دارک وب چیست؟نحوه ورود به وب تاریک: راهنمای گام به گام

شاید برای شما هم جالب باشید که بدانید شما از همه پتانسیل اینترنت استفاده نمی‌کنید. در واقع وقتی شما در اینترنت جست و جو می‌کنید و وقت می‌گذرانید شما فقط قادر به دیدن بخش کمی از این دنیای بزرگ هستید. اما اینترنت از چه بخش‌هایی تشکیل شده است و مفهوم وب تاریک یا وب پاک و وب عمیق چیست؟ اگر تاکنون در این خصوص اطلاعاتی نداشتید و الان کنجکاو شده‌اید تا در این خصوص بیشتر بدانید با ما همراه باشید. اما قبل از شروع لازم است یادآوری نماییم که این مقاله صرفاً جهت افزایش اطلاعات می‌باشد.

وب تاریک، وب عمیق، وب پاک – فقط کلمات هستند یا موارد دیگر؟

بسیار خوب؛ با دیدن اینکه چند نفر علاقه مند به شنیدن اطلاعاتی در مورد شگفتی‌های تاریک اینترنت هستند، تصمیم به ایجاد این راهنمای کوچک در مورد وب تاریک گرفیتم. از این رو اگر شما تمایل به یادگیری در مورد Tor Onion, Silk Road, secret, hush-hush ops به منظور ورود به وب تاریک دارید، به مقاله درستی مراجعه کرده‌اید. به  دنیای سایه‌ها خوش آمدید، دوستان من! من راهنمای شما خواهم بود.

دارک وب یا وب تاریک چیست؟

 حال قبل از ارزیابی عمیق موضوع ما نیازمند نشان دادن اطلاعاتی در مورد تفاوت های بین وب عمیق، وب تاریک و اینترنت پاک هستیم. ما این رویه را با کمی تأخیر شروع می‌کنیم. از این رو وب پاک اولین و قابل مشاهده‌ترین لایه از اینترنت است. در حالت کلی، وب پاک شامل بخشی است که ما در زمان جستجو در گوگل و بینگ برای موجودیت‌هایی از قبیل ویدیوها یا آهنگ‌های مشهور یوتیوب مشاهده می‌کنیم. از دیدگاه فنی، وب پاک برای تعریف محتوایی است که نمایه شده، توسط خزنده‌ها مورد خزش قرار گرفته و توسط موتورهای جستجوی مختلف نمایش داده شده است. متاسفانه وب پاک تنها  ۴ درصد از اینترنت را شامل می‌شود. از این رو اگر وب پاک تنها بخش کوچکی از اینترنت را تشکیل می‌دهد، در این صورت برای مابقی وب چه اتفاقی رخ می‌دهد.

آرم رسمی شرکت Heimdal

Thor Foresight اطمینان حاصل می‌کند که لینک ایمن است! والدین و دوستان شما روی هر پیوند مشکوکی کلیک خواهند کرد، بنابراین مطمئن شوید که از آنها محافظت می‌شود. Thor Foresight یک ضد باج افزار و ضد بد افزار است. سیستم امنیتی Heimdal می‌تواند موارد زیر را فراهم سازد:

 • به روزرسانی خودکار و ساکت نرم افزار
 • محافظت هوشمند در برابر بد افزار
 • سازگاری با هر آنتی ویروس سنتی
 • ایمن سازی مرور آنلاین صفحات

وب عمیق در برابر وب تاریک

به وب عمیق خوش آمدید، بخشی از اینترنت که توسط موتورهای جستجو نمایه نشده است را شامل می‌شود. هیچ چیز بدی درباره وب عمیق وجود ندارد؛ این شامل مواردی مانند برگه‌های علمی، سوابق پزشکی، اطلاعات مربوط به مالیات، اشتراک‌های PayPal، ارتباطات ارتش و موارد دیگر می‌باشند. اگرچه وب عمیق در پشت فرمهای HTTPS پنهان شده است، ولی با این حال اگر بدانید که به دنبال چه چیزی هستید، می‌توانید به محتوای آن دسترسی پیدا کنید. به بسیاری از وب سایت‌های میزبان در وب عمیق می‌توان به صورت معتبر دسترسی پیدا کرد. به عنوان مثال، اگر ارائه دهنده خدمات درمانی شما دارای وب سایتی باشد که بتواند آزمایش خون را بصورت آنلاین نمایش دهد (آن بخش خاص در وب عمیق میزبانی می‌شود) توسط گوگل یا بینگ ایندکس نمی‌شود و فقط از طریق رمز عبور قابل دسترسی است.

وب عمیق ۹۰ درصد کل اینترنت

با این حال تقریباً فراموش نکرده‌ایم که وب عمیق حدود ۹۰ درصد کل اینترنت را در خود جای داده است. این اطلاعات همه چیز در مورد وب پاک و وب عمیق هستند. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که پس وب تاریک چیست؟ حال اگر وب پاک، BFF گوگل باشد و وب عمیق معشوقه مخفی گوگل باشد، در این صورت وب تاریک فقط می‌تواند یک بخش شیطانی باشد. وب تاریک ۶ درصد از اینترنت را به خود اختصاص داده است و از یک سو مکانی جذاب برای فروشندگان مواد مخدر، هکرهای سیاه، افراد مسلح و قاچاقچیان انسان است.

