MediaTek از یک چیپست ۵G مقرون به صرفه رونمایی خواهد کرد

اخیرا شرکت MediaTek یک سری دعوت نامه های جدید برای رویدادی که قرار است در تاریخ ۷ می برابر با ۱۸ اردیبهشت یعنی حدودا یک هفته دیگر برگزار شود، ارسال کرده است که ظاهرا به نظر می ‌رسد آن‌ ها قصد دارند در این رویداد یک چیپست ۵G جدید به تمام دنیا معرفی کنند که دارای یک مشخصه ویژه و منحصر به فرد خواهد بود. در هر صورت، شما می‌ توانید همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا ما اطلاعات و جزئیات رسمی و تکمیلی بیشتر را درمورد این موضوع در اختیار شما قرار دهیم.

با توجه به این که نکته شاخص و حائز اهمیت این دعوت نامه، عبارت “۵G فراگیر” می‌باشد، به احتمال بسیار زیاد باید منتظر یک پیشنهاد جذاب و هیجان انگیز در حد گوشی های میان رده باشیم یا حتی پایین رده تر باشیم. اما از طرفی دیگر، قطعا شما هم در جریان هستید که این شرکت، پیش از این نیز فعالیت های زیادی در زمینه تولید و ساخت چیپست های ۵G داشته است که از بین آن‌ ها به مدل های متنوع زیادی می توان اشاره کرد. از جمله Dimensity 800 در حوزه گوشی های ۵G میان رده به همراه Dimensity 1000 به همراه ۱۰۰۰L که برای گوشی های رده بالا تر به کار برده می‌ شوند. پس بنابراین، چیپست ۵G جدید آن ها که در راه است، برای چه بازاری در نظر گرفته شده است؟

یکی از منبع های ما به اسم Digital Chat Station به یک چیپست جدید به اسم MT6853 اشاره کرده است که هدف آن بازار گوشی‌ های مقرون به صرفه ی بازار می‌ باشد. البته این هنوز اسم کد چیپست مورد نظر ما است و ما هنوز از اسم تجاری آن که قرار است در بازار با آن شناخته شود، آگاهی نداریم اما می دانیم که چیپست Dimensity 800 با اسم کد MT6873V شناخته می شود. ظاهرا به نظر می رسد که توسعه و کار بر روی چیپست پیش روی Dimensity 2000 نیز طبق برنامه های قبلی، همچنان هنوز هم در حال ادامه پیدا کردن است و مشکل خاصی در ساخت آن وجود ندارد.

همانطور که احتمالا در جریان این امر قرار دارید،‌ گوشی هوشمند پیش روی Redmi K30i از شرکت شیائومی که به عنوان ارزان قیمت ترین گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G در راه است، قیمت بهره مندی از فناوری اتصالات ۵G را به ۲۵۰ دلار کاهش داده است که ممکن است به یک چیپست Dimensity 800 از شرکت MediaTek مجهز شده باشد. از طرفی دیگر نیز انتظار می رود که گوشی هوشمند پیش روی Oppo A92s نیز از همین چیپست مشابه استفاده کند. البته این موضوع تا زمانی حقیقت خواهد داشت که MediaTek تصمیم خود را روشن کند و نشان دهد که آیا قصد معرفی کردن چیپستی با قیمتی مقرون به صرفه تر در نظر دارد یا خیر، فقط می خواهد لاین آپ چیپست های ۵G خود را با اضافه کردن تنوع بیشتر، گسترش دهد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.