بهترین بازی‌های کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۱۹

بازی‌های پلتفرم کامپیوترهای شخصی معمولا دارای چنین احساسی هستند که انگار یک قدم جلوتر از کنسول‌ها حرکت می‌کنند و یک پله بالاتر از آن‌ها قرار دارند. در بیشتر مواقع عناوین و بازی‌های مولتی پلتفرمی که روی کامپیوترهای شخصی نیز در دسترس قرار دارند، روی این پلتفرم از کیفیت بهتری برخوردار هستند و علاوه بر این، پلتفرم یاد شده هر ساله تعداد زیادی بازی انحصاری برای خودش هم دارد که بر روی هیچ پلتفرم دیگری نمی‌توان نمونه‌ی آن‌ها را پیدا کرد. این موضوع باعث می‌شود تا کامپیوترهای شخصی بهترین پلتفرم برای بازی کردن و انجام دادن عناوین مولتی پلتفرم باشد. سال ۲۰۱۹ نیز این روند همچنان ادامه داده شد و کاربران پلتفرم PC موفق به دستیابی به لاین آپ بزرگ، قوی و عمیقی از مجموعه بزرگی از عناوین مختلف در طی سال گذشته میلادی شدند. در اینجا ما ۱۰ عنوان مورد علاقه خود از این مجموعه را برای شما آماده کرده‌ایم و در نهایت نیز یکی از این ۱۰ بازی را به عنوان بازی مورد علاقه و برتر خود برای پلتفرم کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۱۹ به شما اعلام خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نامزدها:

Gears 4

اگر به معرفی و انتخاب بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ از دیدگاه آرادمگ در رشته‌ها و زمینه‌های مختلف نگاهی انداخته باشید، متوجه می‌شوید که ما یکی از طرفداران بزرگ Gears 5 هستیم و آن را در اکثر بخش‌ها، حداقل به عنوان نامزد یا در بهترین شرایط، به عنوان برنده آن رشته معرفی کرده‌ایم. البته این طرفداری کور کورانه و بی منطق نیست چرا که اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، Gears 5 واقعا ارزش این همه ستایش و احترام را هم داشته و دارد چرا که نه تنها به طور کاملا قدرتمندانه باعث احیای مجدد سری بازی‌های محبوب و کهنه کار Gears of War شد، بلکه علاوه بر این، توانست با اضافه کردن المان‌ها و مکانیزم‌های مختلف در بخش‌های پرشمار و بسیار سرگرم کننده خود، استانداردهای جدیدی به این سری اضافه کند که تا به حال وجود نداشت. بنابراین، با اقتدار می‌توان گفت که Gears 5 واقعا چند قدم رو به جلوی بزرگ برای این فرنچایز برداشت. ما از هیچ چیزی کور کورانه و بی دلیل دفاع نمی‌کنیم. در هر زمینه‌ای که فکرش را کنید، می‌توانیم Gears 5 را یکی از برجسته‌ترین و بهترین بازی سال ۲۰۱۹ به شمار ببریم که بیش از این فرصت برای پرداختن به آن‌ها وجود ندارد. نکته‌ای که وجود دارد، این است که ما متوجه شدیم این بازی حتی از این هم می‌توانست بهتر باشد و ما منکر آن نیستیم که با وجود همه پتانسیل‌ها و ویژگی‌های مثبت زیادی که دارد، هنوز برای پیشرفت بیشتر آماده است. اما حتی با این وضعیت نیز یک عنوان تمام و کمال است. یکی از ویژگی‌هایی که باعث برجسته‌تر شدن این عنوان شد این بود که به طور مداوم در حال امتحان کردن شیوه‌ها و ویژگی‌های جدید بود که از جمله فعالیت‌های این عنوان در این زمینه می‌توان به میزبانی کردن از تعداد زیادی از کاربران و یا مکانیزم‌های پیشروی جالب توجه جدید و همینطور المان‌های جهان آزاد آن اشاره کرد اما علاوه بر این ویژگی‌ها، در آنِ واحد نیز به طور پیوسته همان تیر اندازی مبتنی بر کاوری که همیشه در این سری وجود داشت، را در اختیار بازی‌بازان و کاربران خود قرار داد؛ این ویژگی شاخصی است که عده زیادی از مردم سری Gears of War را با آن می‌شناسند. همچنین نباید از حالت و بخش‌های مولتی پلیر به شدت اعتیاد آور و جذاب و شگفت انگیز و بسیار هیجان انگیز این عنوان نیز غافل شویم چرا که نقش بزرگی در موفقیت‌های گسترده این عنوان ایفا کرده‌اند. Gears 5 به بهترین شکل ممکن این حقیقت را به اثبات رساند که این فرنچایز هنوز زنده است و نشانه‌های بقا و زندگی زیادی هنوز در آن باقی مانده است و ما امیدواریم که این روند در آینده نیز همچنان ادامه پیدا کند و ما تکامل بیشتری در آینده‌ی این فرنچایز مشاهده کنیم.