از طرف دیگر، به دلیل ماهیت پنهانی آن، این اینترنت به صورت اینترنتی برای ارتباط بین ناآرامی‌های سیاسی و مردم در جهان آزاد عمل می‌کند. همچنین توسط افرادی که مایل به ارائه نکات مخفی هستند استفاده می‌شود. وب تاریک به دلیل توانایی ارائه هر چیز غیر قابل مشاهده‌ای مورد علاقه گروه‌های مختلف است. حریم خصوصی و ناشناس ماندن مواردی هستند که ممکن است از ارزشهای اصلی وب تاریک در نظر گرفته شوند. هیچ چیز به عنوان سرور مادر وجود ندارد که کل وب تاریک را میزبانی کند، بلکه مجموعه‌ای از سرورها و گره‌ها وجود دارند که فقط از طریق لینک‌های نوع onion قابل دسترسی هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد Onions

از آنجایی که همه چیز در وب تاریک غیرمتمرکز است، در نتیجه هیچ خزنده‌ای برای جمع آوری اطلاعات وجود ندارد. حتی URL ها (اگر بتوانیم آنها را URL بنامیم) بی نهایت با آنچه قبلاً استفاده می‌کردیم متفاوت است. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید به سایتی مانند YouTube دسترسی پیدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL را در نوار آدرس (یعنی https://youtube.com) بنویسید یا با استفاده از google.com به جستجوی وب سایت بپردازید. ولی، در وب تاریک، برای دسترسی به URL باید تا آخرین اعداد و کاراکترها را بدانید. تمام آدرسهای وب تاریک شامل رشته‌های به ظاهر تصادفی هستند که از عدد و حروف تشکیل شده و دارای پسوند a.onion هستند. مجدداً نباید از این واقعیت غافل شویم که وب تاریک محلی است که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های جنایی در آن اتفاق می افتد.

جزییاتی که درباره اخبار مربوط به وب تاریک شنیده می‌شوند، دردناک است. وب تاریک مکانی است که هکرها برای خرید داده‌های دزدیده شده از کاربران یا شرکت‌ها و یا ارائه خدمات خود در ازای بیت کوین یا سایر اشکال رمزنگاری شده، استفاده می‌کنند. علاوه بر این، اگر می‌خواهید به اندازه کافی به کاوش عمیق‌تر بپردازید، می‌توانید از سایر فعالیت‌های مربوطه مانند قاچاق انسان، پورنوگرافی کودک، شکنجه یا قتل به درخواست خودتان پرده بردارید. حال قبل از دسترسی به وب تاریک چند کار باید انجام دهیم. این کارها از لحاظ امنیتی و موارد دیگر هستند. قبل از اینکه بخواهیم نحوه ورود به دارک وب یا همان وب تاریک را بررسی کنیم لازم است یادآور شویم ورود به این محیط به هیچ عنوان حتی در صورت رعایت کلیه موارد اعلام شده در این مقاله توصیه نمی‌گردد و کلیه عواقب ناشی از آن بر عهده خودتان می‌باشد.

وب تاریک

 1. VPN نصب نمایید

سرویس VPN هنگام تلاش برای دسترسی به وب تاریک یک ضرورت است. چرا؟ به دلیل بازوی طولانی قانون. از نظر فنی، شما می‌توانید در این لایه اینترنتی گشت و گذار کنید، به شرطی که شما درگیر فعالیت غیرقانونی نشوید. با این حال، حکم اخیر دیوان عالی آمریکا تصریح کرده است که حتی مرور تصادفی در وب تاریک می‌تواند شما را گمراه نماید. این بدان معنی است که اگر مقامات درخواست ورود شما به وب تاریک را رهگیری نمایند می‌توانند دلایل کافی برای جستجوی منزل شما و توقیف کامپیوتر و یا هر وسیله‌ای که عمل جستجو با آن انجام شده است را کسب نمایند. بنابراین، به خودتان لطف کنید و قبل از اینکه در وب تاریک قرار بگیرید، VPN را بارگیری کنید. برای محدود کردن جستجوی خود، این مقاله را بررسی کنید.

 1.  یک مرورگر مناسب نصب نمایید

اولین قانون وب تاریک – هرگز، هرگز از مرورگر پیش فرض خود برای جستجوی موارد موجود در وب تاریک استفاده نکنید. مرورگرهای محبوب مانند Chrome، Opera یا Firefox دارای فناوری‌های ردیابی هستند که شما را در رادار مقامات بسیار راحت قابل مشاهده می‌کنند. بنابراین، اگر هنوز مایل به انجام این کار هستید، توصیه می‌کنم Tor را که تاکنون امن‌ترین و آسانترین ابزار برای استفاده از مرورگر onion است بارگیری کنید. البته، عده دیگری نیز وجود دارند که می گویند تور توسط ارتش برای برقراری ارتباط پنهانی ساخته شده است، از این رو ممکن است این ابزار غیر قابل اعتماد باشد. با این حال همه چیز کاملاً بستگی به انتخاب شما دارد.

