چطور بدون آنلاین شدن در WhatsApp می‌توان چت کرد؟

WhatsApp
WhatsApp

آیا تا به حال موقعیتی برایتان پیش آمده که یکی از پیام‌های خود در شبکه اجتماعی WhatsApp را به خاطر جلوگیری از آنلاین شدن و برای جلوگیری از این که مخاطبانتان شما را ببینند و شروع به احوال پرسی کنند، نادیده بگیرید و از کار واجب خود عقب بمانید؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که یکی از مخاطبانتان در WhatsApp چند ساعت قبل یک پیام برای شما ارسال کرده و منتظر پاسخ شما باقی مانده باشد، اما شما با وجودی که این همه صبر کرده، برای جلوگیری از شروع یک مکالمه طولانی قصد پاسخ دادن به پیام او را نداشته باشید؟ قطعا همه‌ی ما با چنین شرایطی آشنایی کامل داریم. برای دوری کردن از چنین موقعیت‌هایی یک راه (در واقع، چندین راه مختلف) وجود دارد. ما در این مطالب به شما نشان خواهیم داد که چطور می‌توانید با استفاده از چند طرفند و راهکار ساده، بدون این که آنلاین شوید، به پیام‌های دریافتی خود در شبکه اجتماعی واتس اپ پاسخ دهید تا دیگران هم متوجه حضور شما نشوند و هم هیچ رد پایی از خودتان به جای نگذارید. بنابراین، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در آرادمگ همراه باشید.

موضوعات مورد اشاره ما در این مطلب

  • پاسخ دادن به پیام‌ها از طریق نوار اعلان (Notification Bar) و یا ساعت هوشمند خود
  • پاسخ دادن در هنگام آفلاین بودن
  • امتیاز ویژه: خواندن یک پیام WhatsApp در حالت ناشناس، بدون خوانده شدن یا سین شدن (تیک آبی) با استفاده از اپ Unseen

پاسخ دادن به پیام‌ها از طریق نوار اعلان (Notification Bar) و یا از طریق ساعت هوشمند خود

اگر شما یک گوشی هوشمند یا تبلت مجهز به Android Nougat (نسخه ۷) و یا بالاتر در اختیار دارید، راحت‌ترین و ساده‌ترین راهی که برای “آفلاین” باقی ماندن در اختیار دارید، این است که به طور مستقیم از طریق پایین کشیدن نوار اعلان دستگاه خود، به یک مکالمه پاسخ دهید. با استفاده از این روش، آنلاین نخواهید شد و وضعیت آنلاین بودن شما نیز تغییر نخواهد کرد اما هنوز هم قادر به پاسخ دادن به مخاطب خود در مکالمه‌ای که با او دارید، خواهید بود. برای انجام دادن این کار و استفاده کردن از این راهکار،‌ تنها کافی است نوار اعلان و یا منوی آن را با انگشت خود به سمت پایین هدایت کنید و گزینه “Replay” یا “پاسخ” که در این قسمت وجود دارد را انتخاب کنید تا بدون نیاز به باز کردن واتس اپ به مخاطب خود یک پیام ارسال کنید.

علاوه بر این، در صورتی که یک ساعت هوشمند مجهز به سیستم عامل Android Wear (که همانطور که اسم آن نیز نشان می‌دهد، برای گجت‌های پوشیدنی اندرویدی در نظر گرفته شده است) در اختیار دارید نیز، این گزینه را در اختیار دارید که به صورت مستقیم از طریق ساعت هوشمند خود پیام ارسال کنید و یا پاسخ مخاطب خود را بدهید و از همه مهم‌تر، از خطر آنلاین شدن نیز در امان بمانید.

پاسخ دادن به پیام‌ها در هنگام آفلاین بودن

برای انجام دادن این کار، باید مراحل و قدم‌های زیر را سپری کنید.

