گوگل کروم اندروید با قابلیت دارک مود بروزرسانی شد

گوگل کروم

ساعاتی پیش مرورگر شرکت گوگل، با دریافت یک بروزرسانی جدید حالت تاریک را به کاربران خود قابل ارائه کرد. این اتفاق ساده در حالی رخ می دهد که مرورگرهای کم حجم سایر شرکت ها، از مدت ها پیش از این ویژگی برخوردار بوده اند.

کاربران گوگل کروم که برای دریافت کردن از این ویژگی مدت ها صبر کرده اند، سرانجام با دانلود و استفاده کردن از ورژن ۷۴.۰.۳۷۲۹.۱۱۲ از این مرورگر، می توانند که به دارک مود یا حالت تاریک دسترسی پیدا کنند. البته در حال حاضر این ویژگی به صورت فوری در اختیار کاربران قرار نگرفته و افراد باید توسط فلگ کروم آن را فعال کنند. به این منظور اگر می خواهید از این حالت در مرورگرتان استفاده کنید، باید در نوار آدرس کروم عبارت chrome://flags/#enable-android-night-mode را تایپ کنید. در این بخش کاربران چندین گزینه را مشاهده می کنند. با انتخاب گزینه Android Chrome UI dark Mode و سپس انتخاب Enabled می توانید به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.

با یک بار انجام دادن این کار می توانید که گزینه دارک مود را در تنظیمات مشاهده کنید. علاوه بر این موضوع شما با این آپدیت می توانید از گزینه ترجمه را نیز تجربه کنید. البته این گزینه تنها در زمانی که صفحه به زبان دیگری باشد، فعال می شود. در صورتی که این تغییرات را در مرورگر خود مشاهده نمی کنید، آن را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

دارک مود به گوگل کروم اندرویدی آمد

جالب است بدانید که شما با استفاده کردن از حالت تاریک در مکان هایی با نور کم می توانید از آسیب دیدن چشمانتان جلوگیری کرده و همچنین این حالت در گوشی های هوشمند مجهز به صفحه نمایش AMOLED، باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر باتری می شود.

شایان به ذکر است که ویژگی در حال حاضر تنها برای گوشی های اندرویدی عرضه گردیده و گوگل درباره اضافه شدن دارک مود به مرورگر آیفون اطلاعاتی را در اختیار رسانه ها قرار نداده است، ولی به نظر می رسد که این ویژگی برای آی او اس نیز عرضه شود، چرا که گوشی آیفون X و نسخه های جدید آن به پنل AMOLED مجهز شده اند. اگرچه بنابر گزارش های منتشر شده، سیستم عامل iOS 13 به صورت پیش فرض به حالت تاریک مجهز می شود.