مقایسه هدفون‌های بی‌سیم پاوربیتس پرو و ایرپادز – قسمت دوم

مقایسه هدفون‎های بی‌سیم

در قسمت دوم مقایسه هدفون‎های بی‌سیم به بررسی و مقایسه‌ مدل‌های ایرپادز یک و دو، ایرپادز پرو و پاوربیتس پرو می‌پردازیم. در قسمت قبلی ویژگی‌ها و امکانات دو مدل پاوربیتس پرو و ایرپادز پرو را با هم مقایسه کردیم و اینجا به سایر هدفون‌های بی‌سیم سازگار با گوشی‌های آیفون می‌پردازیم. با آرادمگ همراه باشید.

ایرپادز پرو جدیدترین هدفون بی‌سیم اپل است که با نسل‌های پیشین تفاوت زیادی دارد. کمپانی معروف بیتس هم هدفون‌های بی‌سیم خودش را با نام پاوربیتس پرو وارد بازار کرده که جدی‌ترین رقیب محصول جدید اپل است. در قسمت اول هم دیدیم که اگر از ایرپادز پرو برتر نباشد، با آن در یک رده قرار دارد.

در این قسمت مقایسه هدفون‎های بی‌سیم ابتدا به مقایسه پاوربیتس پرو با ایرپادز ۲ می‌پردازیم و سپس دو نسل ایرپادز اپل (یعنی نسل دوم و نسل پرو) را با هم مقایسه خواهیم کرد. این مقایسه‌های کامل و همه‌جانبه به شما کمک خواهد کرد بهترین هدفون بی‌سیم متناسب با نیازهایتان را انتخاب کنید.

مقایسه هدفون‎های بی‌سیم ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

مقایسه هدفون‌های بی‌سیم ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو
مقایسه هدفون‌های بی‌سیم ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

پاوربیتس پرو محصول جدیدتری است و حتی در بسیاری موارد از ایرپادز پرو هم بهتر است. اما بهترین هدفون لزوما بهترین انتخاب برای شما نخواهد بود. اگر فرد پرمشغله‌ای هستید و مرتب با هدفون بی‌سیم صحبت می‌کنید باید همه ویژگی‌ها و امکانات را کنار بگذارید و مدلی را بخرید که کیفیت صدای تماس بیشتری دارد. اما اگر می‌خواهید از هدفون بی‌سیم در حین ورزش استفاده کنید، باید دنبال طراحی بهتر و امکانات کنترل بیشتر باشید.

این مقایسه به شما کمک می‌کند بین دو هدفون بی‌سیم ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو مناسب‎ترین مدل برای نیازهایتان را پیدا کنید.

مقایسه طراحی ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

ایرپادز ۲ خیلی شبیه اولین نسل ایرپادز است و تفاوت زیادی نکرده است. در طراحی قسمت داخلی این هدفون بی‌سیم از گوشی سیلیکونی استفاده نشده و با وجود سبکی و راحتی ممکن است استفاده طولانی از آن اذیت‌کننده باشد. ضمن اینکه فقط در رنگ سفید ارائه می‌شود و تنوع رنگ ندارد. مهمترین اشکال طراحی ایرپادز در مقایسه با هدفون‌های بی‌سیم پاوربیتس پرو و ایرپادز پرو، ضدآب و ضدتعریق نبودن آن است. همین ممکن است استفاده از آن زیر باران یا هنگام ورزش را دشوار کند.

طراحی پاوربیتس پرو هم اسپورت و هم شیک است. برخلاف ایرپادز در چهار رنگ مختلف تولید شده و ضدآب و ضدتعریق است. این مدل با داشتن گوشی سیلیکونی و قلاب پشت گوش هم برای استفاده طولانی مدت بهتر است و هم انتخاب بهتری برای ورزش کردن است. حتی اگر نرمی سیلیکونی از گوش‌تان دربیاید، قلاب پشت گوشی نمی‌گذارد هدفون از گوش‌تان بیرون بیفتد. اندازه بزرگ آن برای کسانی که طرفدار طراحی‌های مینیمال هستند، چندان جالب نخواهد بود.

انتخاب بین این دو طراحی بستگی به نیازها و البته سلیقه‌تان دارد. اما یک چیز را با قطعیت می‌توان گفت: طراحی پاوربیتس پرو برای ورزشکاران بهتر است.

