تولید کننده صفحه نمایش iPhone 12 در تست کیفیت مردود شد

iPhone 12
iPhone 12

در ماه فوریه‌ی گذشته، یعنی در حقیقت زمانی که آمریکایی‌ها در مسابقات NBA شرکت می‌کردند، حرف و حدیث‌ها و شایعه‌هایی که از کشور هند بیرون می‌آمد، این بود که Beijing Oriental Electronics (یا همان BOE) به دنبال این است که به عنوان تولید کننده پنل‌های صفحه نمایش OLED برای محصولات اپل کار کند تا بدین طریق، بتواند کار توسعه و ساخت نمایشگر سری iPhone 12 را برعهده بگیرد. همانطور که احتمالا در جریان هستید، شرکت سامسونگ بخش زیادی از مسئولیت را به عنوان تولید کننده پنل‌های صفحه نمایش iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max برعهده داشت. BOE هم امیدوار بود که بتواند یک گزینه دیگر نیز در کنار سازنده و تولید کننده اصلی نمایشگر محصولات خود در اختیار اپل قرار دهد تا خودشان نیز وارد رقابت شوند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

نه تنها BOE به دنبال این است که جایگزین پنل‌های صفحه نمایش سامسونگ در محصولات اپل شود، بلکه قصد دارد کاری کند تا سامسونگ در محصولات و گوشی‌های پرچمدار آینده‌ی خود نیز از پنل‌های OLED آن‌ها استفاده کند. باید توجه داشته باشید که مدتی است سامسونگ در کشور چین به دنبال پیدا کردن شرکتی است که حاضر باشد پنل‌های صفحه نمایش OLED را با قیمت کم‌تری نسبت به نمونه‌هایی که خود سامسونگ تولید می‌کند، به آن‌ها بفروشد. اما اخیرا یک منبع کره‌ای به اسم Double D گزارش کرده است که BOE در تست‌هایی که هم توسط سامسونگ و هم اپل گرفته شده‌اند، مردود شده است. شرکت سامسونگ از BOE برای ساخت پنل‌های صفحه نمایش OLED درخواست کرده بود تا بتواند در مدل‌های سال ۲۰۲۱ سری Galaxy S که لاین آپ گوشی‌های پرچمدار این شرکت محسوب می‌شوند، از آن‌ها استفاده کند که ظاهرا موفق به عبور کردن از تست‌های کیفیت نشده است.

زمانی که تست‌های کیفیت و تولید انبوه با موفقیت پشت سر گذاشته شوند، پنل‌ها می‌توانند وارد خط تولید انبوه شوند تا در محصول نهایی به کار برده شوند. در هر صورت، بر اساس شواهد و مدارکی که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا BOE موفق به سپری کردن فاز اول نشده است. بر اساس اظهارات یک منبع معتبر در صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند، BOE به دلیل موضوعات و مشکلاتی که برایش به وجود آمده است، اولین سفارش از صفحه نمایش‌های iPhone 12 را تحویل نداده است یا بهتر است بگوییم، نتوانسته تحویل دهد. اواخر سال گذشته میلادی بود که یک گزارش اظهار کرده بود اپل امسال ۴۵ میلیون پنل صفحه نمایش OLED برای به کار بردن در سری لاین آپ iPhone 12 از BOE خریداری خواهد کرد، ۲۶ میلیون پنل از LG Displays تهیه خواهد کرد و ۱۵۰ میلیون عدد از آن‌ها نیز از سامسونگ خریداری خواهند شد. این شرکت سال گذشته ۲۳۰ میلیون از این پنل‌ها به اپل تحویل داده بود.

با توجه به این که در حال حاضر هنوز در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی به سر می‌بریم، هنوز هم چندان برای BOE دیر نشده که اوضاع خود را سر و سامان بدهد تا همچنان بتواند در کنار سامسونگ به تولید کردن پنل‌های صفحه نمایش OLED ادامه دهد. در این راستا، یکی از شرکت‌های تحقیقاتی بازار به این نکته اشاره کرده است که سامسونگ از BOE درخواست کرده که یک نمونه پنل ۶.۶۷ اینچی OLED انعطاف پذیر برای یکی از مدل‌های ۲۰۲۱ Galaxy S تولید کند. علیرغم عدم موفقیت BOE در پشت سر گذاشتن تست‌های کیفیت اپل و سامسونگ، یکی از مدیران اجرایی صنعت گوشی‌های موبایل گفته است که: “مطرح کردن این موضوع هنوز کمی زود است اما کاملا واضح است که BOE در حال بنا کردن یک ارتباط محکم و پایدار با سامسونگ و اپل می‌باشد.”

در هر حال، تولید کننده پنل صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند پرچمدار بعدی اپل هر کسی که باشد، انتظار داریم که اپل امسال چهار مدل گوشی هوشمند جدید با اسم سری iPhone 12 رونمایی کند که شامل یک مدل پایه با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی، یک مدل ۶.۱ اینچی با اسم iPhone 12 Plus، یک مدل ۶.۱ اینچی دیگر، این بار با اسم iPhone 12 Pro و در نهایت، بزرگ‌ترین و بهترین مدل این لاین آپ با یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی با اسم iPhone 12 Pro Max خواهند شد. بر اساس حرف و حدیث‌ها، نه تنها هر چهار مدل دارای صفحه نمایش‌های AMOLED خواهند بود، بلکه گفته می‌شود که مدل‌های Pro دارای نرخ به‌روزرسانی صفحه‌ی ۱۲۰ هرتز خواهند بود. این به معنی این است که صفحه نمایش ۱۲۰ مرتبه در هر ثانیه به‌روز می‌شود. نتیجه‌ی آن، اسکرول کردن بسیار نرم و روان و همچنین انیمیشن‌های بهبود یافته در بازی‌ها خواهد بود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.