گزینه ها و مدهای گیم پلی فورتنایت

مدهای گیم پلی فورتنایت
مدهای گیم پلی فورتنایت

Save the World ، Battle Royale و Creative سه گزینه اصلی بازی Fortnite هستند. محبوب ترین گزینه بازی یعنی Battle Royale، دارای انتخاب مدهای معمولی و همچنین انتخاب مدهای با زمان محدود یا LTM است که همانطور که از نامش پیداست، فقط برای یک دوره زمانی مشخص به عنوان گزینه ظاهر می شود، قبل از اینکه مد جدیدی در بازی معرفی شود.به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خواندن مقاله در بازی گشتی بزنید چرا که در این مطلب به اصطلاحاتی اشاره خواهد شاید برایتان آشنا نباشد.

مدهای گیم پلی معمولی، تجربه اصلی بازی Battle Royale را تشکیل می دهد و از گزینه های انفرادی،دوتایی و گروهی تشکیل شده اند.  LTMها دارای سلاح های مختلف، شرایط برنده شدن و موارد دیگر هستند، اما معمولاً از نوع بازی گروهی یا دوتایی یا انفرادی هستند. مد Playground نیز تحت بخش Battle Royale وجود دارد که نوع محدودتری از مد Creative است.

مدهای گیم پلی فورتنایت
مدهای گیم پلی فورتنایت

Fortnite Save the World ( مدهای گیم پلی فورتنایت )

Save the World ، در دسترس بازیکنان PC / Mac ، پلی استیشن ۴  و Xbox One می باشد و همان چیزی است که به عنوان یک بازیکن در مقابل محیط یا PvE شناخته می شود. بر خلاف شاخه محبوب تر آن، Battle Royale یک بازی در برابر بازیکن یا PvP است. Save the World یک بازی مشترک و مبتنی بر مأموریت برای بقا (survival)، در یک جهان ویرانگر است.

شما برای مبارزه با طوفان، نجات بازماندگان، ساخت سازه، ساخت اسلحه، یافتن غنیمت و ارتقا و گسترش یک دستگاه محافظ برای نگهبانی از پایگاه خود، با حداکثر سه نفر دیگر در یک نقشه ایجاد شده به طور تصادفی بازی می کنید.

مهارت هایی که با بازی Save the World می آموزید می تواند در بقیه تجربه های Fortnite استفاده شود و بالعکس. به عنوان مثال، در تمام حالت های بازی شما از کلنگ برای تخریب ساختارهای موجود و جمع آوری منابعی مانند چوب یا فلز استفاده می کنید. به همین ترتیب، شما برای ساخت و تعمیر سازه هایی مانند دیوارها، کف ها و پله ها از آن مواد برداشت شده در تمام حالت های بازی استفاده می کنید، اگرچه فقط در Save the World می توانید سازه ها را ارتقا دهید.

مدهای گیم پلی فورتنایت
مدهای گیم پلی فورتنایت

Fortnite Battle Royale ( مدهای گیم پلی فورتنایت )

Battle Royale که از مدهای گیم پلی فورتنایت است یک حالت بازیکن در مقابل بازیکن یا PvP است که Fortnite را روی نقشه قرار می دهد. شما و ۹۹ بازیکن دیگر در یک هواپیما پرواز می کنید، و یک نقطه برای فرود پیدا می کنید، سپس برای جمع آوری مواد، اسلحه و سایر غنیمت ها برای شکست دادن بازیکنان دیگر مسابقه می دهید.

در مد Solo(انفرادی) شما در برابر ۹۹ بازیکن دیگر هستید. در حالتDuos ، می توانید با یک هم تیمی در برابر ۴۹ تیم دو نفره دیگر همکاری کنید. در این حالت در صورت زخمی شدن، هم تیمی تان می تواند شما را زنده کند. در مد Squads  نیز شما به تیمی متشکل از سه بازیکن دیگر می پیوندید و سعی می کنید آخرین تیم بازمانده در رقابت با ۲۵ تیم چهار نفره دیگر باشید. Squads معمولاً از محبوب ترین مد های گیم پلی فوتنایت است.

Playground که در گذشته یک LTE یا Limited Time Event بود، اما اکنون به صورت دائمی اضافه شده است، به شما امکان می دهد برای تجربه بازی بدون محدودیت، به صورت انفرادی یا با حداکثر سه بازیکن دیگر بازی کنید. در این حالت شما محدوده ی زمانی بسیار بیشتری نسبت به حالت های دیگر دارید، به شما این امکان را می دهد که آزادانه نقشه را کاوش کنید، مواد را برداشت کنید، چیزهایی بسازید، صندوق ها را جستجو کنید و غیره. در این مد شما هنوز هم می توانید بجنگید، اما فقط در برابر سه دوست دیگر خود.

باDuos ، Squads و Playground، باید بین Fill یا Don’t Fill تصمیم بگیرید. با انتخاب Fill اگر تعدادتان کمتر از تعداد بازیکنان مورد نیاز برای تشکیل تیم مورد نیاز در یک حالت خاص باشد، بازی به طور خودکار شما را با سایر بازیکنان مچ می کند. اگر گزینه Don’t Fill را انتخاب کنید و تیم کاملی نداشته باشید، در مقابل یک گروه دیگر با اندازه مناسب قرار خواهید گرفت و در یک نقطه ضعف قرار خواهید گرفت که این حالت دوم گزینه ی غیرمعمول تر است.

مدهای گیم پلی فورتنایت
مدهای گیم پلی فورتنایت

Fortnite Creative mode( مدهای گیم پلی فورتنایت )

در این مد از مجموعه مدهای گیم پلی فورتنایت، شما به جزیره خصوصی خود دسترسی پیدا می کنید، جایی که می توانید تقریباً هر کاری را که می خواهید طراحی کنید و انجام دهید. از جمله دعوت دوستان خود برای انجام برخی از بازی های آزمایشی. شما انواع مواد را در اختیار خواهید داشت، بنابراین می توانید کارهای دیگری غیر از ساختن سازه نیز انجام دهید. در حقیقت، این حالت حول مفهوم ایجاد انواع بازی های جدید با موتور Fortnite، از جمله مسابقات مرگ، مسابقات فوتبال، پارک های اسکیت، میادین و موارد دیگر طراحی شده است.

می توانید creations های خود را ذخیره کرده و بارگیری کنید، بنابراین می توانید به همان اندازه که دوست دارید خلاق یا مخرب باشید. حتی می توانید کدهای ویژه Fortnite Creative را وارد کنید تا خلاقیت های شگفت انگیز دیگران، که از پیچ و خم های ماجراجویی با جزئیات طراحی شده گرفته تا زمین های مینی گلف قابل بازی و غیره را استفاده کنید. این امکانات با موتور بازی همه کاره Fortnite بسیار حیرت انگیز بوده و می تواند برای ساعت ها شما را سرگرم کند.

مقالات مرتبط:

معرفی ۱۰ گیم جدید و رایگان دخترانه

همه چیز درباره ی معرفی مد General Evolution 2021