هرآنچه باید درباره اپل تی وی بدانید

از یک‌ام نوامبر سال جاری سرویس Apple Tv شرکت اپل کار خود را آغاز کرد و واقعا آنطور که مدیرعامل شرکت می‌گوید، با همه برنامه‌های دیگر فرق می‌کند؟ راه‌اندازی دیزنی پلاس قطعا سایه بزرگی بر روی سرویس اپل تی‌وی خواهد انداخت و از آنجایی که اپل هنوز با برنامه‌های بزرگ همکاری خود را آغاز نکرده است، نمی‌توان روی موفقیت آن مطمئن بود.

اما خبر خوب اینجاست که دارندگان دستگاه‌های هوشمند شرکت اپل به صورت رایگان عضویت یکساله این سرویس را دریافت خواهند کرد و می‌توانند از آن استفاده کنند. قیمت این سرویس ۴.۹۹ دلار ماهانه می‌باشد و هر شخص قادر است اکانت خود را با شش عضو خانواده‌اش به اشتراک بگذارد.

اپل در شروع کار خود با چند بازیگر معروف سریال‌هایش را آغاز کرده و ما کاربران مشتاق هستیم که ببینیم اپل برای این سرویس آنلاین چه برنامه‌ریزی‌هایی کرده و چگونه قرار است سریال‌ها و فیلم‌های مخصوص خود را تولید کند.

تاریخ دسترسی سرویس اپل تی‌وی

هنگام انتشار آیفون ۱۱، تیم کوک تایید کرد که این سرویس در یک‌ام ماه نوامبر کار خود را شروع خواهد کرد. خوشبختانه دیدیم که اپل بر روی قول خود ایستاد و در تاریخ مشخص شده فعالیت‌های این پلتفرم به طور رسمی آغاز شد.

برخلاف بسته معمولی Hulu این سرویس از همان اول بدون تبلیغ بوده و در بیش از ۱۰۰ کشور بر روی تلویزیون‌ها، آیفون‌ها و … از طریف نرم‌افزار مورد نظر فعالیت خواهد کرد‌.

قیمت سرویس اپل‌ تی‌وی

این سرویس ۴.۹۹ دلار ماهانه برایتان خرج می‌تراشد و در صورتی که تصمیم به خرید آیفون، آیپد یا دیگر محصولات اپل گرفتید، تا یک سال به صورت رایگان این عضویت را دریافت خواهید کرد. این قیمت از ارزان‌ترین بسته نتفلیکس نیز که ۹ دلار قیمت دارد پایین‌تر است و از سرویس دیزنی پلاس هم که قرار است با قیمت ۶.۹۹ دلار ماهانه کار خود را شروع کند قیمت کمتری خواهد داشت.

اگر از کیفیت این سرویس اطمینان ندارید و می‌خواهید آن را مورد بررسی قرار دهید، با ثبت نام در وبسایت مخصوص قادر هستید یک عضویت یک هفته‌ای دریافت کنید.

ستارگان، برنامه‌ها و شبکه‌های سرویس

سرویس استریم و پخش برنامه‌های این پلتفرم، فیلم‌ها و مستند‌های مخصوص با نام‌های معتبری همچون JJ Abrams،Steven Spielberg  و Night Shyamalan برای کاربران خود ارائه می‌دهد. این سرویس برنامه‌هایی مانند Amazing Stories و Morning Show پخش خواهد کرد که ستارگانی همچون Reese Witherspoon، Steve Carell و Jason Mamoa در آن‌ها حضور خواهند داشت. یک برنامه مخصوص برای جوان‌ترها نیز ترتیب دیده شده کهHelpsters  نام دارد.

به گفته اپل، این برنامه برای کودکان ساخته شده و راجع‌به هیولا‌هایی است که به دنبال حل پازل‌های مختلف ماجراجویی‌هایشان را ادامه می‌دهند. همچنین یک برنامه با محوریت سلامت با نام‌های شنیده شده Oprah و Prince Harry قرار است در سال ۲۰۲۰ به این سرویس اضافه شود.

در یک پست اینستاگرام، Prince Harry گفت: ” ما امیدواریم این برنامه برای بینندگان مفید باشد و قرار است در آن درباره انسان‌ها و جنگ‌های میانشان در گذشته صحبت‌هایی داشته باشیم تا بتوانیم در آینده خودمان را خیلی بهتر و دقیق‌تر بشناسیم.” همچنین اخیرا تریلری درباره یک برنامه کمدی با نقش آفرینی Hailee Steinfield توسط این سرویس منتشر شد و اپل آن را برای فصل دوم نیز تمدید کرده است.

برنامه‌ای دیگر نیز با نامWWDC  برای فصل دوم تمدید شد که درباره مسابقات فضایی بین بشریت در سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ خواهد بود. Night Shyamalan نیز با یک برنامه جدید در ۲۸ نوامبر سال جاری فعالیت خود را در این سرویس آغاز خواهد کرد.

این سرویس چه کانال‌هایی دارد

اضافه بر اپل تی‌وی پلاس، این کمپانی شبکه‌های تلویزیونی اپل را نیز معرفی کرد که سرویس‌های استریم و عضویت را مانند Amazon Prime در نرم‌افزار خود جا خواهد داد.

این سرویس با نتفلیکس چه تفاوت‌هایی دارد

تیم کوک گفته است که این سرویس هیچ شباهتی به نتفلیکس نداشته و آن‌ها برنامه‌های متفاوتی برای این پلتفرم دارند. اپل تی‌وی با توسعه برنامه‌های اصلی، برخلاف نتفلیکس و آمازون پرایم برنامه‌های لایسنس شده را ارائه نخواهد داد، که شامل نمایش‌های سندیکا مانند Mr.Robot، Big Bang Theory و یا Seinfeld می‌باشند.

تا الآن برای تماشای این برنامه‌ها باید آن‌ها را جداگانه در آیتیونز و یا دیگر نرم‌افزار‌ها خریداری کرده و وارد کتابخانه اپل تی‌وی خود کنید. همچنین سوال دسترسی برنامه همچنان پابرجاست و نمی‌دانیم که این نرم‌افزار آیا بر روی دستگاه‌های اندرویدی نیز فعالیت خواهد داشت یا نه. تنها خبری که در دست داریم این است که این سرویس بر روی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در دسترس می‌باشد.

دیزنی پلاس نیز از طرف دیگر قرار است سرویس استریم خود را شروع کرده و برنامه‌های مخصوص را برای کاربرانش منتشر کند. با اینکه این دو شرکت در فضای استریم کاملا با یکدیگر مقایسه شده و در حال رقابت هستند، اما خبر خوش اینجاست که دیزنی پلاس از طریق تلویزیون‌های شرکت اپل در دسترس خواهد بود. انتظار داریم کوپرتینویی‌ها بزودی برنامه‌های بیشتری دردسترس قرار دهند و تنها به یک نمایش معمولی اکتفا نکنند.

اپل درصدد است تا کاربران بسیاری را به سمت اپل تی وی بکشاند.