بازه زمانی انتشار اندروید ۱۱ برای گوشی‌های نوکیا احتمالا مشخص شده

Nokia
Nokia

اخیرا یک اتفاق عجیب و در عین حالت جالب رخ داده است. شرکت HMD Global که وظیفه ساخت گوشی‌های هوشمند برند نوکیا را برعهده دارد، اخیرا بازه زمانی مورد نظر خود از این که شما چه زمانی باید انتظار دیدن انتشار آپدیت اندروید ۱۱ را بر روی گوشی‌های این شرکت داشته باشید، مشخص کرده است. ممکن است با خودتان فکر کنید که هیچ کجای این موضوع نه عجیب است و نه جالب. خب، باید توضیح دهیم که اتفاق عجیب و در عین حال جالبی که گفتیم، این است که شرکت HMD Global مدت بسیار کوتاهی پس از مشخص کردن و انتشار بازه زمانی آپدیت اندروید ۱۱ برای گوشی‌های شرکت نوکیا به سرعت این جدول زمانی را پایین آورد و آن را کاملا پاک کرد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با توجه به این که شرکت HMD Global مدت کوتاهی پس از منتشر کردن جدول زمانی آپدیت اندروید ۱۱ آن را حذف کرده است، ما هنوز مطمئن نیستیم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. شاید یک نفر خیلی زودتر از آن چیزی که باید، این جدول را منتشر کرده است و سپس دستور حذف شدن آن صادر شده. اما اگر این طور باشد، چرا فکر کرده‌اند که انجام دادن این کار و انتشار این جدول زمانی زود است؟ در حال حاضر آپدیت Android 11 از اوایل ماه جاری میلادی توسط شرکت گوگل منتشر شده و در دسترس قرار داد. بنابراین، تا اکنون حدود یک ماه از عمر آن سپری شده و صاحبان و دارندگان گوشی‌های هوشمند شرکت نوکیا هم بدون شک قطعا دوست دارند که هر چه زودتر بدانند از نظر آپدیت جدید Android 11 برای گوشی خود، دقیقا چه انتظاری باید از آن داشته باشند.

احتمال دیگری که ما فکر می‌کنیم می‌تواند درمورد این اتفاق وجود داشته باشد این است که شرکت HMD Global هنوز در حال فکر کردن روی این جدول زمانی است و هنوز هم در حال تجدید نظر کردن در آن است. در هر حال، هر زمانی که یک آپدیت جدید برای سیستم عامل گوشی‌های موبایل هوشمند در دسترس قرار داده می‌شود، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین احتمالاتی که باید در نظر داشته باشید، همین است. این که عرضه کردن این آپدیت جدید برای شرکت‌های سازنده نیاز به تحقیق و توسعه زیادی دارد و حتی ممکن است بارها و بارها در آن تجدید نظر کنند و چیزهای دیگری را جایگزین کنند. در هر حال، با توجه به این که هیچ چیز در فضای مجازی و اینترنت از دیده‌های کاربران تیز بین و فرصت طلب پنهان نمی‌ماند و همه چیز همیشه در آن باقی می‌ماند، می‌توانید تصویر این جدول زمانی احتمالی برای انتشار آپدیت Android 11 برای گوشی‌های هوشمند برند نوکیا را در ابتدای این مطلب مشاهده کنید.

اما اکنون فرض می‌کنیم که این بازه‌های زمانی که در این جدول آورده شده، واقعی باشند. اگر موافق باشید، کمی بیشتر در آن عمیق شویم و آن را بررسی کنیم. بر اساس این جدول که از زمان بندی انتشار آپدیت اندروید ۱۱ برای گوشی‌های نوکیا منتشر شده است، موج اول دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند این برند که افتخار دریافت کردن جدیدترین و آخرین نسخه از سیستم عامل خود را پیدا خواهند کرد، گوشی‌های هوشمندی به نام Nokia ۸.۳ ۵G و ۲.۲ و ۵.۳ به همراه ۸.۱ خواهند بود که در تاریخ نامعلومی از سه ماهه چهارم سال جاری میلادی (یعنی بازه زمانی بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ میلادی) و یا سه ماهه اول سال آینده میلادی (یعنی بازه زمانی بین ماه‌های ژانویه تا مارس سال ۲۰۲۱ میلادی) آپدیت Android 11 خود را دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، در همین بازه زمانی یعنی ژانویه تا مارس سال ۲۰۲۱ میلادی تعداد زیادی از گوشی‌های میان رده و پایین رده‌ی شرکت HMD Global نیز این آپدیت را دریافت کنند که از این دست می‌توان به دستگاه‌ها و گوشی‌های موبایل هوشمندی از قبیل Nokia ۱.۳ و ۴.۲ و ۲.۴ و ۲.۳ به همراه ۳.۴ اشاره کرد. این در حالی است که تعداد بیشتری از گوشی‌های میان رده این شرکت به اسم Nokia ۳.۲ و ۷.۲ به همراه ۶.۲ نیز باید در نیمه اول سال آینده میلادی این آپدیت جدید را دریافت کنند. و در نهایت، در بازه زمانی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی (یعنی بازه زمانی مارس تا ژوئن سال آینده میلادی) این آپدیت نرم افزاری برای سیستم عامل گوشی‌های اندروید، باید به دست کاربران دو گوشی هوشمند دیگر از شرکت HMD Global نیز دست پیدا کند. این دو گوشی که جزو آخرین دستگاه‌هایی هستند که این آپدیت را دریافت خواهند کرد، Nokia ۱ Plus و Nokia ۹ PureView هستند. در هر حال، اغلب گوشی‌های امروزی شرکت نوکیا بخشی از برنامه Android One هستند و برای این دسته از گوشی‌ها، دریافت کردن سریع آپدیت‌های جدید بسیار اهمیت دارد.

در هر حال چه این جدول بازه زمانی از آپدیت Android 11 برای گوشی‌های نوکیا واقعی باشد و چه هنوز نیاز به تجدید نظر داشته باشد، امیدواریم که HMD Global هر چه زودتر متوجه شود که چی به چی است و سپس بازه زمانی رسمی خود از انتشار آپدیت اندروید ۱۱ را با یا بدون اصلاحات جدید عیب یابی و مشکلات آن را برطرف کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.