ظاهر کنسول PlayStation 5 رسما توسط سونی نمایش داده شد

پس از ماه‌ها مخفی کاری و مرموز نگه داشتن شکل ظاهر کنسول نسل بعدی PS5 ، این شرکت سرانجام شب گذشته در رویداد معرفی برخی از بازی‌های نسل بعدی خود، از ظاهر PlayStation 5 رونمایی کرد. این کنسول شامل دو مدل خواهد بود که یکی از آن‌ها، مدل دیجیتالی است.

HD Camera PS5
HD Camera PS5

در حقیقت، سونی شب گذشته برای نسل بعدی خود، از دو کنسول رونمایی کرد که شامل یک مدل استاندارد و یک مدل دیجیتالی می‌شوند که فاقد دیسک درایو خواهد بود و شب گذشته ما با شکل و ظاهر هر دو مدل PS5 آشنا شدیم. کنسول نسل بعدی شرکت سونی به اسم PlayStation 5 دارای یک بدنه‌ی عمودی بلند و صیقلی است که در دو طرف آن دو پنل سفید رنگ قرار دارد و نمای مرکزی آن هم یک حالت خمیده دارد که با رنگ مشکی در تصاویر قابل دیدن است. در نمای رو به رویی بخش میانی PS5 درگاه‌هایی قابل دیدن است که ظاهرا به نظر می‌رسد یک درگاه استاندارد USB A است و درگاه دیگر نیز USB C می‌باشد. نور‌های LED که در اطراف قسمت خمیده‌ی مرکزی کنسول PlayStation 5 وجود دارد، ظاهر بسیار شیک و آینده نگرانه‌ای به آن داده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

PS5 Standard and Digital Edition
PS5 Standard and Digital Edition

با وجود این که شکل ظاهر PS5 اکنون رونمایی شده است، اما نمای پنل پشتی آن که ممکن است از نظر آشنایی با درگاه‌هایی که دارد، اهمیت بسیار زیادی برای عده زیادی از مردم داشته باشد، هنوز به صورت یک راز باقی مانده است. PS5 برای قرار گیری در حالت عمودی طراحی شده است. چیزی که سونی همیشه برای کنسول‌های مختلف خود در نظر داشته است و ایده‌ی اولیه آن را نیز از PS2 آغاز کرد. اما نکته‌ی قابل توجه، وجود یک پایه در زیر PS5 است که به قرارگیری کنسول به صورت عمودی کمک کرده تا نشان دهد که این کنسول برای قرار گیری به صورت عمودی طراحی شده است. با این حال، این که این پایه بخشی از طراحی خود کنسول است و یا یک وسیله‌ی جانبی می‌باشد، هنوز کاملا مشخص نشده است.

DualSense PS5
DualSense PS5

شاید یکی از قابل توجه‌ترین تفاوت‌های دو مدل PlayStation 5 با یکدیگر، نسخه دیجیتالی آن باشد که فاقد درایو ۴K UHD Blu-Ray خواهد بود. این مدل، کمی ظاهر متقارن‌تری دارد و در عین حال، باریک بودن آن نیز کاملا قابل تشخیص است. این در حالی است که مدل استاندارد این کنسول، ضخیم‌تر به نظر می‌رسد. اما به طور کلی از نظر زیبایی شناسی، ظاهر PS5‌ دقیقا همان چیزی است که معمولا می‌توانیم از اولین مدل نسل جدید کنسول‌های این شرکت انتظار داشته باشیم ببینیم. یکی از نکته‌هایی که بدون شک روی آن کار شده، هارمونی و هماهنگی ظاهر PlayStation 5 با کنترلر جدید آن به اسم DualSense است که کاملا همخوانی دارند.

Pulse 3D Wireless Headset PlayStation 5
Pulse 3D Wireless Headset PlayStation 5

در مقایسه با ظاهر مینیمالی که Xbox Series X دارد و نماد قدرت این کنسول شناخته می‌شود، PlayStation 5 مانند یک کنسول علمی تخیلی به نظر می‌رسد. اما علاوه بر رونمایی کردن از شکل ظاهر و طراحی PS5 ، سونی شب گذشته از تعدادی لوازم جانبی برای کنسول نسل بعدی خود نیز رونمایی کرده است. در گذشته با کنترلر این کنسول آشنا شده بودیم و شب گذشته نیز برخی از ویژگی‌های آن مجددا نمایش داده شد اما علاوه بر آن، یک جایگاه شارژ نیز شب گذشته معرفی شد که کاربران با استفاده از آن می‌توانند دو کنترلر DualSense را به طور همزمان با یکدیگر، شارژ کنند. یک دوربین HD، یک هدست Pulse 3D به همراه یک Media Remote که به شما کمک می‌کند که از کنسول خود به عنوان یک پلیر Blu-Ray و یا یک دستگاه استریم استفاده کنید، جزو وسیله‌های جانبی بودند که سونی در رویداد شب گذشته از آن‌ها رونمایی کرد.

DualSense Charging Station PlayStation 5
DualSense Charging Station PlayStation 5

اما در کنار رونمایی و پرده برداری از ظاهر کنسول نسل بعدی خود، سونی تعداد بسیار زیادی بازی جدید نیز برای PS5 رونمایی کرد که برخی از آن‌ها شامل عناوین هیجان انگیزی مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart, Resident Evil Village, NBA 2K21, Deathloop, Hitman III می‌شوند که در کنار آن‌ها، تعداد زیادی بازی دیگر نیز وجود داشت که رونمایی شدند. شاید یکی از بزرگ‌ترین ناامیدی‌های رویداد شب گذشته‌ی سونی، عدم اعلام کردن قیمت نهایی کنسول نسل بعدی آن‌ها بود که همچنان به صورت یک راز بزرگ باقی مانده و مشخص نیست که سونی و مایکروسافت سرانجام چه زمانی کوتاه می‌آیند و مردم را از بلاتکلیفی خارج می‌کنند.

Media Remote PlayStation 5
Media Remote PlayStation 5
عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.