است که شامل ۸ گیگابایت رام و همچنین قابلیت پشتیبانی کردن از ارتباطات سلولی از طریق eSIM می‌شوند. منتظر هستیم تا بدانیم آیا Oppo Watch پس از حضور در بازار کشور آمریکا، چطور عمل خواهد کرد و آیا هرگز می‌تواند از حامل‌های مخابراتی اصلی این کشور پشتیبانی کند تا به موفقیت دست پیدا کند یا خیر.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.