رندر رسمی گوگل پیکسل ۳a و ۳a XL به اینترنت راه پیدا کرد

با نزدیک شدن به زمان اعلام شده گوگل برای معرفی رسمی گوشی های جدیدش در بخش میان رده، ساعاتی پیش رندر رسمی گوگل پیکسل ۳a و ۳a XL در اختیار رسانه ها قرار گرفت تا قبل از رسیدن به ماه آینده سال ۲۰۱۹ نگاهی اجمالی به آن بیاندازند.

تا به این لحظه هرچه به تاریخ وعده داده شده از سمت گوگل برای معرفی کردن مدل های ۳a و ۳a XL از پیکسل که جزء گوشی های میان رده به حساب می آیند، نزدیک می شویم، شاهد منتشر شدن تعداد زیادی شنیده و شایعات بودیم و در فضای مجازی حتی تصاویر و ویدئوهایی از قاب های طراحی شده دیده می شود. اما در جدیدترین اقدام قبل از رونمایی رسمی گوگل رندر رسمی را از مدل های ۳a و ۳a XL در اختیار رسانه ها قرار داد که تقریبا هیچ اطلاعات جدیدی را مخابره نکرده و فقط مهر تاییدی بر آنچه که تا این لحظه درباره این گوشی شنیده ایم، می باشد.

گوگل و معرفی گوشی هوشمند سری پیکسل ۳a

پیکسل 3a

در اولین نگاهی که به این رندر  توجه می کنید، حتما متوجه تاریخ ۷ می بر روی هوم اسکرین گوشی خواهید شد که خبر اعلام شده درباره معرفی شدن این گوشی‌ها در این تاریخ را تایید می کند. همچنین گوشی های ۳a و ۳a XL بسیار در ظاهر شبیه هم بوده و کمتر نقطه تفاوت را میان آن دو می توان پیدا کرد. با این وجود نسخه ۳a از پیکسل ها دارای صفحه نمایش ۵.۶ اینچی می باشد. در حالی که نسخه ۳a XL در ابعادی بزرگتر و با نمایشگر ۶ اینچی به بازار عرضه می شود. گوگل برای هردو مدل جدید پیکسل های خود به میزان ۴ گیگابایت رم در نظر گرفته است.

یکی دیگر از تفاوت های موجود میان این دو عضو تازه از پیکسل ها در قسمت پردازش بوده و مدل کوچکتر از با نام ۳a به چیپست اسنپ دراگون ۶۷۰ شرکت کوالکام مجهز شده است. همچنین برطبق انتظاری که داشتیم ۳a XL نیز دارای پردازنده قوی تر نسبت به مدل پایه بوده و با چیپست اسنپ دراگون ۷۱۰ شرکت کوالکام، عملیات پردازشی کاربر را انجام می دهد. هرچند تصویری از قسمت پشتی دستگاه در اختیار رسانه قرار ندارد، ولی گویا گوگل برای این سری از گوشی های هوشمند یک دوربین اصلی درنظر گرفته است که باتوجه به عملکرد شرکت های مختلف در بازار گوشی های میان رده یک ضعف بزرگ محسوب می شود.

در گذشته براساس گزارش های منتشر شده قیمت این گوشی ها نیز فاش شده است و بنابر گفته ها پیکسل ۳a را  می توان با ۴۹۰ دلار خریداری کرد و برای داشتن مدل بزرگ تر از پیکسل ۳a نیز باید با افزایش ۱۱۰ دلاری بودجه خود، ۶۰۰ دلار هزینه کنند.