برای TOR ،VPNS و سایر دامنه‌ها

به هر حال، بازگشت به سمت Tor است ” چرا از این مرورگر خاص در کاوش معمولی استفاده می‌کنید؟” خوب، این یک داستان طولانی است، اما با این وجود ارزش گفتن دارد. همانطور که می دانید، یک مرورگر معمولی بین درخواست جستجوی کاربر و سایت مورد نظر به صورت یک واسطه عمل می‌کند. به طور معمول، جستجوی شما از DNS های ISP عبور می‌کند، که به نوبه خود از منابع دیگر نیز استفاده می‌شود تا به شما کمک کند پاسخی را که می‌خواستید دریافت کنید. حال، با استفاده از Tor، قبل از تکمیل درخواست جستجو، درخواست جستجوی نوع بازگشت از رله‌های مختلف Tor را انجام دهید. احتمالاً شما در مورد اینکه رله‌های heck چه چیزی هستند، تعجب می‌کنید. خوب، آنچه ما به آن وب پاک می گوییم در حقیقت یک مجموعه از سرورها است که توسط شرکت‌ها یا بصورت داوطلبانه اداره می‌شوند.

اطلاعات چگونه در وب تاریک ذخیره می‌شود؟

همین اصل کم و بیش در مورد آنچه وب تاریک نامیده می‌شود نیز اعمال می‌گردد. از آنجا که ما در این مقاله با قسمت تاریک اینترنت سر و کار داریم، محرمانه بودن و عدم ردیابی یک مسئله ذاتی است. بنابراین، اطلاعات ذخیره شده در رله‌های Tor توسط داوطلبان مدیریت می‌شوند. بنابراین، هنگامی که می‌خواهید به یک onion وب تاریک دسترسی پیدا کنید، چه اتفاقی می افتد؟ اول از همه، اگر شما از توصیه‌های ما پیروی کرده‌اید و VPN نصب کرده‌اید، سیگنال تونلینگ رمزگذاری می‌شود.

این بدان معنی است که ISP سرنخی در مورد آنچه می‌خواهید جستجو کنید ندارد. مطمئناً، هنوز هم می‌تواند ببیند که شما می‌خواهید به یک گره Tor دسترسی پیدا کنید. پس از دسترسی به یک گره TOR از آنجا به گره دیگری و سپس به گره بعدی هدایت می‌شوید. سوال اینجاست که چرا این کار انجام می‌شود؟ پاسخ این است که به دلیل ناشناس ماندن این کار انجام می‌شود؛ به این معنی است که امکان ندارد کسی سیگنال شما را ردیابی کند.

آیا تنها VPN کافی است؟ بعید به نظر می‌رسد

تبریک می گویم! شما اولین قدم‌های سفر تاریک خود را برداشته‌اید. با این وجود، اقدامات احتیاطی دیگری وجود دارد که باید قبل از باز کردن جعبه شگفتی‌های اینترنت تاریک، انجام دهید. به Tor و VPN بازگردید. در مورد ایمنی وب تاریک هیچ اجماع گسترده‌ای وجود ندارد. با این حال، همه تمایل دارند که توافق کنند، تنها استفاده از Tor کافی نیست. این دو (Tor و VPN) به صورت پشت سر هم کار می‌کنند، روش‌های مختلفی برای تونل کردن راه شما با استفاده از این دو ابزار، از طریق وب تاریک وجود دارد. در اینجا آنچه شما باید بدانید بیان شده است.

روش اول – TOR بر روی VPN)Tor over VPN)

به نظر می‌رسد بسیار فنی است، ولی این کار واقعاً پیچیده نیست. استفاده از روش Tor over VPN به معنای اتصال به سرویس VPN قبل از استفاده از مرورگر Tor است. باید بگوییم که این رویکرد محبوب‌ترین و ایمن‌ترین روش برای دسترسی به لینک‌های onion است؛ در این روش ضمن اینکه اطلاعات شما مخفی می‌ماند، VPN نیز از حریم شخصی شما محافظت می‌کند. هنگام استفاده از این روش، Tor درخواست شما را رمزگذاری می‌کند، که از طریق ISP شما بدون مانع عبور می‌کند.

درخواست از آنجا به سرور VPN می‌رود که IP شما را پنهان می‌کند و برچسب‌های مکان جغرافیایی و عناصر دیگری را که دولت یا ISP ممکن است برای پیگیری درخواست استفاده کند، پاک می‌کند. مرحله بعدی – درخواست شما به گره ورودی Tor منتقل می‌شود که به نوبه خود به یک یا چند رله Tor منتقل می‌شود. پس از آن، درخواست شما با وب سایت مناسب مطابقت داده می‌شود. به دلیل وجود حیله‌های حرفه‌ای در این روش، این رویکرد بهترین روش برای دسترسی به محتوای وب تاریک است.

مزایای استفاده از TOR OVER VPN:
 • لاگ های مربوط به نشست ذخیره نمی‌شوند (ابرداده، آدرس IP).
 • ترافیک کاملاً رمزگذاری شده است.
معایب:
 • قادر به محافظت در برابر گره‌های خروجی مخرب Tor نیست.

روش دوم – VPN OVER TOR

بسیار ایمن نیست، اما هنوز قابل استفاده است.

به یاد بیاورید که چگونه Tor oven VPN کار می‌کند؟ خوب، VPN over Tor  اساساً برعکس رویکرد VPN over Tor است و قبل از عبور درخواست از VPN، سیگنال از طریق شبکه Tor عبور می‌کند. اما چرا این روش بسیار غیرمعمول است؟ دلیل غیر معمول بودن روش Tor over VPN عدم ایمنی آن است. اگر سیگنال ابتدا از طریق شبکه Tor عبور کند، ISP شما می‌تواند ببیند که شما در حال تلاش برای اتصال به یک گره Tor هستید. اگرچه هیچ کس نباید فقط بخاطر تلاش برای دسترسی به وب تاریک مواخذه شود، ولی این نکته را بخاطر بسپار که در بعضی از کشورها مانند ایالات متحده، حتی یک فرم ساده می‌تواند شما را دچار مشکل نماید.