Anno 1800

عنوان Anno 1800 مثل یک نامه عاشقانه برای طرفداران این سری بود چرا که نگاه کردن به آن یک حس نوستالژیک داشت که انگار به گذشته برگشتیم و به تمام ویژگی‌هایی که در گذشته درمورد این سری دوست داشتیم، نگاه می‌کردیم؛ البته این در حالی بود که Anno 1800 نیز خودش مانند یک قدم رو به جلوی بزرگ در تاریخ این فرنچایز بود. پس از چند سال انتقادهای شدید و فراموش شدن نام این سری در زیر موج انتقادهای مختلف، Anno 1800 دارای حسی بود که ظاهرا توانسته بود با موفقیت این سری را به فرم ایده آل سابق خودش بازگرداند که این امر به لطف حلقه‌ی اعتیاد آور گیم پلی این عنوان و همینطور ترکیب کردن و به کار گیری مکانیزم‌های جدید در دنیای آن محقق شده است. همه‌ی این ویژگی‌ها با جلوه‌های بصری زیبا و چشم نواز ترکیب شده است تا به وجود آورنده قابلیت تکرارِ بی پایان باشد. بدین ترتیب، نه تنها یکی از بهترین نسخه‌های این سری در طی چند سال گذشته به وجود آمده است، بلکه ما شاهد عرضه یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم کامپیوترهای شخصی نیز می‌باشیم که از جایگاه بسیار خوبی در بین عناوین دیگر برخوردار است.

Metro Exodus

بازی Metro Exodus

عنوان Metro Exodus نیز مانند Gears 5 در اکثر شاخه‌های انتخابی آرادمگ در زمینه معرفی بهترین بازی‌های سال گذشته در زمینه‌های مختلف، نامزد بوده است که دلایل محکمی پشت تک تک آن‌ها وجود دارد. Metro Exodus تعریف دقیق “الماس شدن در شرایط سخت و فشارهای شدید” است. درست است که این بازی در زمان عرضه خود از برخی مشکلات فنی و یا کمبود پولیش کافی رنج می‌برد و درست مانند نسخه‌های قبلی این فرنچایز نیز سیستم تیر اندازی آن بهترین نمونه موجود در بین بازی‌های حال حاضر بازار به حساب نمی‌آید اما کیفیت دنیای شگفت انگیز این عنوان، اتمسفر آن و همینطور داستان سرایی و شخصیت پردازی‌های این بازی در تک تک سکانس‌های آن به بهترین شکل ممکن می‌درخشند که این بازی را به یک کیفیت غیر قابل باور رسانده است که واقعا از این سری انتظار نمی‌رفت دارای چنین کیفیت شگفت انگیزِ بالایی باشد. وجود این ویژگی‌ها باعث شده است که وقتی آن‌ها را با نکات منفی بازی مقایسه کنیم، کفه ترازوی عدالت به سمت ویژگی‌های مثبت آن بیشتر سنگینی کند به طوری که حتی بزرگ‌ترین عیب و ایرادهای بازی نیز لطمه‌ای به کیفیت بالای این عنوان وارد نمی‌کنند و آن را همچنان ارزشمند نگه می‌دارد. Metro Exodus یک دنباله جاه طلب و بلند پرواز است که ضمن حفظ و نگهداری از بهترین بخش‌ها و قسمت‌های نسخه‌های گذشته خود، ایده‌های ناقص آن‌ها را نیز به بهترین شکل ممکن تکمیل کرده و گسترش داده است.