جعبه شارژ

شاید مدل و اندازه جعبه شارژ هدفون‌های بی‌سیم جزو فاکتورهای اصلی انتخاب نباشد، اما این چیزی از اهمیتش کم نمی‌کند. مثلا اگر با خودتان کوله پشتی و کیف بیرون نمی‌برید، اندازه جعبه باید طوری باشد که در جیب جا بشود. امکان شارژ وایرلس هم یکی دیگر از نکات مهم است.

جعبه شارژ ایرپادز ۲ اندازه و وزن کمتری نسبت به پاوربیتس پرو دارد. این جعبه – که مدل شارژ وایرلس آن هم موجود است – با ابعاد ۱.۷ در ۲.۱ اینچ به راحتی در کوچک‌ترین جیب‌های لباس‌تان هم جا می‌شود. جعبه شارژ هدفون ایرپادز ۲ بین ۴ تا ۵ ساعت شارژ ارائه می‌کند.

ابعاد جعبه پاوربیتس پرو ۳ در ۳ اینچ است اما مدت زمان شارژ‌دهی جعبه تا ۱۸ ساعت است.  این رقم خیلی بیشتر از حداکثر مدت شارژدهی سایر مدل‌های هدفون بی‌سیم است اما اندازه بزرگ جعبه می‌تواند آزاردهنده باشد. البته عمر باتری هدفون‌ها آنقدر بالاست که شاید لازم نباشد جعبه را با خودتان از خانه بیرون ببرید. ضمن اینکه قرار دادن هدفون‌ها داخل جعبه کمی سخت است و باید چندبار تمرین کنید تا بتوانید آنها را دقیقا سر جایشان قرار بدهید. مشکلی که در جعبه ایرپادز ۲ دیده نمی‌شود و هدفون‌ها به محض رها شدن سر جایشان قرار می‌گیرند. این را هم بدانید که پاوربیتس پرو جعبه شارژ وایرلس ندارد.

مقایسه عمر باتری ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

بیتس ادعا می‌کند هدفون‌هایش با یکبار شارژ کامل تا ۹ ساعت کار می‌کنند اما این مقدار در تست‌های خارج کارخانه ۸ ساعت است. حتی این مقدار هم از پرچمدار قبلی یعنی هدفون‌های گلکسی سامسونگ بیشتر است. این هدفون از فناوری شارژ Fast Fuel استفاده می‌کند؛ به این ترتیب کاربر می‌تواند فقط با ۵ دقیقه شارژ یک و نیم ساعت با هدفون کار کند. یک شتاب سنج حرکتی هم داخل هدفون وجود دارد که قرار گرفتن هدفون روی سطوح صاف را تشخیص می‌دهد و حالت ذخیره انرژی را فعال می‌کند.

مدت زمان شارژدهی باتری هدفون ایرپادز ۲ ۵ تا ۴.۵ ساعت است. ضمن اینکه با شارژ سریع می‌توانید بعد از ۱۵دقیقه شارژ، سه ساعت از هدفون استفاده کنید. مجموع شارژدهی این هدفون بی‌سیم هم مثل پاوربیتس پرو ۲۴ ساعت است (شارژ کامل به همراه شارژ جعبه).

مقایسه کیفیت صدای تماس ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

کیفیت صدای تماس مهمترین ویژگی هدفون‌های بی‌سیم و جزو اولین معیارهای انتخاب است. سیستم میکروفون دوگانه ایرپادز ۲ حتی در محیط‌های شلوغ هم صدای شما را به بهترین شکل ضبط می‌کند. همین سیستم باعث شده کیفیت صدای تماس تقریبا مشابه حرف زدن با گوشی باشد. قابلیت جداسازی صدای بسیار قوی مهمترین مزیت ایرپادز ۲ نسبت به پاوربیتس پرو است.

کیفیت صدای تماس پاوربیتس پرو بسیار واضح است. اما وقتی در مکان‌های شلوغ باشید، به اندازه ایرپادز ۲ در جداسازی صدا خوب عمل نمی‌کند. این هدفون بی‌سیم با میکروفون‌های پرتودیسی که زیر روکش قرار دارند، صدای شما را خیلی خوب دریافت می‌کند. با این وجود مقاومت در برابر باد آن کمتر از ایرپادز ۲ است.