موارد مثبت استفاده از VPN OVER TOR:
 • اگر به ISP خود اعتماد کنید، اما به ارائه دهنده VPN اعتماد نکنید این روش عالی است.
 • می‌توانید گره‌های مسدود شده Tor را دور بزنید.
معایب
 • ISP می‌تواند شما را در تلاش برای دسترسی به محتوای onion مشاهده کند.
 • مستعد حملات زمانبندی نقطه تا نقطه.

اکنون، اگر می‌خواهید ببینید چه چیزهایی در گوشه‌های تاریک اینترنت وجود دارد، اما به تور اعتماد نمی‌کنید، گزینه‌های دیگری وجود دارند که می‌توانید به آنها اعتماد کنید. در اینجا چند مورد معرفی می‌شوند.

 • I2P – در این ابزار محافظت از حریم خصوصی در سطح عالی بوده و می‌توانید به پیوندهای onion پنهان دسترسی داشته باشید.
 • org – یک پروژه کد باز درست مثل تور است. این ابزار برای انتقال داده IoT، چت و سیگنالینگ WebRTC بسیار مناسب است.
 • Orbot – در واقع Tor برای اندروید است.
 • مرورگر امن Globus – گزینه جایگزین Tor، قدرت گرفته شده از VPN است. این امکان را به کاربران می‌دهد تا موقعیت جغرافیایی مورد نظر را انتخاب کنند. اگر می‌خواهید این مرورگر را آزمایش کنید، Globus یک دوره آزمایشی پنج روزه ارائه می‌دهد.
 • Comodo Ice Dragon – Firefox offspin: در برابر چندین بدافزار عملیات محافظتی انجام می‌دهد. این پروژه کد باز است.
 • FreeNet: پروژه کدباز است. فناوری‌های مرور ناشناس Darknet و OpenNet را امتحان کنید.
 1.  یک ماشین مجازی یا سیستم عامل یکبار مصرف نصب کنید

من به شدت توصیه می‌کنم به جای ویندوز نصب شده محلی خود، از نرم افزارهای ماشین مجازی برای گشت و گذار در وب تاریک استفاده نمایید، زیرا نگهداری نرم افزارهای مخرب در یک محیط مجازی آسانتر است که می‌توان به طور کامل آنها را کنترل کرد. این رویه مانند فیلم‌هایی است که پزشکان در حال آزمایش روی گونه‌های ویروسی کشنده از پشت ایمنی یک محفظه شیشه‌ای هستند.

VM های زیادی برای انتخاب وجود دارند: Oracle VM Virtualbox، VMware Fusion and Workstations، QEMU، Red Hat Virtualization، Microsoft Hyper-V، Citrix XenServer، و Xen Project فقط نمونه‌هایی از این موارد هستند. حال اگر واقعاً می‌خواهید وسایل ذخیره سازی فیزیکی را از معادله خارج نکنید، می‌توانید از یک سیستم عامل یکبار مصرف استفاده کنید – نصب آسان و خلاص شدن از شر خطاهای ایجاد شده مهمترین مزایای این روش هستند. تمام آنچه شما نیاز دارید یک درایو ۸ گیگابایتی، بسته نصب و راه اندازی چند دقیقه‌ای است.

چگونه می‌توانید TAILS OS را نصب کنید

مرحله ۱. یک درایور ۸ گیگابایتی در نظر بگیرید، ما اگر برنامه دیگری برای استفاده دارید، می‌توانید فضای بیشتری را خرید نمایید.

مرحله ۲. بسته را دانلود نموده و روند نصب را برای سیستم عامل Tails انجام دهید.

توجه: Tails یک سیستم عامل آنلاین مبتنی بر لینوکس است که می‌تواند با استفاده از USB یا DVD راه اندازی شود. توصیه ما استفاده از USB است زیرا دی وی دی‌ها بعد از اتمام کار فقط قابل خواندن خواهند بود. توجه داشته باشید که بسته نصبی Tails دارای فرمت the.img است، این به آن معنی که به نرم افزاری با قابلیت نوشتن تصاویر در درایور خود نیاز دارید. توصیه ما استفاده از Universal USB Installer است که یک ابزار بسیار ساده و قابل لمس است. همچنین می‌توانید از روفوس استفاده نمایید. انتخاب باشماست. برای این آموزش، ما از Universal استفاده کرده‌ایم.

بقیه مراحل نصب

مرحله ۳. USB را وارد کرده و یک فرمت سریع انجام دهید. حتماً از FAT32 برای ریشه کن کردن مشکلات سازگاری استفاده کنید. این روند نباید بیشتر از چند ثانیه طول بکشد.

مرحله ۴. Universal USB Installer یا Rufus را دانلود و نصب نمایید.

مرحله ۵. USB یونیورسال یا Rufus را راه اندازی نمایید.

مرحله ۶. در مرحله ۱: یک رویه توزیع لینوکس را از قسمت کشویی برای قرار دادن USB خود انتخاب کنید.

مرحله ۷. در مرحله ۲: ubuntu * desktop *.iso” خود را انتخاب کنید، بر روی دکمه مرور کلیک کنید و پرونده بارگیری شده Tails.img را انتخاب کنید.