Total War: Three Kingdoms

به لطف قدرت اصلی و فرمول کلی سری بازی‌های Total War، حتی مورد انتقادترین نسخه این سری نیز ارزش تجربه بسیار زیادی برای طرفداران آن دارد اما خوشبختانه Three Kingdom کاملا از این انتقادها دور است. این بازی دقیقا دارای همان مبارزات تاکتیکی و استراتژیکی است که این سری به خاطر داشتن آن‌ها معروف است اما اضافه شدن سیستم‌های متعدد و درگیر کننده‌ی جدید و همینطور مکانیزم‌های بیشتر به طور کلی تاثیرات زیادی روی تجربه کلی این بازی داشته است. این بازی به قدری محتوا و ویژگی‌های سیستمی جدید در اختیار شما قرار می‌دهد که به راحتی می‌تواند خودش را از نسخه‌ها و عناوین قبلی این سری که در گذشته عرضه شده بودند، جدا کند و هویت مستقل خودش را پیدا کند. البته این در حالی است که Total War: Three Kingdom ترکیب منحصر به فرد خودش از مکانیزم‌ها و ویژگی‌ها مختلف را نیز به خوبی به معرفی قرار می‌دهد که باعث می‌شود نه تنها آن را به عنوان یک بازی ایده آل جدید در تاریخ این سریِ شگفت انگیز و بسیار عالی به حساب بیاوریم، بلکه به راحتی می‌توان آن را در بین بهترین بازی‌های کامپیوترهای شخصی در سال گذشته نیز طبقه بندی کرد.

Control

بهترین نسخه از یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹. این تعریف عنوان Control بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی است. یکی از شگفت انگیز‌ترین ویژگی‌های این بازی این است که بدون در نظر گرفتن این که آن را روی چه پلتفرمی انجام می‌دهید، Control واقعا یک خانه بزرگِ گرافیکی است که این امر به لطف طراحی هنری شگفت انگیز، نور پردازی و همینطور افکت‌های ذرات موجود در جای جای نقاط این بازی و همینطور ویژگی‌های بصری و گرافیکیِ دیگر به واقعیت تبدیل شده است. یکی از مشکلاتی که کاربران نسخه‌های کنسولی این بازی با آن مواجه بودند، افت فریم‌های منظم و پرتکرار این بازی بود که این مشکل روی مدل‌های پایه کنسول‌های نسل هشتمی یعنی پلی‌استیشن ۴ فت یا اسلیم و همینطور مدل معمولی اکس‌باکس وان و اکس‌باکس وان اس شدت بیشتری داشت اما وضعیت این بازی بر روی مدل‌های میان نسلی آن‌ها یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو و یا اکس‌باکس وان اکس کمی بهتر بود. Control روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی واقعا خیره کننده و دیدنی است و هیچ یک از مشکلات نسخه‌های کنسولی آن در این نسخه وجود ندارد. انجام دادن این عنوان بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی بهترین شیوه‌ی تجربه کردن این بازی است که یکی از بزرگ‌ترین و بهترین بازی‌های شرکت Remedy Entertainment می‌باشد که تا به حال توسعه داده است.