مقایسه کیفیت پخش موسیقی ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

همانطور که انتظار دارید صدای هدفون پاوربیتس پرو باس‌تر است و در عین حال واضح‌تر است و جزییات بیشتری را به گوش‌تان می‌رساند. به همین خاطر وقتی با پاوربیتس پرو موسیقی گوش می‌کنید علاوه بر دینامیک و جزییات بیشتر، تفکیک سازها از یکدیگر هم ساده‌تر می‌شود.

کیفیت صدای ایرپادز ۲ نسبت به نسل قبلی این هدفون‌های بی‌سیم خیلی تغییر نکرده است. اگر صدای یکدست را به باس قوی ترجیح می‌دهید، احتمالا تجربه موسیقی خوبی با ایرپادز ۲ خواهید داشت. همانطور که در بخش مقایسه طراحی گفتیم، ایرپادز ۲ گوشی سیلیکونی ندارد و کاملا داخل گوش چفت نمی‌شود. همین باعث می‌شود هنگام گوش دادن به موسیقی، کمی از صداهای اطراف را هم بشنوید.

مقایسه راحتی ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

مهمترین نگرانی درباره هدفون‌های بی‌سیم گم شدن آنهاست. اگر این نگرانی را دارید، پاوربیتس پرو بهترین انتخاب برای شماست. این هدفون با سه سری سیلیکونی در سایزهای متفاوت عرضه می‌شود. شما می‌توانید اندازه سری را متناسب با اندازه گوش خودتان انتخاب کنید. به این ترتیب امکان افتادن هدفون از گوشتان کمتر می‌شود. قلاب پشت گوش هم اطمینان‌تان را بیشتر می‌کند. اما این ویژگی‌ها به وزن پاوربیتس پرو اضافه می‌کنند و همین می‌تواند راحتی هدفون در گوش را کمتر کند. ضمن اینکه قلاب پشت گوش سطح تماس هدفون با گوش را افزایش می‌دهد و هر کسی این را ترجیح نمی‌دهد.

با تمام اینها هدفون پاوربیتس پرو در گوشتان راحت خواهد بود. البته ممکن است قسمت جلویی کمی روی گوش فشار بیاورد و بعد از چند ساعت احساس ناراحتی ایجاد کند. اما نباید فراموش کرد این هدفون برای ورزش طراحی شده است.

در مقابل ایرپادز ۲ خیلی سبک و راحت است. سبک طراحی آویزان باعث می‌شود خیلی راحت آن را در گوش بگذارید و دربیاورید و حتی بعد از چندین ساعت استفاده متوالی هم راحت باشید. اما در مقابل این راحتی باید به احتمال افتادن هدفون بی‌سیم از گوش هم اشاره کنیم. این هدفون سری سیلیکونی ندارد و خیلی خوب داخل گوش چفت نمی‌شود.

مقایسه امکانات کنترلی ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

هدفون‌های بی‌سیم مخصوص گوشی‌های آیفون
هدفون‌های بی‌سیم مخصوص گوشی‌های آیفون

پاوربیتس پرو برای کنترل تماس‌های تلفنی و پخش موسیقی از دکمه‌های فیزیکی استفاده می‌کند. دکمه تنظیم صدا بالای هدفون و دکمه چندکاره کنار هدفون قرار گرفته است. از این دکمه چندکاره برای پخش/توقف (یکبار)، جلو زدن آهنگ (دوبار)، عقب زدن آهنگ (سه‌بار) و فعال کردن Siri (فشار طولانی) استفاده کنید.

هر دوی دکمه عملکرد قوی و سریع دارند و دستورات را به موقع اجرا می‌کنند. البته ممکن است فشار چندباره و طولانی دکمه چندکاره هدفون را کمی در گوش‌تان تکان بدهد. در کنار آنها سنسورهای نوری هم قرار دارد که با برداشته شدن از گوش، موزیک را به صورت خودکار قطع می‌کنند (قابلیتی که در ایرپادز ۲ هم وجود دارد).

