گوگل تایید کرد: مرگ پیام رسان Allo پس از مارچ ۲۰۱۹

شرکت گوگل بالاخره صبح امروز مرگ پیام رسان Allo را اعلام کرد و کاربران را به استفاده از Duo سوق داده است. این در حالیست که در هفته های گذشته همواره خبرهای ضد و نقیضی از کنار گذاشته شدن Allo و Hangouts به گوش می رسید. مثل اینکه شایعات آنقدر هم اشتباه نمی کردند. با آراد مگ همراه باشید.

در هفته های گذشته خبرهایی از تغییر استراتژی گوگل درمورد برنامه های پیام رسانش به گوش می رسید. این خبرها از این موضوع حکایت داشتند که گوگل درصدد آن است تا پیام رسان Allo و Hangouts را کنار بگذارد. آنطور که به نظر می رسد شایعات آنچنان اشتباه نمی کردند و صبح امروز این غول موتور جستجوی دنیا اعلام کرد که به زودی پشتیبانی از پیام رسان Allo را به پایان می رساند و برنامه های دیگری برای این بخش از سرویس های خود دارد.

طبق اعلام شرکت گوگل، این شرکت در نظر دارد تا تمرکز خود را بر روی پیام رسان های Android Messages و Duo جلب کند و این دو را برای کاربران عادی گسترش دهد. همانطور که می دانید همواره یکی از دغدغه های شرکت های نرم افزاری، سازمان ها هستند. از همین رو گوگل تصمیم گرفته تا پیام رسان های Hangouts Chat و Meet را نیز برای سازمان ها و موسسات توسعه دهد.

گوگل در ادامه عنوان کرد که فعالیت برنامه Allo تا انتهای ماه مارچ سال ۲۰۱۹ پیان می یابد و کاربران می توانند از دو نرم افزار دیگر یعنی Android Messages و Duo برای اهداف شخصی و از Hangouts Chat و Meet نیز به منظور اهداف سازمانی، استفاده کنند.

بیانیه رسمی

بخشی از بیانیه رسمی رسمی گوگل به شرح زیر است:

درحالی که نرم افزارهای Android Messages، Duo، Hangouts Chat و Meet به فعالیت خود ادامه خواهند داد، تصمیم بر آن شد تا روند توسعه پیام رسان Allo متوقف شود تا مراحل توسعه نرم افزارهای یاد شده، سرعت گیرد.

Allo تا پایان ماه مارچ سال ۲۰۱۹ به فعالیت خود ادامه خواهد داد و تا آنموقع فرصت دارید تا از پیام ها و گفت و گوهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ما از Allo چیزهای زیادی فرا گرفتیم؛ مخصوصا تجربه ترکیب هوش مصنوعی با برنامه پیام رسان را. از همین رو سعی بر این داریم تا در آینده، برنامه های فوق را نیز به این به قابلیت های هوش مصنوعی و دستیار دیجیتال Google Assistant، مجهز کنیم.

در بخش دیگری از بیانیه گوگل آمده است که برنامه های Hangouts Chat و Meet تنها برای سازمان ها عرضه نخواهد شد و برای دیگر کاربران نیز در دسترس خواهد بود.

این تغییر استراتژی در برنامه های پیام رسان شرکت گوگل، نوید بخش آینده خوبی برای این نرم افزارها خواهد بود. چرا که در سال های اخیر، به نوعی این شرکت با سردرگمی هایی در این بخش مواجه بوده است. همانطور که در چند سال اخیر تعدادی از برنامه ها را توسعه داده و سپس کنسل کرد. به نظر می رسد که در نهایت گوگل از اشتباهات خود درس گرفته و تصمیم دارد تا اکوسیستم پیام رسان خود را برای جدال با iMessage اپل، قدرتمندتر و جدی تر از قبل کند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا گوگل بالاخره راه درست در توسعه پیام رسان های خود را یافته است؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))