چیپست Exynos 992 برای سری Note20 ساخته می‌شود

بر اساس گزارش جدیدی که اخیرا توسط یک منبع کاملا معتبر و قابل اطمینان به انتشار رسیده است، شرکت سامسونگ در حال کار کردن بر روی یک مدل احیا شده و بهبود یافته از چیپست Exynos 990 به اسم ۹۹۲ است تا در سری Samsung Galaxy Note20 به کار بگیرد.

در حقیقت، هدف از ساخت چنین چیپست قدرتمند جدیدی، علاوه بر بهبود های عملکردی، می‌ تواند این باشد که با Snapdragon 865 توان رقابت بیشتری داشته باشد تا از این نسخه ی بهبود یافته جدید در خانواده سری گوشی های لاین آپ Samsung Galaxy Note20 استفاده شود. در هر صورت، شما می توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اگر همه چیز طبق برنامه هایی که شرکت سامسونگ در نظر گرفته است پیش برود، این شرکت از گوشی هوشمند پیش روی Galaxy Note20 و سایر اعضای احتمالی این خانواده (در کنار مدل جدید و بهبود یافته ای از گوشی های تاشوی خود که می تواند Samsung Galaxy Fold 2 نام داشته باشد) در ماه آگست سال جاری میلادی، با استفاده از چیپست Exynos 992 به عنوان قلب تپنده آن، رونمایی خواهد کرد. همانطور که پیش از این نیز اشاره کوتاهی به این موضوع شده بود، چیپست پیش روی Exynos 992 می تواند به عنوان مدل جدید و بهبود یافته Exynos 990 شناخته شود که بر پایه پروسه توسعه و ساخت ۶ نانومتری جدید شرکت سامسونگ قرار است به توسعه برسد.

همانطور که احتمالا در جریان هستید، گوشی های هوشمند لاین آپ سری Samsung Galaxy S20 در خارج از کشور کره جنوبی، آمریکا و کشور چین به چیپست های Exynos 990 مجهز هستند و هنگامی که مشخص شد در مقایسه با نسخه های این سری که به چیپست Snapdragon 865 مجهز هستند، دارای مصرف باتری بیشتری هستند و شارژ آن را سریع تر مصرف می کنند، سازنده های این سری با واکنش شدید کاربران مواجه شدند و به درد سر افتادند. این امر اکنون به خوبی دیگر می تواند دلیل گرم و داغ شدن بیش از حد Galaxy S20 و Galaxy S20 Plus را تحت فشار سنگین و یا نیمه سنگین توجیح کند.

به هر حال، چیپست پیش روی جدید Exynos 992 دارای ساختار جدیدی هم خواهد بود که حتی از چیپست Snapdragon 865 نیز می تواند عملکرد بهتری برای گوشی های هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note20 به ارمغان بیاورد و در عین حال نیز مصرف انرژی باتری را هم به اندازه چشمگیر و قابل توجهی کاهش دهد به طوری که حتی شاید شرکت سامسونگ برای بهبود دادن تجربه کار کردن کاربران از این سری، مدل هایی که در کره جنوبی عرضه می شوند را هم به Exynos 992 مجهز کند و این گوشی در تمام نقاط دنیا با یک نوع چیپست به عرضه برسد.

البته یکی دیگر از دلایل قانع کننده دیگری که می تواند احتمال ساخت چیپست Exynos 992 را بیشتر توجیح کند، این احتمال است که امکان دارد شاید شرکت Qualcomm نیز به زودی مدل بهبود یافته آخرین چیپست پرچمدار خود به اسم Snapdragon 865 Plus را معرفی کند و از آن در برخی از گوشی های پرچمدار پیش رو در آینده استفاده کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، سپس شرکت سامسونگ مجبور است یک بار دیگر هم که شده، طراحی و مدل ساختار طراحی و مهندسی چیپست Exynos 990 خود را با یک سری به روز رسانی های جدید و اضافی، بهبود ببخشد تا اگر احتمالا قرار شد دو مدل از سری گوشی های هوشمند Samsung Galaxy Note20 وجود داشته باشد، احتلاف زیادی میان عملکرد نسخه Snapdragon 865 و نسخه Exynos 992 آن وجود نداشته باشد. تنها در این صورت، خیال کاربران همه ی هم می تواند کمی بیشتر راحت باشد تا فکر نکنند که یک مدل قوی تر هم از گوشی آن ها با همین اسم وجود دارد و مدلی که آن ها در اختیار دارند، مدل ضعیف تر این لاین آپ به شمار می رود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.