عنوان Halo: Reach اولین نسخه‌ی عرضه شده‌ از مجموعه Halo: The Master Chief Collection می‌باشد. این بازی به عنوان آخرین نسخه‌ای که در این سری به دست خالق آن یعنی استودیوی Bungie ساخته شده است، جایگاه منحصر به فرد و ویژه‌ای در قلب و روح تمام طرفداران این سری دارد. همچنین سال گذشته میلادی کاربران پلتفرم PC به عنوان بخشی از تلاش‌های شرکت مایکروسافت برای متحد کردن کاربران و همینطور کسب و کار پلتفرم‌ کنسول‌های خانواده اکس‌باکس با کامپیوترهای شخصی، سرانجام شانس تجربه کردن و انجام دادن این بازی را برای اولین بار به دست آوردند که آغاز کننده یک روند جدید در فعالیت‌های این شرکت محسوب می‌شود. بخش کمپین خاطره انگیز عنوان Halo: Reach و بخش مولتی پلیر اعتیاد آور آن فقط یک خاطره بازی جدید با یک عنوان ۱۰ ساله قدیمی هستند. پورت نسخه کامپیوترهای شخصی یک پورت عالی و بی عیب و نقص می‌باشد. این در حالی است که این روزها پورت بازی‌های بزرگ برای این پلتفرم با مشکلات و دردسرهای بزرگ و زیادی مواجه می‌شود که شاید نمونه بارز این مشکلات و دردسرها پورت نسخه کامپیوترهای شخصی بازی Red Dead Redemption 2 باشد که سال گذشته میلادی جنجال‌های بسیار زیادی به راه انداخت. عنوان Halo: Reach بیش از هر چیز دیگر، اثبات این حقیقت است که سری بازی‌های Halo وقتی که در اوج خودش قرار داشته باشد، واقعا لذت بخش و به یاد ماندنی خواهد بود.

Sekiro: Shadows Die Twice

در سال ۲۰۱۷ استودیوی From Software با عنوان Dark Souls III The Ringed City یک سری تغییرات اندک و محدود در روند فعالیت‌های خود به وجود آورد و به سمتی حرکت کرد تا راه و روش‌های جدید و متفاوتی را امتحان کند. اولین اقدام آن‌ها در جهت انجام دادن و عملی کردن این کار توسعه و عرضه کردن عنوان Sekiro: Shadows Die Twice بود که واقعا از جنبه‌های مختلف عنوان برجسته و شگفت انگیزی بود و یک نقطه عطف جدید در تاریخ این استودیو به وجود آورد. این عنوان با مبارزات چالش برانگیز خود، طراحی مراحل مستحکم و استوار و همینطور تعداد زیادی باس فایت فراموش نشدنی، از جنبه‌های مختلف یک تجربه کلاسیک از سوی استودیوی From Software به حساب می‌آید که به لطف تعداد زیادی از ایده‌های جدید، کاملا احساس تازگی برای کاربران دارد. عنوان Sekiro: Shadows Die Twice با افتخار این حقیقت را به همه مردم خاطر نشان می‌کند که تیم سازنده و توسعه دهنده آن در استودیوی From Software نیازی به تکرار فرمول‌های همیشگی و قدیمی خود برای به دست آوردن موفقیت ندارد و می‌تواند با به کار بردن شیوه‌ها و راهکارهای جدید یک IP خارق العاده و شگفت انگیز جدید نیز تولید کند.

Red Dead Redemption 2

شاید منطقی نباشد که نسخه کامپیوترهای شخصی عنوان Red Dead Redemption 2 را با وجود تمام مشکلات ریز و درشت و پرشمار خود به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال گذشته این پلتفرم به شمار بیاوریم اما حقیقت این است که از زمان در دسترس قرار گرفتن این عنوان برای پلتفرم کامپیوترهای شخصی تا به حال با عرضه شدن تعداد زیادی از آپدیت‌ها، پچ‌ها و بهبود دهنده‌های مختلف، این مشکلات اکنون به کم‌ترین میزان خود رسیده‌اند و وضعیت RDR 2 را به ثبات رسانده‌اند که اکنون ما را قادر می‌سازد تا آن را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های این پلتفرم در سال گذشته میلادی به شمار بیاوریم. Red Dead Redemption 2 در سال ۲۰۱۸ در رویداد The Game Awards از شانس بسیار زیادی برای انتخاب شدن به عنوان بهترین بازی سال برخوردار بود و در نهایت نیز به عنوان دومین بازی سال انتخاب شد اما از طرفی دیگر نیز در نظر سنجی‌ها، رویدادها و مراسم‌های رسمی و غیر رسمی پر شمار دیگری که پس از آن انجام شد، به عنوان بهترین بازی سال از طرف عده زیادی از مردم و منتقدین شناخته شد. بنابراین، کاملا واضح و مشخص بود که ما مشتاقانه منتظر عرضه شدن آن بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی بودیم تا بتوانیم یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم کنسول‌های ویدئویی و همینطور دهه ۲۰۱۰ میلادی را بر روی پلتفرمی که این سری تا به حال روی آن عرضه نشده بود، تجربه کنیم. اگرچه همانطور که اشاره شد، Rockstar در پورت این عنوان برای PC دچار مشکلات و دردسرهای بزرگ زیادی شد، اما نقاط قوت اصلی و جنبه‌های مثبت آن همچنان در ذات این بازی بدون تغییر باقی مانده بودند و هنوز در حال درخشش بودند. علیرغم تمام مشکلات و کمبودها، این عنوان هنوز هم دارای یکی از بهترین داستان سرایی‌ها و شخصیت پردازی‌ها در بین بازی‌های مختلف در صنعت بازی‌های ویدئویی است و قطعا یکی از بهترین تجربه‌های ما در چند سال اخیر در این زمینه است که به لطف سخت افزار قدرتمندتر و قوی‌تر پلتفرم کامپیوترهای شخصی در دنیای شگفت انگیز و ستینگ بی نظیر خود حتی بسیار بیشتر از گذشته نیز می‌درخشد و دلربایی می‌کند. وجود این ویژگی‌ها و همینطور پتانسیل‌های خوبی که به لطف جامعه ماد سازها برای این عنوان به وجود می‌آید، نسخه کامپیوترهای شخصی Red Dead Redemption 2 را تبدیل به یک پکیج کامل و بی عیب و نقص می‌کند که تجربه‌ای فراموش نشدنی از ماجراجویی با آرتور مورگان در دنیای غرب وحشی در اختیار ما قرار می‌دهد.