  1. تمام اتصالات خود به شبکه اینترنت (اعم از Wi-Fi و شبکه دیتای موبایل) را در دستگاه خود غیر فعال کنید.
  2. واتس اپ را اجرا کنید و سپس مکالمه مورد نظر خود که قصد پاسخ دادن به آن را دارید، باز کنید.
  3. پاسخی که مد نظر خود دارید را بنویسید و سپس ارسال کنید.
  4. WhatsApp را ببندید و از آن خارج شوید.
  5. مجددا به اینترنت متصل شوید (شبکه Wi-Fi و یا شبکه دیتای موبایل خود را مجددا فعال کنید).
  6. هر زمانی که اتصال برقرار شود، WhatsApp بدون این که شما را آنلاین نشان دهد و یا اثری از آنلاین شدن شما نشان دهد،‌ پیام را به صورت خودکار ارسال خواهد کرد.

امتیاز ویژه: خواندن یک پیام در WhatsApp در حالت ناشناس و بدون سین شدن آن (اضافه شدن تیک آبی) با استفاده از اپ Unseen

یکی از بهترین و کاربردی ‌ترین اپلیکیشن‌هایی که در این رابطه وجود دارد، Unseen نام دارد. این اپ به شما اجازه می‌دهد که بدون آنلاین شدن، به تمام پیام‌ها و مکالمه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلفی از جمله WhatsApp, Telegram, Viber و همینطور Facebook Messenger دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را مشاهده کنید. این راهکار به شما اجازه نمی‌دهد که در صورت آفلاین بودن، به مکالمه‌ها و پیام‌های دریافتی خود در شبکه‌های اجتماعی و اپ‌هایی که اشاره کردیم، پاسخ دهید بلکه، فقط به شما اجازه می‌دهد که پیام‌های خود را بدون این که شخص مقابل باخبر شود، بخوانید. بنابراین، پس از انجام دادن این کار، می‌توانید خوب فکر کنید و سپس بهترین و مناسب‌ترین پاسخ را در پیامرسان اصلی برای شخص مقابل بنویسید و ارسال کنید.

اگر از اپ Unseen استفاده کنید و آن را بر روی گوشی هوشمند و یا تبلت خود نصب کنید، هر زمانی که در اپ‌های پیامرسان خود یک اعلان یا notification جدید دریافت کنید، یک هشدار یا اعلان نیز از Unseen دریافت خواهید کرد که می‌توانید آن را با استفاده از رنگ‌های مختلف شخصی سازی کنید تا هر اعلان مخصوص یک اپ پیامرسان به خصوص مثل واتس اپ یا تلگرام باشد. با کلیک کردن روی تب WhatsApp می‌توانید پیامی که برایتان ارسال شده است را بخوانید و مخاطب شما تنها زمانی متوجه می‌شود که شما پیام او را خوانده‌اید که روی گزینه “Replay” یا “پاسخ” در WhatsApp کلیک کنید. پس از انجام دادن این کار و انتخاب کردن گزینه “پاسخ” مجددا به اپ واتس اپ فرستاده خواهید شد و یک بار دیگر قابل دیدن یا آنلاین خواهید شد. نکته اضافی: اپ Unseen در گروه‌ها، همیشه هم به خوبی کار نمی‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به این آدرس اپ Unseen را از طریق فروشگاه گوگل پلی دریافت و بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

اگر دوستان شما اپ Unseen را در اختیار داشته باشند، بدانید که حتی در صورتی که یک پیام برایشان ارسال کرده‌اید و پاسخی به شما نداده‌اند، به احتمال بسیار زیاد پیام شما با استفاده از همین روشی که خودتان ممکن است برای آن‌ها به کار گرفته باشید، تا به حال خوانده شده است. در ادامه لینک برخی دیگر از مطالب، طرفندها و آموزش ‌هایی که درمورد اپ پیام رسان محبوب و پرطرفدار واتس اپ برای شما تهیه کرده‌ایم را نیز آماده می‌کنیم تا در صورتی که تا به حال موفق به مطالعه آن‌ ها نشده بودید، اکنون این کار را انجام دهید. اما قبل از آن، لطفا نظرات و سوالات خود را در رابطه با این موضوع در بخش نظرات این مطلب برای ما بنویسید و ارسال کنید.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.