تاریخ عرضه Pixel 5 احتمالا مشخص شده است

Google Pixel 5
Google Pixel 5

گوشی پرچمدار بعدی شرکت گوگل به اسم Pixel 5 قرار است دقیقا ۳ روز دیگر در تاریخ ۳۰ سپتامبر برابر ۹ مهر ماه سال جاری شمسی در کنار نسخه ۵G گوشی هوشمند Google Pixel 4a رونمایی و معرفی شود. ظاهرا اکنون تاریخ عرضه Pixel 5 نیز مشخص شده است.

روز جمعه‌ی گذشته بود که ما هم از Jon Prosser و هم از Evleaks که هر دوی آن‌ها جزو منابع معتبر و قابل اطمینان ما به شمار می‌روند، شنیدیم که شرکت گوگل ممکن است قیمت گوشی هوشمند پرچمدار بعدی خود به اسم Pixel 5 را در آمریکا ۶۹۹ دلار تعیین کند. اما قیمت این گوشی در کانادا حتی بیشتر از این هم ممکن است باشد. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که Jon Prosser اخیرا یک ادعای جدید مطرح کرده است که به تاریخ عرضه Pixel 5 مربوط می‌شود. بر اساس ادعای جدید Prosser، گوگل تا تاریخ ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی برابر با پنج‌شنبه ۲۴ مهر ماه سال جاری هجری شمسی گوشی پرچمدار بعدی خود به اسم Google Pixel 5 را عرضه نخواهد کرد. علاوه بر این، وی ادعا کرده است که گوشی هوشمند پیش روی بعدی شرکت گوگل به اسم Pixel 4a 5G نیز تا ماه نوامبر امسال راهی بازار نخواهد شد. همچنان با آرادمگ همراه باشید تا ضمن اطلاع پیدا کردن از جزئیات و اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع، متن توییت اخیر Prosser را نیز در رابطه با این ماجرا مشاهده کنید:

Pixel 5 5G (در رنگ‌های Just Black و Subtle Sage)

پیش فروش: ۳۰ سپتامبر برابر با ۹ مهر ماه

عرضه: ۱۵ اکتبر برابر با ۲۴ مهر ماه

Pixel 4a 5G (در رنگ Just Black)

پیش فروش: ۳۰ سپتامبر برابر با ۹ مهر ماه

عرضه: ۱۹ نوامبر برابر با ۲۹ آبان ماه

Pixel 4a 5G (در رنگ Clearly White)

تا سال ۲۰۲۱ تاخیر خورده است :)))))))

(به احتمال بسیار زیاد به طور کلی کنسل خواهد شد)

بر اساس ادعای Jon Prosser، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پیش فروش هر دو گوشی هوشمند پیش روی شرکت گوگل به اسم Google Pixel 4a 5G به همراه Pixel 5 از تاریخ ۳۰ سپتامبر برابر با ۹ مهر ماه سال جاری هجری شمسی یعنی دقیقا روز معرفی و رونمایی از آن‌ها اغاز شود. در عین حال، تاریخ عرضه Pixel 5 که قرار است در دو رنگ Just Black و Subtle Sage راهی بازار شود، نیز ظاهرا ۱۵ اکتبر در نظر گرفته شده است تا به طور رسمی در دسترس قرار بگیرد.

اما نسخه ۵G گوشی هوشمند Google Pixel 4a وضعیت کاملا متفاوتی نسبت به پرچمدار بعدی شرکت گوگل دارد. بر اساس ادعای Prosser، این گوشی فقط در یک رنگ به اسم Just Black راهی بازار خواهد شد اما تا ۱۹ نوامبر برابر با ۲۹ آبان ماه سال جاری هجری شمسی برای خریداری کردن در فروشگاه‌ها در دسترس قرار داده نخواهد شد. در عین حال، وی مدعی شده است که یک نسخه دیگر از این گوشی با رنگ بدنه Clearly White نیز ممکن است عرضه شود اما حتی در این صورت نیز قطعا تا سال ۲۰۲۱ تاخیر خواهد خورد. البته، این فقط در حالتی است که این گوشی به طور کامل کنسل نشود و گوگل از عرضه کردن آن منصرف نشود. این در حالی است که ما در گذشته مدل سفید رنگ گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a 5G را حتی در اولین تصاویر رندر شده‌ای که از این گوشی فاش شده بود و در ماه دسامبر سال گذشته عرضه شده بودند، مشاهده کرده بودیم و تقریبا اطمینان داشتیم که این گوشی دارای یک مدل سفید رنگ نیز خواهد بود. البته، به نظر می‌رسد که تصاویر فاش شده‌ی این گوشی در آن زمان متعلق به Google Pixel 4a معمولی بودند که داری رنگ سفید به همراه یک دگمه اختصاصی پاور به رنگ نارنجی بود.

در هر صورت، با توجه به این که گوشی هوشمند Google Pixel 4a تا به حال با یک محدوده‌ی قیمت جذاب و هیجان انگیز راهی بازار شده است، ما هم واقعا مانند خود سازندگان و تولید کنندگان این گوشی در شرکت گوگل نیازی به عجله کردن برای عرضه نسخه ۵G آن نمی‌بینیم. جای هیچ شکی نیست که دوست داریم یک نسخه Clearly White نیز از گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a مشاهده کنیم، حتی اگر در انحصار نسخه ۵G این گوشی باشد که بر اساس گزارش‌ها، ۴۹۹ دلار/پوند/یورو قیمت خواهد داشت.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.