مرحله ۸. در قسمت ۳: فقط USB Flash Drive خود را انتخاب کنید، از کادر بازشونده برای انتخاب درایو خود استفاده کنید. اگر نمایش داده نمی‌شود، گزینه “اکنون همه درایوها نشان داده شوند” را انتخاب کنید.

مرحله ۹. اطلاعات را مرور کنید و هنگامی که ارزیابی تمام شد، کلیک پایان را فشار دهید.

توجه داشته باشید که این روند بسته به دستگاه شما می‌تواند ۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. عقب بنشینید، استراحت کنید و منتظر بمانید تا نصب تمام شود. وقتی روند نصب تمام شد، دکمه Close را بزنید. خوب، اکنون وقت آن رسیده است که Tails را راه اندازی کرده و کمی هماهنگی انجام دهید.

 چگونه می‌توانید USB و TAILS را تنظیم کنید

 در اولین بوت دچار مشکل شده‌اید؟ جای نگرانی نیست همیشه اولین بار مشکلاتی وجود دارد. برای حل این مشکل فقط این مراحل را دنبال کنید. درایور مورد نظر را در USB نگه دارید. کامپیوتر خود را ری استارت نمایید. پس از ظاهر شدن صفحه splash، کلید Boot Menu را فشار دهید. از صفحه کلید خود برای انتخاب درایو مربوطه استفاده کنید. وقتی کارتان تمام شد، Enter را بزنید. منتظر بمانید که سیستم عامل Tails راه اندازی شود. از آنجا که این اولین بار است، ممکن است مدتی طول بکشد. فقط صبور باشید. پیکربندی Tails را انجام داده و Tor + VPN را مستقر کنید. آخرین نسخه روتر Onion دارای یک VPN داخلی است. پس از آن برای کشف شگفتی‌های وب تاریک آماده شوید. حال سوال این است که چگونه می‌توانید وارد وب تاریک شوید؟

حال بررسی کنید که آیا تمام مراحل نصب و پیکربندی Tor انجام شده است؟ در نگاه اول به نظر نمی‌رسد که تور متفاوت از مرورگر معمولی شما باشد (یک نوار جستجو، تعداد زیادی از نمادهای دسترسی سریع، نماد پیاز پوست کنده شده در وسط صفحه و موارد مشابه دیگر). اگرچه محتوای وب تاریک در مقایسه با نمونه موجود در وب روشن “ایندکس شده” نیست، اما هنوز هم می‌توانید از موتورهای جستجو برای یافتن این موارد استفاده کنید. Hidden Wiki سایتی است که نمونه‌هایی از این لینک‌ها در آن ارائه شده است. در حالت Hidden Wiki بهترین محل برای شروع کار است.

 Hidden Wiki & Co

به Hidden Wiki  به عنوان ویکی پدیای شیطانی فکر کنید: Hidden Wiki حاوی پیوندهایی به دسته‌های مختلف وب تاریک است: گزینه‌های ویرایشگر، معرفی نقاط، خدمات مالی، خدمات تجاری، ایمیل / ارسال پیام، داروها (بله، معامله واقعی)، وبلاگ‌ها و مقاله‌ها، ارائه دهندگان میزبانی وب، سرویس‌های هک، رادیو تاریک (فقط چند آهنگ الکترونیکی عجیب و گاه به گاه جاز)، ادبیات (بیشتر منابع هک کردن، کلاهبرداری). همچنین می‌توانید پیوندهای سریعی که مرتبط با وب تاریک هستند را پیدا نمایید برای مثال: قرارداد با قاتلان، تجاوز، شکنجه، یا قتل در صورت تقاضا، پورنوگرافی کودک نمونه‌هایی از این موارد هستند.

خوشبختانه در Hidden Wiki، هر وب سایت دارای شرح مختصری است تا کاربر در مورد صفحه مورد نظر اطلاعاتی داشته باشد. اگر می‌خواهید منابع کدگذاری خوبی داشته باشید، می‌توانید به بخش بلاگ ها و مقاله‌ها نیز نگاهی بیندازید. اگر احساس خوشحالی می‌کنید، همیشه می‌توانید به یک اتاق گپ دسترسی داشته باشید. خدماتی مانند Random Chat شما را به افراد تصادفی با استفاده از همان سرویس متصل می‌کند. شما باید از هرگونه برچسب “پورنو”، “خدمات اسکیم کارت”، “هک‌های پی پال”، “سلاح گرم”، “شناسه‌های جعلی و گذرنامه‌های واقعی” دوری کنید.

باور کنید مکانهای زیادی برای گردش وجود دارند که هر یک از آنها تحت نظر هستند، این مسئله نشان می‌دهد که شما ممکن است تحت خطرات زیادی باشید. Hidden Wiki’s تنها موتور جستجوی آنلاین نیست. اگر از Hidden Wiki’s خسته شدید، چند گزینه دیگر وجود دارد.

موتورهای جستجوگر

 DuckDuckGo – این سایت در وب پاک قرار دارد. بهترین چیز در مورد DuckDuckGo این است که جستجوهای شما را ردیابی نمی‌کند. می‌توان گفت که DuckDuckG وب تاریک گوگل است.

Torch – به عنوان اولین موتور جستجوی وب تاریک در نظر گرفته می‌شود، Torch دارای بانک اطلاعاتی با چندین میلیون لینک onions است. Torch مانند Yelp کار می‌کند. حتی در Torch توصیه‌هایی ارائه می‌شود، اگرچه بیشتر آنها وب سایت‌هایی مانند Silk Road را اضافه می‌کنند.