رابط کنترل ایرپادز ۲ کاملا لمسی است و با ضربه کار می‌کند. همین رابط ساده که سرعت پاسخگویی بالایی هم دارد، پخش موسیقی با این هدفون بی‌سیم را ساده‌تر کرده است. طراحان ایرپادز پرو برای جبران فقدان دکمه‌های فیزیکی امکان شخصی‌سازی عملکرد ضربه دوتایی را به تنظیمات اضافه کرده‌اند (فعال کردن Siri، پخش موزیک یا حرکت بین آهنگ‌ها) اما تغییر مرتب این کارکرد می‌تواند خسته‌کننده باشد. می‌توان با اطمینان گفت که فقدان امکانات کنترلی گسترده، قابلیت‎های این هدفون بی‌سیم را محدود کرده است.

هر دوی این هدفون‌های بی‌سیم از دستور Hey Siri برای فعالسازی دستیار صوتی اپل پشتیبانی می‌کنند. واکنش دستیار صوتی در هر دو مدل هم سریع است.

مقایسه امکانات ایرپادز ۲ و پاوربیتس پرو

هر دوی این هدفون‌های بی‌سیم به سفارش اپل طراحی شده‌اند و بنابراین امکانات آنها تا ۹۰ درصد مشابه هم است. با این وجود تفاوت‌های کوچکی هم دارند که می‌توانند روی انتخاب شما تاثیر بگذارد.

ابتدا شباهت‎ها را بررسی می‌کنیم. هر دوی هدفون‌های بی‌سیم امکان تشخیص خودکار گوش، اتصال لایتنینگ، فعالسازی صوتی Siri را دارند. در کنار اینها باید به استفاده از تراشه H1 هم اشاره کرد. به لطف این تراشه، اتصال و تعامل با دستگاه‌های اپل خیلی سریع‌تر و روان‌تر شده است. اتصال این هدفون‌ها به گوشی‌های آیفون فقط چند ثانیه طول می‌کشد (البته اتصال به مک‌ بوک‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد). از دیگر مزایای تراشه H1 امکان استفاده از یک هدفون به جای دو هدفون همزمان است.

اتصال بلوتوث هر دو هدفون قوی است و حتی در مکان‌های شلوغ (که سیگنال‎های زیاد وجود دارد) هم قطع نمی‌شوند. محدوده بلوتوث هدفون بی‌سیم ایرپادز ۴۰ فوت و محدوده بلوتوث پاوربیتس پرو ۵۰ فوت است. البته بررسی تجربه کاربران پاروبیتس پرو نشان می‌دهد اتصال این هدفون به چندین گوشی می‌تواند مدت زمان اتصال را بیشتر کند و ثبات دریافت سیگنال‌های گوشی را کاهش بدهد.

تفاوت‌ها اندک هستند. ایرپادز ۲ از قابلیت Find My iPhone پشتیبانی می‌کند. در طرف مقابل پاوربیتس پرو در اتصال به دستگاه‌های اندرویدی عملکرد بهتری دارد و حتی دکمه‌هایش هم در این پلتفرم کار می‌کنند. البته نباید فراموش کردن این هدفون برای گوشی‌های آیفون طراحی شده و به اندازه هدفون‌های بی‌سیم مخصوص اندروید خوب کار نمی‌کند. ایرپادز ۲ به گوشی‌های اندرویدی جدید وصل می‌شود اما رابط کنترل لمسی آن روی این پلتفرم کارایی ندارد و این عملا هدفون را بی‌استفاده می‌کند.

برنده نهایی

اگر بخواهیم یک مدل را به عنوان مدل برتر معرفی کنیم، قطعا پاوربیتس پرو برنده خواهد بود. صدای تماس و موسیقی آن به اندازه کافی قوی است، قابلیت شخصی‌سازی بیشتری دارد (حتی به صورت فیزیکی)، عمر باتری آن بیشتر است و احتمال افتادنش از گوش به مراتب کمتر است. با این وجود همانطور که در ابتدا گفتیم، نیازهای شما چیزی است که برنده نهایی را مشخص می‌کند.

مقایسه هدفون‌های بی‌سیم ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

 

اگر انتخاب‌تان را به مدل‌های مختلف ایرپادز محدود کرده باشید، باید بین ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو یکی را انتخاب کنید. به طور کلی پاوربیتس پرو از هر دوی این هدفون‌های بی‌سیم بهتر است اما فراموش نکنید هر سه این مدل‌ها جزو بهترین پرچمداران هستند. پس این دو هدفون هم می‌توانند تا چند سال پاسخگوی تمام نیازهایتان باشند.

