شارژر فوق سریع ۱۲۵ واتی توسط شرکت چینی Oppo رونمایی شد

Oppo
Oppo

در دنیای امروزی که با سرعت بسیار زیادی در حال سپری شدن است، فناوری با یک سرعت دیوانه وار در حال پیشرفت کردن است. اما با این حال، یک زمینه وجود دارد که از این پیشرفتِ پرسرعت، بازمانده است و نمی‌تواند خودش را با سرعت پیشرفت سایر فناوری‌های روز هماهنگ کند. همانطور که احتمالا می‌توانید حدس بزنید، در حال صحبت کردن درمورد باتری‌ها هستیم. باتری‌هایی که در تمام محصولات الکترونیکی که ما به صورت روزمره استفاده می‌کنیم، وجود دارند و نقش آن‌ها بسیار مهم‌تر و پررنگ‌تر از چیزی است که تصور می‌کنیم. بدون وجود آن‌ها، ما باید دائما از محصولات الکترونیک خود در حالت متصل به برق استفاده می‌کردیم. اما به نظر می‌رسد که شرکت پیشروی چینی Oppo با معرفی کردن یک شارژر فوق سریع ۱۲۵ واتی ، در حال پیدا کردن راه حل‌های جدیدی است تا سرعت پیشرفت باتری‌ها را بهبود ببخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

ما تقریبا هر روز تمام دستگاه‌ها و گجت‌های الکترونیکی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم را شارژ می‌کنیم و خوشبختانه سازنده‌ها و تولید کننده‌های آن‌ها نیز یک راه حل بسیار جالب و مفید پیدا کرده‌اند که زندگی‌های ما را بسیار راحت‌تر کرده است. این راه حل، شارژرهای سریع است. در حالی که شرکت‌های اپل و سامسونگ یک روش محافظه کارانه در ارتقاء این فناوری به کار گرفته‌اند، شرکت‌هایی نظیر شرکت چینی Oppo نیز وجود دارند که با تولید کردن چنین شارژر های فوق سریع ۱۲۵ واتی ، فناوری Fast Charge را وارد یک مرحله جدید کرده‌اند که هیچ کس انتظار نداشت به این زودی‌ها قابل دسترس شود. در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که این شرکت پیشروی چینی یک ویدئو تیزر رمزنگاری شده در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته است که به این موضوع اشاره می‌کند که از شارژر فوق سریع جدیدی استفاده خواهد می‌کند که با ظرفیت ۱۲۵ واتی خود، این فناوری را وارد مرحله جدیدی خواهد کرد.

فناوری فلش شارژ خود شرکت Oppo که SuperVOOC 2.0 نام دارد، می‌تواند ۶۵ وات قدرت تولید کند و تا به حال در یکی از گوشی‌های هوشمند این شرکت به اسم Oppo Reno Ace نیز به کار برده شده است. علاوه بر این، یکی دیگر از شرکت‌های چینی شناخته شده امروزی به اسم Xiaomi که در کشور ما هم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است، در اوایل امسال از یک شارژر جدید رونمایی کرده بود که دارای فناوری شارژ ۱۰۰ واتی بود و نام آن را نیز Super Charge Turbo گذاشت. فناوری نوین به کار رفته در این شارژر می‌تواند تنها در مدت زمان بسیار کمی به اندازه ۷ دقیقه، ظرفیت یک باتری ۴ هزار میلی آمپر ساعتی را ۵۰ درصد کامل کند. سپس شما می‌توانید با قرار دادن دستگاهی با یک شارژر ۴ هزار میلی آمپر ساعتی به مدت ۱۰ دقیقه‌ی دیگر، ظرفیت باتری آن را به ۱۰۰ درصد برسانید. این موضوع به این معنی است که برای شارژ کردن باتری چنین دستگاهی به طور کامل، فقط به ۱۷ دقیقه زمان نیاز است.

اما اکنون شواهد حاکی از این است که Oppo قصد دارد با شارژر فوق سریع ۱۲۵ واتی جدید خود، یک بار دیگر تاج پادشاهی را در زمینه سرعت شارژر پس بگیرد. این شرکت اخیرا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نیز یک پست جدید در این زمینه منتشر کرده است که محتوای آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

اگر دوست ندارید برای شارژ کردن صبر کنید، انتظارها تقریبا به اتمام رسیده است.

این شارژر فوق سریع ۱۲۵ واتی قرار است امروز به طور رسمی رونمایی شود. البته، نکته قابل توجه بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که نباید سطح امیدواری خود را نیز چندان بالا ببرید. نمایش دادن تکنولوژی شارژ ۱۲۵ واتی لزوما به این معنی نیست که ما بلافاصله موفق به دسترسی پیدا کردن به آن خواهیم شد و از فردا می‌توانیم از آن برای گوشی‌های موبایل هوشمند خود استفاده کنیم. در حال حاضر، شرکت‌های چینی نظیر Oppo و Xiaomi با رونمایی کردن از شارژر‌های ۱۰۰ واتی و ۱۲۵ واتی، به دنبال خودنمایی کردن و به رخ کشیدن قدرت و فناوری‌های خود هستند و تیزرهای شبیه به این، چیزی نیستند که به معنی تولید شدن آن‌ها به صورت انبوه باشند. در هر صورت، اگر قادر باشیم که گوشی‌های هوشمند خود را (که این روزها ظرفیت باتری آن‌ها روز به روز در حال افزایش پیدا کردن است) بتوانیم تنها در عرض ۵ دقیقه ۵۰ درصد شارژ کنیم، تجربه ما از کار کردن با گوشی‌های هوشمند به شدت بهبود پیدا خواهد کرد. پس امیدواریم این شارژرها فقط برای خودنمایی نباشند و به زودی به تولید انبوه برسند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.