کتابخانه مجازی WWW – اگرچه Torch و Hidden Wiki  قدیمی هستند ولی کتابخانه مجازی WWW قدیمی‌تر است و مانند خدای بزرگ موتورهای جستجو در نظر گرفته می‌شود. واقعیت این است که کتابخانه مجازی WWW حاوی اطلاعاتی است که از ابتدای اینترنت به وجود آمده‌اند و شامل واقعیت‌ها، اسناد، تصاویر و موارد دیگر است.

Hidden Wiki سانسور نشده- فکر می‌کنید Hidden Wiki منظم بد است؟ صبر کنید تا نسخه سانسور نشده را ببینید. همانطور که از نام این سایت پیداست، بر فعالیتهای بسیار غیرقانونی مانند قاچاق انسان، مواد مخدر، تصاویر مستهجن و سایر مواردی که در گوشه‌های تاریک ذهن انسان فرو می‌روند، تأکید می‌شود.

ParaZite – آیا می دانید دکمه “یا بخت یا اقبال؟” در موتور جستجوی گوگل برای چیست؟ چه کسی شما را به یک وب سایت واضح و روشن هدایت می‌کند؟ ParaZite هم همین کار را می‌کند. مطمئناً می‌توانید مانند هر موتور جستجو از آن استفاده کنید، اما اگر احساس کنجکاوی می‌کنید، می‌توانید ویژگی “احساس (غیر) خوش شانس بودن )” را نیز امتحان کنید. با احتیاط پیش بروید و آماده بیرون کشیدن اطلاعات شوید.

سرویس‌های تجاری

باور نمایید یا نه، وب تاریک حتی دارای فروشگاه‌های آنلاین است. البته همه آنها مواد مخدر یا سلاح گرم نمی‌فروشند. بنا بر گزارش‌ها، برخی از آنها مشروع هستند و معامله‌های بزرگی دارند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید لپ تاپ یا تلفن هوشمند بخرید، می‌توانید شانس خود را در یکی از این مغازه‌ها امتحان کنید. البته کلیه معاملات ناشناس و بیت کوین محور است. مطمئناً، اگر مایل به استفاده از بیت کوین نباشید، می‌توانید از ارزهای رمزنگاری شده دیگری استفاده کنید.

مشکل اصلی در مورد این وب سایت‌ها این است که ۵۰ درصد قریب به اتفاق جعلی هستند و هیچ راهی برای اطمینان نمی‌توان ارائه داد. به هر حال، بیشتر آنها خدمات حمل و نقل ارائه می‌کنند. البته، شما نمی‌توانید از آدرس منزل خود برای وب تاریک استفاده کنید، اما ظاهراً آن‌ها می‌توانند سفارشات را به سراسر جهان، منهای برخی از کشورهای خاورمیانه من جمله ایران و کره شمالی ارسال کنند. برای اینکه حقیقت را برای شما آشکار نماییم، وسوسه شدیم که یک Samsung Galaxy S10 Plus خریداری نماییم که قیمت آن فقط ۲۵۰ دلار بود (توصیه من عدم خرید است). در اینجا چند سرویس تجاری وجود دارند که می‌توانید هنگام مرور وب تاریک، از آنها استفاده کنید:

سرویس‌های تجاری و فروشگاه‌های اینترنتی

CStore – ابزارهای مختلف الکترونیکی را به فروش می‌رسانند. می‌توانید با هر کارت اعتباری اقدام به خرید نمایید. آن‌ها حتی سپرده را نیز قبول می‌کنند.

Apple Palace- همه چیز اپل: لپ تاپ، دسک تاپ، تلفن و لوازم جانبی. همه با قیمت‌های کم نظیر.

EuroGuns- اطلاعات اسلحه‌هایی که در بازار اروپا فروخته می‌شوند. این وب سایت حتی شماره فروشنده صلاح را نشان می‌دهد.

Kamagra for Bitcoins- اگر boomstick شما دیگر کار نمی‌کند، می‌توانید Kamagra را که نسخه تاریک و ارزان Viagra است، امتحان کنید.

Gold & Diamonds- – سایتی برای خرید و فروش الماس و طلا واقعی است. (UN) خوشبختانه، این محصولات فقط به آلمان و ایالات متحده آمریکا ارسال می‌شوند.

PirateSec- هکرهای قانونی، در خدمت شما هستند!

Fake Passports – من فکر می‌کنم این مورد نیاز به توضیح نداشته باشد (گذرنامه‌های جعلی).

OL’s United States Citizenship- تابعیت آمریکایی را می‌فروشد.

Digital Gangster: بهترین راه برای هک کردن رایانه کسی هستند. ظاهراً اینها هکرهای روتین هستند که می‌توانند برای سوءاستفاده، هک وب، بازیابی رمز عبور و جاسوسی همه منظوره استخدام شوند.

Onion Identity Services: تخفیف‌های تابستانی برای شناسه و گذرنامه. فقط با بیت کوین.