مقایسه طراحی ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

مهمترین فرق نسل دوم و سوم ایرپادز طراحی آن است. ایرپادز پرو اندازه‌اش کوچک‌تر شده و (مثل پاوربیتس پرو) یک سری سیلیکونی دارد که دو مزیت مهم به این هدفون بی‌سیم اضافه کرده است: هدفون را بهتر داخل گوش نگه می‌دارد و کیفیت صدا را هم افزایش می‌دهد.

ضمن اینکه قابلیت حذف نویز را هم به هدفون اضافه کرده که به سلامت گوش کاربر کمک زیادی می‌کند. وقتی بخواهید از هدفون بدون قابلیت حذف صدا (مثل ایرپادز ۲) در محیط شلوغ استفاده کنید، ناچار باید صدا را زیاد کنید. چیزی که به گوش‌تان آسیب می‌زند.

ایرپادز ۲ با طراحی یکپارچه و یک‌تکه راحت از گوش بیرون می‌آید اما ایرپادز ۲ اینطور نیست. ضمن اینکه سری سیلیکونی در سه سایز مختلف ارائه می‌شود و شما می‌توانید به کمک راهنمای اپل، سایز سری مناسب گوش‌تان را پیدا کنید.

جعبه شارژ

ایرپادز ۲ دو مدل جعبه شارژ دارد: مدل استاندارد و مدل شارژ وایرلس. جعبه شارژ ایرپادز پرو فقط مدل شارژ وایرلس دارد و سایزش نسبت به جعبه ایرپادز کوچکتر شده است. سایز کوچکتر همیشه اتفاق خوبی است اما محدود کردن مدل جعبه به نوع وایرلس می‌تواند برای برخی کاربران خوشایند نباشد.

کدام هدفون برای ورزش بهتر است؟

قطعا ایرپادز پرو هنگام ورزش عملکرد بهتری خواهد داشت. مهمترین علت ضد تعریق و ضدآب بودن این مدل است که به ندرت در هدفون‌های بی‌سیم دیگر دیده می‌شود. شارژدهی بیشتر هم یکی دیگر از مواردی است که برای ورزشکاران حرفه‌ای با جلسات طولانی بسیار مهم است. عامل آخر و مهم دیگر هم برخورداری از گوشی سیلیکونی است که نمی‌گذارد هدفون در حین ورزش از گوشتان بیرون بیفتد. اتفاقی که با ایرپادز ۲ محتمل‌تر است.

مقایسه عمر باتری ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

تست نسل دوم و سوم ایرپادز با ورودی صدا و کدک بلوتوثی یکسان نشان داده عمر باتری نسل دوم ۴.۱ ساعت و عمر باتری نسل سوم ۵.۴ ساعت (با قابلیت حذف نویز) است. این یعنی ایرپادز پرو شارژدهی بیشتری دارد اما تفاوت دو مدل خیلی قابل توجه نیست.

فرقی نمی‌کند کدام مدل هدفون بی‌سیم اپل را انتخاب کنید؛ جعبه شارژ امکان استفاده ۲۴ ساعته پخش موزیک و شارژ از طریق کابل لایتنینگ را به شما می‌دهد. هر دو مدل از شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند. ایرپادز ۲ با ۱۵ دقیقه شارژ حدود سه ساعت کار می‌کند. ایرپادز پرو با ۵ دقیقه شارژ یک ساعت کار می‌کند.

مقایسه کیفیت صدای تماس ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

کیفیت میکروفون ایرپادز ۲ بسیار بالا و از اکثر رقبایش بهتر است. این کیفیت بالا به خاطر سنسورها و شتاب‌سنج‌هایی است که در بدنه هدفون قرار گرفته‌اند. اما اپل با ارائه ایرپادز پرو این سطح از کیفیت را پشت سر گذاشته و با استفاده از فناوری‌های جدید، پاسخ فرکانسی میکروفون هدفون‌هایش را ارتقا داده است.

