Xiaomi روی نمایشگرهای OLED سرمایه گذاری کرده است

در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین تولید کنندگان صفحه نمایش‌های OLED در کشور چین شرکت Dalian Zhiyun Automation به شمار می‌رود که تخصص آن‌ تولید کردن صفحه نمایش‌های LCD, OLED و همینطور نمایشگر‌ها mini LED است که با در اختیار داشتن بهترین تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا برای تولید کردن این دسته از صفحه‌های نمایشگر، به عنوان یکی از بهترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در این حوزه در کشور چین شناخته شده است. اکنون موضوع از این قرار است که بر اساس جدیدترین اطلاعات و جزئیاتی که در این زمینه و درمورد این شرکت در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که شرکت غول پیکر چینی Xiaomi بیش از ۱۴۳ میلیون یوان چین معادل ۲۰ میلیون دلار آمریکا بر روی این شرکت سرمایه گذاری کرده است و علاوه بر این، در عوض ۱۵.۵ میلیون از سهام آن‌ها را نیز در اختیار گرفته که دقیقا ۵.۶۳ درصد از کل سهام این شرکت را تشکیل می‌دهد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

این توافق میان شرکت Xiaomi و Tan Yongliang، جانشین مالک شرکت بزرگ چینی Dalian Zhiyun Automation، به انجام رسیده است. باید توجه داشته باشید که شرکت Dalian Zhiyun Automation در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت چینی به شمار می‌رود که تکنولوژی ساخت پنل‌های تصویر سازی را در اختیار دارد و علاوه بر این، با تولید کنندگان بزرگ و صاحب نامی مانند BOE, Huaxing, Tianma, و همینطور Visionox نیز همکاری‌های بسیار نزدیکی دارد که همه‌ی آن‌ها جزو بزرگ‌ترین رقیبان شرکت سامسونگ در زمینه تولید و توسعه صفحه نمایش‌های OLED به شمار می‌روند.

با رشد کردن پنل‌های صفحه نمایش LED و همچنین افزایش پیدا کردن چشمگیر درخواست مردم برای خریداری کردن گوشی‌های هوشمند، تکنولوژی‌هایی که شرکت چینی Zhiyun در اختیار دارد، در حال تبدیل شدن به متاع و کالاهای بسیار ارزشمندی برای تولید کنندگان مختلف بازار هستند. نتیجه‌ی این امر این است که ارزش سهام این شرکت در بازار بورس اوراق بهادار شانگهای چین، در حال حاضر با سرعت غیر قابل تصوری در حال رشد کردن است. در حقیقت، این شرکت موفق شده است که انحصار شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی را بر بازار داخلی کشور چین به پایان برساند. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از تحلیلگران فکر می‌کنند که این اتفاق می‌تواند در حوزه صفحه نمایش‌های OLED هم برایشان رخ بدهد.

در هر صورت، ظاهرا در حال حاضر به نظر می‌رسد که شرکت چینی بزرگ Dalian Zhiyun Automation تنها شرکتی است که توانایی به کار بردن تکنولوژی‌های لازم برای ساختن و تولید کردن صفحه نمایش‌های OLED تا شو را در اختیار دارد که برخی از این تکنولوژی‌ها شامل در اختیار داشتن تجهیزات مورد نیاز برای تولید، اتصال، خم کردن، توزیع و لمینت خواهند شد که برای ساخت چنین صفحه نمایش‌هایی می‌توانند به کار گرفته شوند.

در کنار Xiaomi یکی دیگر از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت‌هایی که در زمینه تهیه و تولید گوشی‌های هوشمند در کشور چین در کنار آن‌ها فعالت می‌کند، هوآوی است. هوآوی هم مانند Xiaomi کاملا از پنل‌های صفحه نمایش داخلی و ساخت خود کشور چین استفاده می‌کند. آخرین سری از گوشی‌های پرچمدار شرکت هوآوی که در حال حاضر با اسم لاین آپ Huawei P40 در بازار در دسترس قرار دارند، برای بازار داخلی خود در کشور چین، در درجه اول بر روی استفاده کردن از پنل‌های صفحه نمایش BOE متکی هستند. جالب است که بدانید همین بازار، که بازار داخلی این شرکت نیز به شمار می‌رود، به تنهایی ۴۰ درصد از کل فروش محصولات این لاین آپ را به خودش اختصاص داده است. این موضوع می‌تواند نشان از کاهش محبوبیت این شرکت در سراسر دنیا داشته باشد که می‌تواند نتیجه‌ی مستقیم تحریم‌های دولت آمریکا بر علیه این کشور باشد که اکنون منجر به این شده که سهم بسیار زیادی از بازار خود در سراسر دنیا را از دست بدهند.

با این وجود، یکی از گوشی ‌های هوشمند محبوب بازار در مقیاس جهانی که توسط یک تولید کننده‌ی چینی ساخته شده است، گوشی هوشمند Xiaomi Mi Note 10 با صفحه نمایش خمیده‌ی Visionox می‌باشد. علاوه بر این، هر دو مدل پرچمدار Mi 10 که در حال حاضر جزو رده بالاترین محصولات و گوشی‌های هوشمند این شرکت به شمار می‌روند نیز دارای صفحه نمایش‌های Huaxing هستند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.