مشتری‌های ایمیل

همیشه به یاد داشته باشید که وب تاریک یک جامعه مردم محور است. بنابراین، طبیعی است که راه‌هایی برای ارتباط با دوستان تیره و یا مشتریان خود پیدا کند. چندین سرویس ایمیل و IM وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید و اگر می‌خواهید بازی وب تاریک خود را ارتقا دهید، یکی را انتخاب کنید. از نظر عملکردی بین سرویس‌های منظم IMAP، POP3 و SMT و مواردی که می توان برای برقراری ارتباط در وب تاریک استفاده کرد، تفاوت‌های زیادی وجود ندارد. بیایید با مشتری‌های ایمیل شروع کنیم.

SecMail: سرویس ایمیل همه جانبه با طراحی بسیار ساده: شما می‌توانید ایمیل ساخته و در نهایت پیام‌های خود ارسال و دریافت کنید. همه موارد این سرویس عالی است، منهای پیگیری، استراق سمع و سایر موارد مربوط به حریم خصوصی در آن رعایت نمی‌شود.

Lelantos: برای استفاده باید هزینه پرداخت نمایید. از نظر امنیتی و خصوصی بسیار خوبی است، اما یکی از غیرقابل اطمینان ترین و پنهان‌ترین فرم‌های ثبت نام را دارد.

Bitmail.la: سرویس ایمیل دیگری که باید برای استفاده از آن هزینه پرداحت نمایید. دارای ویژگی‌های بسیاری مانند پشتیبانی IMAP HC، SMTP و POP3 و صندوق پستی ۵۰۰ مگابایتی است. ظاهراً، عضویت در این سرویس ۰.۶۰ دلار است.

Mail2Tor: یک سرویس ایمیل رایگان که طبق گزارش‌ها، در هر دو وب تاریک و وب روشن کار می‌کند.

Guerilla Mail: یک آدرس ایمیل یکبار مصرف ایجاد می‌کند.

AnonInbox: یک نوع ایمیل پولی است. از IMAP، SMTP، و POP3 پشتیبانی می‌کند. در هر سال حدود BTC 0.1 شارژ می‌شود.

Protonmail: دارای اشتراک پولی و رایگان است. علاوه بر این دارای فناوری ایمیل رمزگذاری شده در مرورگر است.

شبکه‌های اجتماعی/چت

اکنون در مورد رسانه‌های اجتماعی و ارسال پیام صحبت می‌کنیم. باور کنید یا نه، فیس بوک نیز دارای نسخه تاریک است. این بخش بیشتر برای ارتباطات مخفیانه، ارائه نکات ناشناس و مواردی از این دست استفاده می‌شود. مطمئناً، این شبکه به اندازه نسخه پاک وب ایمن نیست، اما استفاده از آن کاملاً قانونی است. فیس بوک پنهان یک نمونه واضح از رسانه اجتماعی در وب تاریک است. لیست زیر را برای “داغ‌ترین” نمونه‌های وب تاریک بررسی کنید.

شبکه‌های اجتماعی

BlackBook: تقریباً به همان روش فیس بوک کار می‌کند: می‌توانید چت کنید، تصاویر ارسال کنید، درخواست‌های دوستانه دهید، وضعیت خود را به روزرسانی کرده و به گروه‌ها بپیوندید. طبق گزارش‌ها این سایت حداقل دو بار در سال ۲۰۱۸ غیر فعال شده است.

Torbook: بسیار شبیه به BlackBook است. برخی ادعا می‌کنند که هر دو سازنده با وجود عدم شناخت همدیگر، تقریباً در زمان مشابهی اقدام به ساخت این شبکه‌ها کرده‌اند.

 The Campfire: یک اتاق چت بزرگ است که همه می‌توانند به آن بپیوندند، و مباحث می‌تواند از جدیدترین روندهای صنعت موسیقی تا چگونگی پنهان کردن بدن انسان باشد.

 Lucky Eddie’s Home- اتاق چت اسکریپت شده است که یکی از کارآمدترین سیستم‌های بارگذاری پرونده در وب تاریک را فراهم می‌کند. در این محیط دقیقاً مانند هر برنامه IM، می‌توانید پیام ارسال یا دریافت کنید، به گروه‌ها بپیوندید یا پرونده ارسال کنید.

 MadIRC Chat Server:- اگر بیش از ۳۰ سال دارید، مطمئناً دوره mIRC را به یاد می‌آورید. جای تعجب است که، هنوز هم از IR-spins های IRC استفاده می‌شود، این ابزاراها بیشتر برای مکالمات پنهان یا ارتباطات درون شبکه‌ای به کار برده می‌شوند. چت MadIRC درست مثل IRC معمولی عمل می‌کند (بدون نیاز به اشتراک). فقط یک نام کاربری انتخاب کرده و در آن سرگرم شوید. ما می دانیم که اشتراک گذاری اهمیت دارد، اما در این مورد، به شما توصیه می‌کنیم که هیچ یک از جزئیات شخصی را به اشتراک نگذارید زیرا ممکن است هرگز نفهمید چه کسی در آن طرف خط است.

Chat with strangers: تفکر Omegle، اما در وب تاریک است در این محیط به یک اتاق گپ متصل می‌شوید. شما نمی‌توانید پرونده ارسال یا دریافت کنید. با این وجود، اگر خوش شانس باشید، می‌توانید در یک مکالمه سنگین مشارکت کنید.

