آموزش تغییر دادن زبان کیبورد در iPhone و iPad

iPhone 11
iPhone 11

آیا با استفاده کردن از زبان انگلیسی در گوشی iPhone یا تبلت iPad خود برای تایپ کردن راحت نیستید؟ یا می‌خواهید از تصحیح زبان خودکار برای مکالمه مربوطه استفاده کنید؟ انجام دادن این کارها در دستگاه‌های iOS بسیار ساده و راحت است. ما در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور می‌توانید زبان کیبورد را بر روی دستگاه iPhone یا iPad خود تغییر دهید. پس همچنان تا انتهای این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

حقیقت غیر قابل انکاری که وجود دارد، این است که دنیای امروزی کاملا گوناگون و متفاوت شده و این صرفا همیشه هم چیز بدی نیست. با توجه به این موضوع، امروزه کشورها و فرهنگ‌های متنوع و زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که نه تنها از زبان منحصر به فرد و خاص خودشان استفاده می‌کنند، بلکه سیستم‌های نوشتاری جدید دیگری را نیز با خودشان به همراه آورده‌اند. این امر برای ما هم صدق می‌کند که قصد داریم به زبان فارسی با دوستان و آشنایان خود در iPhone یا iPad های اپل ارتباط برقرار کنیم. اما برای انجام دادن این کار شما نه تنها باید زبان کیبورد را تغییر دهید؛ بلکه در ابتدا باید زبان فارسی یا هر زبان دیگری که مد نظر دارید را از قبل ذخیره کرده باشید. ما امروز به شما نشان می‌دهیم که چطور به سرعت و سریع هر دوی این کارها را انجام دهید.

آموزش اضافه کردن یک زبان جدید به دستگاه iOS شما

اولین قدم برای این که آموزش تغییر دادن زبان کیبورد در دستگاه‌های iPhone و iPad اپل را یاد بگیرید، این است که زبان فارسی یا هر زبان دیگری که مد نظر خود دارید را در ابتدا به آن اضافه کنید. اما نکته قابل توجه و مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که تمام زبان‌های دنیا نیز به صورت پیش فرض بر روی دستگاه iOS شما در دسترس قرار ندارند. از سوی دیگر، اگر قصد دارید به یک فونت منحصر به فرد و خاصی دسترسی پیدا کنید، در ابتدا باید آن را ذخیره کنید. و نحوه انجام دادن این کار نیز به این صورت است که در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم:

 1. اول از همه به بخش تنظیمات دستگاه iOS خود مراجعه کنید و از آنجا وارد بخش General شوید.
 2. روی ناحیه کیبورد ضربه بزنید و سپس Keyboards را انتخاب کنید.
 3. گزینه Add Keyboard را انتخاب کنید.
 4. در لیستی که در برابر شما نمایش داده می‌شود، زبان‌های مورد نظر خود که می‌خواهید به دستگاهتان اضافه کنید را انتخاب کنید.
 5. زبان مورد نظر شما اکنون به لیست کیبورد گوشی هوشمند iPhone یا تبلت iPad شما اضافه شده است.
شما در زیر قسمت کیبورد به راحتی می‌توانید یک یا چند زبان مختلف که علاقه دارید را اضافه کنید.

خوشبختانه، هیچ یک از زبان‌هایی که انتخاب می‌کنید در این لیست ساکن و ثابت نیست که نتوانید آن را جابجا کنید. بنابراین، چه بخواهید جایگاه و اولیت آن را تغییر دهید و چه بخواهید زبان مورد نظر خود را به طور کامل حذف کنید، بخش “Edit” آزادی عمل کاملی در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این، تنها با چند لمس ساده، می‌توانید لیست کیبورد و زبان‌های آن را به هر شکلی که خودتان دوست دارید، تغییر دهید. این چند لمس ساده شامل موارد زیر می‌شوند.

 1. به داخل دگمه “Edit” که در گوشه بالای سمت راست تصویر وجود دارد، مراجعه کنید.
 2. با کلیک کردن بر روی آیکونی که در کنار زبان مورد نظر شما وجود دارد، می‌توانید آن را جابجا کنید و هر جای دیگر این لیست که دوست دارید، آن را ببرید. باید توجه داشته باشید که وقتی این کار را انجام دهید، کیبوردها در هنگام تعویض کردن زبان نیز در اپ‌های چت تغییر پیدا خواهند کرد.

اما برای حذف کردن یک کیبورد دقیقا باید چه کار کرد؟ شما می‌توانید برای انجام دادن این کار مراحل زیر را انجام دهید.

 1. بر روی علامت منفی که در کنار زبان مورد نظر وجود دارد، ضربه بزنید.
 2. برای پاک کردن زبان مورد نظر از لیست خود به طور کامل بر روی گزینه Delete ضربه بزنید.
شما با گزینه Edit می‌توانید هر یک از زبان‌هایی که در این لیست وجود دارد را پاک و یا جابجا کنید

آموزش تغییر دادن زبان کیبوردها در iPhone و iPad

زمانی که زبان مورد نظر خود که قصد استفاده کردن از آن دارید را پیدا کردید، تنها کار دیگری که برای انجام دادن باقی مانده، این است که زبان کیبورد جدیدی که انتخاب کردید را انتخاب و آن را جایگزین زبان فعلی کنید. برای انجام دادن این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به یک صفحه مراجعه کنید که بتوانید در آن تایپ کنید تا کیبورد نمایش داده شود.
 2. علامت کره زمین که گوشه سمت چپ تصویر و در کنار دگمه Space یا فاصله وجود دارد را لمس کنید (و نگه دارید).
 3. در لیستی که نمایش داده می‌شود، کیبوردی که دوست دارید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.
 4. اکنون شما می‌توانید در کیبوردی که با زبان جدید اضافه کرده‌اید، تایپ کنید.
 5. اگر علامت کره زمین را نگه ندارید، کیبوردها به همان ترتیبی که در بالا مرتب کرده بودید، به ترتیب تغییر خواهند کرد.

بله! آموزش تغییر دادن زبان کیبورد در گوشی‌های هوشمند iPhone و iPad های اپل به همین سادگی و راحتی که مشاهده کردید بود. آیا شما هم جزو کسانی هستید که عادت دارید به طور مرتب بین زبان‌های کیبورد جابجا شوید؟ آیا از کیبوردهای ایموجی و SwiftKey به طور جداگانه استفاده می‌کنید؟ دوست دارید بیش از هر زبان دیگری از کدام زبان‌ها استفاده کنید؟ خود من مثل اکثر مردم زبان پیش فرض کیبورد خودم را فارسی و انگلیسی انتخاب می‌کنم.

 

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.