آموزش نحوه ترکیب فایل‌ها در یک سند PDF

اگر شما هم جزو میلیون‌ها کاربری هستید که از حجم بالای فایل‌ها و اسناد رنج می‌برید، باید بگوییم که امکان ترکیب و ادغام کردن چندین فایل در یک سند PDF وجود دارد و بسیاری از برنامه‌های ثالث یا وب‌سایت‌ها این قابلیت را به صورت رایگان در اختیارتان قرار خواهند داد. در این مطلب برخی از سرویس‌ها را در سیستم‌عامل‌های مختلف معرفی خواهیم کرد.

اگر شما یک کاربر macOS هستید، نباید در مورد معتبر بودن سایت‌ها یا برنامه‌ها نگران باشید زیرا در این سیستم‌عامل یک روش و یک ابزار ساده ارائه شده که می‌توانید از آن بهره ببرید. اما کاربران ویندوز باید از سرویس‌های ثالث استفاده نمایند. اما کدام سرویس‌ها امن خواهند بود و در عین حال عملکرد خوبی را ارائه خواهند کرد. در ادامه جزییاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

نحوه ترکیب فایل‌های PDF در ویندوز ۱۰

همانطور که قبلا ذکر شد، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های ثالث بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای ترکیب چندین اسناد PDF در یک فایل استفاده کنید. بسیاری از آن‌ها برای شما فوق‌العاده آسان هستند و اغلب، با چند کلیک ساده کار شما را انجام خواهند داد. اگر به برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف اطمینان ندارید، می‌توانید از برنامه Acrobat DC استفاده کنید تا به مدیریت فایل‌های PDF دسترسی پیدا کنید. در واقع این برنامه سرویس مدیریت Adobe است. اما این سرویس به صورت رایگان ارائه نشده است و برای دسترسی به آن باید اشتراک ماهانه خریداری کنید.

مرحله ۱: Adobe Acrobat DC را باز کنید و به Tools > Create & Edit بروید.

مرحله ۲: در زیر Combine Files، روی Open کلیک کنید.

نکته: این کار شما را به فضای ترکیب فایل‌ها می‌برد که در آن می‌توانید فایل‌های خود را اضافه و مرتب کرده و در نهایت به یک PDF تبدیل کنید. خوبی این ابزار این است که بسیاری از انواع فایل‌ها و حتی اسناد Word و Excel را نیز می‌پذیرد و قابل ادغام خواهد بود.

گام ۳: در فضای ترکیب فایل، فایل‌های مورد نظر خود را بکشید و رها کنید و یا بر روی Add Files کلیک کنید و آنها را انتخاب کنید.

مرحله ۴: فایل‌ها را به ترتیبی که می‌خواهید در سند PDF نهایی نمایش دهید، انتخاب کنید.

مرحله ۵: وقتی آماده شد، روی دکمه Combine در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید یا فقط Shift + Ctrl + I را فشار دهید.

مرحله ۶: هنگامی که از سند PDF راضی هستید ، برای ذخیره آن روی نماد Save در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. همچنین می‌توانید Ctrl + S را فشار دهید.

مرحله ۷: پوشه‌ای را که می‌خواهید سند PDF جدید خود را در آن ذخیره کنید، انتخاب کنید و نام پرونده خود را تایپ کنید و بر Save کلیک نمایید.

نحوه ترکیب فایل های PDF در MacOS

همانطور که گفتیم برای کاربران سیستم عامل مک یک راه حل ساده وجود دارد که بتوانند فایل‌های PDF خود را در یک سند ادغام نمایند. در واقع شاهد یک روند سریع و بی‌دردسر خواهید بود.

مرحله ۱: پوشه‌ای که فایل‌های خود را در آن ذخیره کرده اید باز کنید و یک فایل را برای ادغام انتخاب نمایید.

مرحله ۲: بر روی فایل اصلی دوبار کلیک کنید تا اجرا شود.

نکته: اگر نوار کناری در دسترس قرار ندارد باید با رفتن به View > Thumbnails یا Option+Cmd+2 این نوار را فعال نمایید.

مرحله ۳: فایل‌های PDF، JPG، PNG و هر فایل دیگری که می‌خواهید به فایل خود اضافه کنید را ازطریق Drag & Drop به نوار کناری بکشید.

نکته: امکان ادغام فایل‌های Word، Excel و HTML را به یک سند PDF وجود ندارد. اگر می‌خواهید این فایل ها را ادغام کنید باید از برنامه Adobe Acrobat DC بهره ببرید.

مرحله ۴: فایل‌ها را به ترتیبی که می‌خواهید با کشیدن و رها کردن در نوار کناری تنظیم کنید.

مرحله ۵: وقتی آماده شد، به File> Export as PDF بروید. نام فایل مورد نظر خود را تایپ کنید و پوشه‌ای را که می‌خواهید فایل خود را در آن ذخیره کنید را انتخاب کنید. در نهایت یک PDF جدید با ترکیبی از فایل‌های دیگر در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

با تمامی این موارد شما به راحتی قادرید فایل‌ها PDF را در سیستم عامل مورد نظر که شامل ویندوز یا مک می‌شود،خود ترکیب کنید. این روند بسیار ساده بوده و پیچیدگی خاصی را به دنبال نخواهد داشت. اگر از جمله افرادی هستید که به مسئله موردبحث توجه دارید، با آموزش مورد اشاره به آسانی آموزش لازم را کسب خواهید کرد.