گروه‌های ژورنالیسم و تبلیغات

همانطور که اشاره شد، وب سایت تاریک فقط مکانی برای عذاب جاودان نیست، که با فروشندگان مواد مخدر، قاچاقچیان انسان و یک فرد مشکل دار ملاقات نمایید. وب تاریک توسط روزنامه نگاران، اعضای گروه مدافع و پناهندگان سیاسی برای مخفی کردن اطلاعات استفاده می‌شود. رویترز، فاکس، ان بی سی، سی ان ان – همه کانال‌های وب تاریک ایجاد می‌کنند تا بتوانند اطلاعات را از افراد دریافت نمایند. گروه‌های حقوق بشری از مزایای وب تاریک استفاده می‌کنند. سرانجام، در اعتراضات سیاسی، پناهندگان و افرادی وجود دارند که می‌خواهند با دنیای خارج ارتباط برقرار کنند و در کشوری‌هایی هستند که تمام ابزارهای ارتباطی و اطلاعات در آن سرکوب می‌شوند. اگر به اخبار خاص علاقه دارید، چند سایت وجود دارد که می‌توانید از آنها بازدید کنید:

Soylent News: در بر گیرنده خبرهای تاریک افراد دو جنسیتی است. در این وب سایت‌ها ضمن ارائه نظر می‌توانید پست‌هایی را نیز منتشر نمایید.

ProPublica- از لحاظ تاریخی، اولین خبر مهم ProPublica دارای یک منبع خبری تاریک است. با فعالیتی که تقریباً چهار سال به طول انجامید، ProPublica موفق به افشای سوءاستفاده از قدرت و ضربه زدن به فعالیتهای پنهانی توسط مؤسسات دولتی شد. ProPublica اگرچه در مقایسه با سایر رسانه‌های خبری تاریک کاملاً جوان است، ولی تاکنون به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.

اطلاعات بیشتر درباره نحوه ایمن ماندن در وب تاریک

ما قبلاً از طریق VPN، مرورگرهای وب ناشناس و سیستم عامل‌های یکبار مصرف، درخواست خود را ارسال نمودیم، بنابراین نیازی به یاد آوری این مباحث نیست. در اینجا چیزهای دیگری وجود دارد که می‌توانید امنیت خود را با استفاده از آنها تقویت کنید.

 1. پنجره‌های مرورگر Tor خود را به حداقل رسانده یا آن را مجدداً تغییر دهید.

 یک دلیل وجود دارد که توصیه می‌شود تعداد پنجره‌ها به حداقل رسیده یا پنجره‌ها تغییر داده شوند (می‌توان با توجه به ابعاد پنجره فعال اقدام به ردیابی شما نمود). بنابراین، قبل از ادامه کار خود، اندازه پنجره Tor را به مقدار ممکن تغییر دهید و دوباره آنرا ذخیره کنید.

 1. تنظیمات امنیتی را انجام دهید

Tor دارای یک کشوی داخلی است که به شما امکان می‌دهد سطح امنیت را تنظیم کنید. فقط روی نماد پیاز کلیک کنید و تنظیمات امنیتی را انتخاب کنید. نوار لغزنده را تنظیم کنید تا مکان نما به ایمن‌ترین نقطه اشاره کند. این بدان معنی است که جاوا اسکریپت به طور پیش فرض در هر وب سایت غیرفعال می‌شود و برخی نمادها و تصاویر نمایش داده نمی‌شوند.

 1. هرگز از کارت اعتباری برای خرید استفاده نکنید

کار فراتر از این خواهد رفت و توصیه می‌کنیم از مغازه‌های تاریک دور شوید. شاید برخی از آنها مشروعیت داشته باشند، اما آیا واقعاً حاضر هستید از این فرصت استفاده کنید؟ با این وجود، اگر واقعاً برای خرید یک تلفن جدید وسوسه شده‌اید، من به شما توصیه می‌کنم که با Bitcoin یا ارز رمزنگاری مورد علاقه خود این خرید را انجام دهید. استفاده از کارتهای اعتباری برای این خرید مانند این است که مشخصات بانکی خود را فریاد بزنید.

 1. بعد از اتمام جلسه، Tails را ببندید.

وقتی گشت و گذار یا خرید در وب تاریک را انجام داده‌اید، خاموش کردن Tails را فراموش نکنید. مهم‌ترین مزیت استفاده از یک سیستم عامل آنلاین مانند Tails این است که با خاموش شدن سیستم عامل همه اطلاعات پاک می‌شوند. به همین قرار دادن Tails روی DVD ایده مناسبی نیست.

 1. بینی خود را در جایی که به آن تعلق ندارد، نجنبانید

توصیه‌های عالی برای زندگی: به خاطر داشته باشید که بسیاری از سازمان‌های جنایی برای برقراری ارتباط یا فروش کالاها از وب تاریک استفاده می‌کنند. برخی از این کانال‌ها تحت نظارت هستند. شما ممکن است خیلی خوب در بین افراد مشغول به کاری شوید که می‌تواند زشت باشد. بنابراین، اگر وب سایت نامناسب بنظر می‌رسد، آنرا ببندید.

نتیجه گیری

 در این مقاله تا حدودی توانستیم دیدگاه شما در مورد وب تاریک را تغییر دهیم. بنابراین به یاد داشته باشید که باید تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید، از کارت‌های اعتباری خود استفاده نکنید و ا ز گروه‌های مشکوک دور بمانید. و مجدد تاکید می‌کنیم این مقاله صرفاً جهت افزایش اطلاعات شما از وب تاریک بوده و توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان وارد این فضا نشوید.  مثل همیشه، نظرات و ایده‌های خود را برای ما ارسال نمایید.