شارژر سری آیفون ۱۲ در جعبه آن‌ها وجود نخواهد داشت

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که یک سازنده برتر گوشی‌های موبایل چطور می‌تواند قیمت محصولات گران قیمت خود که دارای به‌روزترین و آخرین فناوری‌های موجود در دنیا هستند را کاهش دهد؟ شاید حذف کردن لوازم جانبی و محتویاتی که قبلا در جعبه گوشی‌های موبایل وجود داشت، باعث نارضایتی و عصبانیت مقطعی کاربران شود اما وقتی که پایین نگه داشتن قیمت، اولیت اصلی باشد، شاید راهی جز آن وجود نداشته باشد. ظاهرا اپل قصد دارد به شیوه جدیدی که تا به حال هیچ کس ندیده، این راهکار را در سری iPhone 12 پیاده سازی کند. در ادامه این مطلب نیز همچنان با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که بیش از یک ماه قبل، یکی از قابل اطمینان‌ترین اینسایدرها و تحلیلگران صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند به اسم Ming-Chi Kuo از TF International گفت که اپل ممکن است هدفون‌های سیمی EarPods را از جعبه گوشی‌های پیش روی خود به اسم سری آیفون ۱۲ کنار بگذارد. پس از گذشت مدتی، شایعه‌ها و گزارش‌های مختلفی در این زمینه منتشر شد که حاکی از این موضوع بودند که اپل این کار را می‌کند تا خریداران سری iPhone 12 را مجبور به خریداری کردن یکی از مدل‌های AirPods بلوتوث کند. اما پس از این که مقداری از هیجان مردم برای این شایعه جنجالی کاسته شد، مدتی پیش یکی از منابع معتبر ما به اسم ۹to5mac یک گزارش جدید منتشر کرد که در آن Ming-Chi Kuo موضوعی را مطرح کرد که بسیار ناامید کننده و در عین حال شوکه کننده است.

به گفته‌ی مردی که هر سال قبل از این که اپل از گوشی‌های هوشمند جدید خودش رونمایی کند، می‌داند دارای چه مشخصاتی خواهند بود، اپل در جعبه سری آیفون ۱۲ هیچ شارژری قرار نخواهد داد. به جای این، آن دسته از کسانی که قصد خریداری کردن این گوشی را داشته باشند، باید برای خریداری کردن یک شارژر، جدای از پولی که برای خرید خود گوشی می‌دهند، هزینه کنند. جالب است که بدانید این ادعای جدید که اکنون توسط Ming-Chi Kuo مطرح شده است، فقط چند روز بعد از منتشر شدن گزارشی منتشر شده است که اعلام می‌کرد در سری iPhone 12 قرار است از شارژر‌های ۲۰ واتی استفاده شود که باعث خوشحالی کاربران شده بود اما اکنون آن‌ها را ناامید کرده است. جالب اینجا است که در این شایعه، گفته شده بود که این شارژر ۲۰ واتی به همراه سری iPhone 12 وجود خواهد داشت و در جعبه آن‌ها قرار خواهد گرفت.

البته، Kuo گفته است که شارژر ۲۰ واتی برای این سری هنوز هم وجود دارد اما جدای از خود گوشی باید خریداری شود. همچنین این تحلیلگر ادعا کرده است که با وجود حدف شدن شارژر از سری آیفون ۱۲ ، تبلت‌های iPad این شرکت هنوز هم در جعبه خود دارای شارژر خواهند بود. همانطور که احتمالا در جریان هستید، مدل‌های iPhone 11 Pro اپل دارای شارژر ۱۸ واتی بودند اما مدل پایه این سری به اسم iPhone 11 دارای همان شارژر ۵ واتی بود که در تمام گوشی‌های دیگر آیفون اپل وجود داشت. این موضوع کاربران این گوشی را مجبور می‌کرد که برای خریداری کردن یک شارژر قدرتمند با ۱۸ وات قدرت و بهره مندی از سرعت شارژ بیشتر، ۲۹ دلار دیگر به جز هزینه‌ای که برای خریدن خود گوشی کرده‌اند، پول پرداخت کنند تا بتوانند وسیله‌ای را در اختیار داشته باشند که به صورت رایگان در مدل‌های Pro وجود دارد.

البته، امروزه شرکت‌های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که مانند اپل با قرار دادن یک شارژر نه چندان قدرتمند، مشتریان خود را مجبور می‌کنند که برای در اختیار داشتن قدرت بیشتر، پول بیشتری خرج کنند اما هیچ یک از آن‌ها مانند اپل مشتریان خود را محدود نمی‌کنند زیرا حداقل یک شارژ ۲۰ واتی یا حتی ۳۰ واتی در جعبه گوشی خود، در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که برای در اختیار داشتن یک شارژر ۴۵ واتی یا ۶۰ واتی، هزینه بیشتری به صورت جداگانه بپردازند.

اگر اپل قیمت محصولات و لوازم جانبی خود را امسال ثابت نگه دارد، مشتریان باید ۶۳.۱۵ دلار جدای از هزینه‌ای که برای خریداری کردن گوشی خود می‌کنند، پول پرداخت کنند تا لوازمی که از جعبه گوشی حذف شده است (که در اصل حق آن‌ها بوده تا به صورت رایگان آن‌ها را در اختیار داشته باشند) را خریداری کنند. به هر حال می‌دانیم که پایین آوردن قیمت پایه، فقط بهانه است تا مردم مجبور شوند پول بیشتری برای شرکت‌هایی که درآمد یک روز آن‌ها می‌تواند حداقل کل مردم گرسنه دنیا را به مدت یک روز سیر کند، بپردازند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.