در ایرپادز پرو از ترکیب شتاب‌سنج با قابلیت تشخیص گفتار و میکروفون‌های پرتودیسی استفاده شده که باعث کاهش صدای محیط و ضبط دقیق صدای شما می‌شود. به این ترتیب مخاطب تماس تلفنی صدای بهتر و تمیزتری دریافت خواهد کرد.

آرایه‌ میکروفون‌های هر دو محصول آیفون بی‌نظیر و منحصر‌به‌فرد هستند اما ایرپادز پرو یک گام رو به جلوی مهم محسوب می‌شود. یکبار دیگر باید یادآوری کنیم که اضافه شدن گوشی سیلیکونی باعث بهبود کارایی قابلیت حذف نویز می‌شود و این صدایی که شما در حین تماس دریافت می‌کنید را هم بهبود می‌بخشد.

مقایسه کیفیت پخش موسیقی ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو هر دو جزو گرانترین هدفون‌های بی‌سیم هستند. به همین خاطر اکثر کاربران انتظار کیفیت صدای بالا دارند که کاملا منطقی است. در ادامه کیفیت صدای ایرپادزها را با هم مقایسه می‌کنیم. اما قبلش جالب است بدانید اضافه شدن گوشی سیلیکونی اینجا هم تاثیرگذار بوده است.

ایرپادز پرو صدای باس طبیعی‌تری دارد که نتیجه مستقیم اضافه شدن گوشی سیلیکونی است. صدای باس ایرپادز ۲ تقویت شده است چون خوب داخل گوش چفت نمی‌شود و صداهای محیط هم وارد گوش می‌شود. ایرپادز پرو با فیلتر کردن نویزهای داخلی موفق شده باس طبیعی‌تر داشته باشد.

نت‌ها بالا در ایرپادز پرو تقریبا دو برابر بلندتر از ایرپادز ۲ شنید می‌شوند. همین ویژگی باعث می‌شود صدایی که از این هدفون می‌شنوید، جزییات بیشتری داشته باشد.

قابلیت حذف نویز و جداسازی صدا در هر دو مدل هدفون‌های بی‌سیم اپل دیده می‌شود. اما این دو قابلیت هم در ایرپادز پرو تقویت شده‌اند.

مقایسه امکانات کنترلی ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

رابط کنترل هر دو مدل ایرپادز از نوع لمسی است اما چند تفاوت‌ جزیی وجود دارد. ایرپادز ۲ با کنترل لمسی کار می‌کند و کاربر باید روی قسمت خارجی بدنه ضربه بزند. این سبک در ایرپادز پرو حفظ شده اما یک فرورفتگی روی دنباله هر دو هدفون تعبیه شده که امکان تشخیص فشار کوتاه و بلندمدت را فراهم می‌کند.

هر دو مدل ایرپادز امکان شخصی‌سازی دستورهای لمسی را به شما می‌دهد. قابلیت تشخیص گوش خودکار هم در هر دو مدل وجود دارد. به این ترتیب هربار هدفون‌های بی‌سیم را از گوش دربیاورید، موزیک قطع می‌شود و وقتی دوباره در گوش‌تان بگذارید دوباره پخش می‌شود. البته این ویژگی در گوشی‌های اندرویدی پشتیبانی نمی‌شود.

مقایسه سایر امکانات ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو

هر دو مدل ایرپادز از کدک بلوتوث ACC پشتیبانی می‌کنند که کیفیت بالایی دارد. برای ساخت ایرپادز پرو و ایرپادز ۲ از تراشه H1 استفاده شده که امکان فعالسازی هندزفری Siri، اتصال خودکار و شارژدهی بیشتر را به آنها می‌کند. البته مزایای ناشی از استفاده از تراشه H1 فقط محدود به دستگاه‌های iOS است.

کیفیت اتصال بلوتوثی هر دو هدفون بی‌سیم به یک مقدار است. با هر دوی این هدفون‌های بی‌سیم می‌توانید یک اتصال قوی و پایدار را تجربه کنید که بدون خارج شدن از محدوده بلوتوث به هیچ وجه قطع نمی‌شود.

برنده نهایی

بین این دو محصول اپل قطعا ایرپادز پرو برنده است؛ البته اگر قیمت را در نظر نگیریم. اگر محدودیت بودجه ندارید، بهتر است ایرپادز پرو را بخرید چون تا چند سال می‌تواند با بهترین محصولات بازار رقابت کند.