Resident Evil 2 Remake

هم Capcom و هم سری بازی‌های Resident Evil چند سال قبل با همکاری یکدیگر برای توسعه و ساخت عنوان Resident Evil 7 مجددا احیا شدند و سر زبان‌ها افتادند. این جفت موفق سال گذشته میلادی نیز با همکاری برای توسعه یک نسخه جدید از این سری که در حقیقت بازسازی ریشه‌ایِ یکی از به یادماندنی‌ترین و بهترین نسخه‌های کل تاریخ این سری یعنی Resident Evil 2 بود، بار دیگر دست به همکاری با یکدیگر زدند. این نسخه‌ی بازسازی شده برای طرفداران و علاقه مندان به عناوین سبک وحشت و بقا دقیقا مانند یک رویای بزرگ بود که به حقیقت پیوسته بود. هر قدمی که بازی‌بازان در این عنوان برمی‌دارند، سرشار از تنش و استرش غیر قابل توصیفی است که وقتی MR. X وارد میدان می‌شود، این استرس به نهایت حد ممکن خود می‌رسد. نکته شگفت انگیزی که درمورد این بازی وجود دارد، این است که تمام این‌ها به شیوه‌ای بسیار خارق العاده و شگفت انگیز انجام می‌شود که در طی آن تا جایی که امکان دارد، به نسخه اولیه عنوان Resident Evil 2 احترام و ارزش گذاشته می‌شود و تمام آن حس و حالی که در نسخه اصلی این عنوان وجود داشت، در نسخه بازسازی شده آن نیز همچنان وجود دارد و موج می‌زند. به طور کلی، Resident Evil 2 Remake توانسته به بهترین شیوه ممکن میراث ارزشمند نسخه اصلی خود و به طور کلی فرنجایز RE را محفوظ نگه دارد و با احترام کامل از آن نگهداری کند. به ندرت پیش می‌آید که ما یک نسخه بازسازی شده‌ای را تجربه کنیم که بتواند بهتر و لذت بخش‌تر از نسخه اصلی خود باشد اما Resident Evil 2 Remake قطعا یکی از همین بازی‌ها است که به بهترین شیوه ممکن با حفظ اصالت خود، توانسته هویت مستقل خودش را نیز به دست بیاورد.

