انتشار اندروید ۹.۰ پای برای Galaxy S8 سامسونگ

Galaxy S8

شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۷ از گوشی هوشمند پرچمدار Galaxy S8 و Galaxy S8 Plus رونمایی کرد. اسمارتفون هایی که در آن زمان تحول بزرگی روی طراحی آنها به وجود آمد و فروش بالایی به دنبال داشتند. مدتی بعد نیز کره ای ها گلکسی نوت ۸ را به عنوان یک مدلی برگرفته از همین سری معرفی کردند. به تازگی مشخص شد پس از گلکسی نوت ۸ نوبت به Galaxy S8 رسیده تا اندروید ۹.۰ پای را در کنار رابط کاربری One UI دریافت کند.

پیش از این نقشه راه سامسونگ نشان می داد که کره ای ها در نظر دارند اندروید ۹.۰ را در اواسط فوریه برای گلکسی نوت ۸ و مارس امسال برای سری Galaxy S8 منتشر کنند. در نهایت شاهد عمل شدن به همین نقشه راه بودیم و سامسونگ مطابق آن بروزرسانی را منتشر کرده و دردسترس قرار داد. در حال حاضر افرادی که در هلند و کشورهای شمال اروپا زندگی می کنند باید بروزرسان نسخه  G950FXXU4DSBA و G955FXXU4DSBA را دریافت کرده باشند. در حالی که بروزرسان روی گلکسی نوت ۸ حجمی ۱۹۰۰ مگابایتی دارد اما برای  Galaxy S8 تنها شاهد حجمی ۱۶۰۰ مگابایتی هستیم.

Galaxy S8 به اندروید ۹.۰ بروزرسانی شد

گذشته از بروزرسان نرم افزاری، سامسونگ آپدیت امنیتی اول فوریه را برای این پرچمدار منتشر کرد. زمانی که  Galaxy S8 منتشر شد با اندروید ۷.۰ نوقا دردسترس قرار گرفت و سپس سال گذشته کره ای ها اندروید ۸.۰ اوریو را برای آن منتشر کردند. در حال حاضر نوبت به اندروید ۹.۰ نوقا رسیده تا گلکسی اس ۸ به دریافت آن بپردازد.

رابط کاربری  One UI دارای طراحی بسیار ساده و شکیلی بوده که نظر هر فردی را به خود جلب می کند. این رابط کاربری با هدف کاربری آسان تک دستی توسط سامسونگ توسعه یافت و نخستین بار برای گلکسی نوت ۹ و سری گلکسی اس ۹ دردسترس قرار گرفت. انتظار می رود کره ای ها بزودی اندروید جدید را برای سایر گوشی های هوشمند خود یعنی غیرپرچمداران منتشر کنند.