پشتیبانی از دو سیم کارت توسط گوگل پیکسل ۴

شرکت گوگل چندسالیست که نام برند محصولات سخت افزاری خود را از نکسوس به پیکسل تغییر داد. سال ۲۰۱۸ شاهد معرفی دو گوشی هوشمند پیکسل ۳ ایکس ال و پیکسل ۳ بودیم که مشخصات قابل توجهی داشتند اما طراحی آنها در مقایسه با نسل قبل تفاوت چندانی نداشت.

با گذشت چند ماه از عرضه دو مدل پرچمدار، شایعاتی به گوش رسید که گوگل بزودی نسخه اقتصادی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال را تحت عنوان پیکسل ۳ لایت و پیکسل ۳ لایت ایکس ال معرفی می کند. درباره دو محصول اقتصادی آینده این شرکت اطلاعات دقیقی در دست نیست و نمی توان به شایعات بی اساس نیز اشاره داشت.

پیکسل ۴ گوشی هوشمند دو سیم کارت

انتظار داریم سال ۲۰۱۹ این شرکت نسل جدید پرچمدار خود را همچون قبل در اکتبر رونمایی کند. پرچمداری که پیکسل ۴ نام خواهد داشت و مشخصات سخت افزاری برجسته ای هم دارد. براساس آخرین گزارش ها این شرکت اخیرا در اندروید به قابلیت دو سیم کارت گوشی هوشمند پیکسل ۴ اشاره کرده و به نظر می‌رسد نسل بعدی پرچمدار گوگل قابلیت پشتیبانی از دو سیم کارت را خواهد داشت.

تاکنون هیچ اسمارتفون گوگل از این قابلیت بهره نبرده و در صورت صحت داشتن گزارش باید آن را اولین دانست. در حال حاضر سری پیکسل ۳ و ۲ تنها یک سیم کارت را پشتیبانی می کنند و قابلیت پشتیبانی سیم کارت الکترونیکی نیز برای آنها در نظر گرفته شد. اما هیچ یک دو سیم کارت را پوشش نمی دهند و باید آن را در نوع خود بی نظیر دانست.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود این شرکت مستقر در سیلیکون ولی برای آینده اسمارتفون های خود چه برنامه ای در سر دارد. پیکسل ۴ احتمالا همچون قبل در دو مدل معرفی می شود و از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ و حافظه رم ۶ گیگابایتی قدرت خواهد گرفت. شایان ذکر است در طراحی این نسل نیز تغییراتی حاصل خواهد شد.