Final Fantasy 14: Shadowbringers

دیدن احیای مجدد و دوباره Final Fantasy 14 بسیار لذت بخش و دلچسب است که از یک عنوان به هم ریخته‌ی وحشتناک و غیر قابل بازی تبدیل به عنوانی شده است که شاید بتوان آن را بهترین نسخه سری Final Fantasy در طی چند سال اخیر به حساب آورد. از این بهتر این است که این عنوان با هر بسته گسترش دهنده یا به‌روزرسانی جدیدی که دریافت می‌کند، بسیار بهتر از قبل می‌شود و بسیار بهبود پیدا می‌کند که بسته گسترش دهنده‌ی سال گذشته این بازی به اسم Shadowbringers نیز احتمالا بهترین گسترش دهنده‌ای بود که تا به حال برای این عنوان به عرضه می‌رسید. این گسترش دهنده با یک داستان فوق العاده، شخصیت‌های بسیار عالی، یک دنیای زیبای جدید برای گشت و گذار کردن، موسیقی متن گوش نواز و بسیاری از ویژگی‌های بهتر و جذاب‌تر بیشتر، این فرنچایز و همینطور عنوان Final Fantasy 14 را به بهترین وضعیت خود در طی چند سال اخیر رسانده است که تا به حال تجربه نکرده بود و سال‌ها از آن دور شده بود.

برنده:

Gears 5

در طی دوران و سال‌های حضور کنسول نسل هفتمی مایکروسافت به اسم اکس‌باکس ۳۶۰، سری بازی‌های فرنچایز Gears of War در رده‌های بالای صنعت بازی‌های ویدئویی در میان فرنچایزها و سری بازی‌های مختلف قرار داشت اما متاسفانه کم کم با گذر زمان در طی دهه ۲۰۱۰ شروع به ضعیف شدن کرد و آب و تاب خودش را به مرور زمان از دست داد. با این حال، با توسعه، ساخت و عرضه شدن جدیدترین نسخه این سری به اسم Gears 5، به نظر می‌رسد که این سری سرانجام به خوبی در یک مسیر جدید و خوب برای بازگشت به روزهای درخشان و اوج خودش قرار گرفته است. اما سوالی که به وجود می‌آید این است که با توجه به پیشرفت‌ها و بهبودهای Gears 5 نسبت به نسخه‌های ضعیف‌تر قبلی در این فرنچایز، آیا هنوز هم فضای کافی برای پیشرفت‌ها و بهبودهای بیشتر در این فرنچایز وجود دارد؟‌ قطعا همینطور است. بدون شک هنوز فضای زیادی برای بهبود و پیشرفت این فرنچایز باقی مانده است که در نسخه‌های بعدی این سری می‌تواند به آن‌ها دست پیدا کند. المان‌ها و سیستم‌های دنیای جهان آزاد این بازی نیاز به کمی بهبود و پیشرفت بیشتر دارند و قطعا بدون شک جامعه کاربران این بازی نیز می‌توانند کمک‌های بیشتری در جهت به وجود آوردن تعادل‌های بیشتر در جهت ایجاد بهبودهای اضافی به این سری کنند. اما حقیقت این است که با وجود تمام کم و کاستی‌ها و عیب و نقص‌ها، Gears 5 هنوز هم یک احیای شگفت انگیز در شیوه‌هایی که Gears of War 4 از آن‌ها استفاده می‌کرد، به حساب می‌آید که کیفیت کلی این فرنچایز را زیر سوال برده بود که اگر به همین روال ادامه می‌داد، کم کم به پایه و شالوده‌های این فرنچایز کهنه کار ضربه‌های جدی و مهلکی وارد می‌کرد. عنوان Gears 5 توانسته است به بهترین شکل ممکن یک تعادل بسیار خوب در ارائه کردن ویژگی‌هایی که همه ما درمورد این فرنچایز دوست داشتیم و همینطور اضافه کردن ویژگی‌های جدید و مستقل بیشتر به وجود بیاورد که فضای بسیار خوب و مناسبی نیز در اضافه کردن ویژگی‌های اضافی بیشتر در آینده در این فرنچایز باقی گذاشته است. اما مهم‌تر از این همه‌ی این‌ها، این حقیقت است که Gears 5 توانست تیم سازنده و توسعه دهنده خود در استودیوی The Coalition را در یک موقعیت بسیار عالی قرار دهد تا در آینده‌ای نه چندان دور بتواند بهترین نسخه‌های سری Gears of War که هیچ کس تا به حال ندیده‌ است را در اختیار مردم قرار دهد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.