نحوه به‌روزرسانی گوشی‌های Galaxy به Android 10

لاین آپ گوشی‌های Galaxy شرکت Samsung جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گوشی‌های حال حاضر بازار هستند. این گوشی‌ها اغلب به نمایشگرهای بسیار چشم نواز مجهز شده‌اند و علاوه بر این، ده‌ها ویژگی جذاب دیگر نیز در خودشان قرار داده‌اند و همینطور از تجربه نرم افزاری شخصی سازی شده‌ی خود شرکت سامسونگ بهره‌مند می‌باشند. همیشه ممکن است مدتی طول بکشد تا آپدیت‌های جدید سیستم عامل اندروید به گوشی‌های Galaxy سامسونگ راه پیدا کنند اما زمانی که این آپدیت‌ها حتی برای یکی از این گوشی‌ها نیز در دسترس قرار داده می‌شود، مهم است که بدانیم چطور باید آن را دانلود و به روی گوشی خود نصب کنیم. روندی که معمولا به صورت کاملا خودکار انجام می‌شود اما یک سری پیش نیازها و تنظیمات نیز نیاز دارد تا دستگاه شما به جدیدترین نسخه اندروید مجهز شود. امروز با یک راهنمای قدم به قدم با شما همراه هستیم تا نحوه به‌روزرسانی گوشی‌های Galaxy به Android 10 را آموزش دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما از آخرین و بهترین تجربه ممکن سیستم عامل گوشی خود برخوردار می‌شوید. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

برای گوشی‌های سامسونگی که روی Android 10 یا Android Pie اجرا می‌شوند:

اگر شما از Samsung Galaxy S10, Note 10 و یا هر یک از گوشی‌های جدید دیگر Galaxy استفاده می‌کنید، احتمال دارد که گوشی شما دارای Android 10 و یا Android 9 Pie باشد. اگر اینچنین است، قدم‌هایی که برای آپدیت کردن نرم افزار گوشی خود باید بردارید، از این قرار هستند: (باید توجه داشته باشید که با توجه به این که این یک راهنمای قدم به قدم استاندارد می‌باشد، زبان تنظیمات گوشی را به صورت پیشفرض انگیلسی فرض کرده‌ایم)

۱. صفحه Settings را از کشوی اپ‌ها و یا صفحه خانگی باز کنید.

۲. تا انتهای صفحه پایین بیایید.

۳. گزینه Software Update را انتخاب کنید.

۴. در این قسمت گزینه Download and Install را انتخاب کنید تا دستگاه شما به صورت دستی دانلود کردن آپدیت جدید را شروع کند.

۵. در این قسمت دستگاه شما به سرور متصل خواهد شد تا بررسی کند که آیا آپدیت OTA جدیدی برای آن وجود دارد یا خیر.

۶. اگر آپدیتی وجود داشته باشد که در انتظار شما باشد، دستگاه شما به طور خودکار دانلود را آغاز می‌کند.

۷. در این مرحله شما دو گزینه برای انتخاب کردن دارید. اول این که شما می‌توانید انتخاب کنید که در صورت وجود داشتن آپدیت، در همان لحظه شروع به دانلود و نصب شدن کند که برای این کار باید گزینه Install now را انتخاب کنید اما در غیر این صورت، اگر ترجیح می‌دهید که این کار در زمان دیگری انجام شود، باید گزینه Schedule install را انتخاب کنید.

۸. انتخاب کردن گزینه Schedule install به شما اجازه می‌دهد تا هر زمانی که دوست دارید را انتخاب کنید تا دستگاه به طور خودکار شروع به نصب کردن آن کند. در این صورت شما با تنظیم زمان مورد نظر خود، در انتها باید به روی گزینه Ok ضربه بزنید.

۹. در این بخش شما می‌توانید تاییدیه زمانبندی خود برای نصب کردن آپدیت جدید را مشاهده کنید. بعد از این، آپدیت به طور خودکار در زمانی که تنظیم کرده‌اید، نصب خواهد شد.

برای گوشی‌های سامسونگی که بر روی Android Oreo و یا Nougat اجرا می‌شوند:

ممکن است شما دارای یک گوشی سامسونگ قدیمی‌تر باشید که هنوز بر روی Android 8 Oreo و یا Android 7 Nougat اجرا می‌شود. کلیت کار همان است و فقط کمی از گوشی‌های جدیدتر متفاوت است. برای این که اطمینان حاصل کنید که دقیقا به کدام بخش‌ها باید بروید و یا کدام گزینه‌ها را انتخاب کنید، بیایید این پروسه ساده و راحت را با هم قدم به قدم پیش برویم:

۱. صفحه Settings را از کشوی اپ‌ها و یا صفحه خانگی باز کنید.

۲. تا انتهای صفحه پایین بیایید.

۳. گزینه Software Update را انتخاب کنید.

۴. در این قسمت گزینه Download and Install را انتخاب کنید تا دستگاه شما به صورت دستی دانلود کردن آپدیت جدید را شروع کند.

۵. در این قسمت دستگاه شما به سرور متصل خواهد شد تا بررسی کند که آیا آپدیت OTA جدیدی برای آن وجود دارد یا خیر.

۶. در این بخش می‌توانید آپدیت‌های نرم افزاری را برای یک زمان مشخصی که در نظر دارید، زمانبندی کنید. برای انجام دادن این کار، کافی است گزینه‌ای که به اسم Scheduled software updates وجود دارد را انتخاب کنید و زمان مورد نظر خود را برای نصب شدن آپدیت انتخاب کنید.

چنانچه به هر نوع مشکل خاصی برخورد کردید، از Smart Switch استفاده کنید.

اگر به هر دلیلی که ممکن است وجود داشته باشد، قادر به نصب کردن آپدیت جدید برای گوشی خود نیستید، و یا حتی اگر هنوز آن را در گوشی خود مشاهده نمی‌کنید، یک راه حل دیگر نیز وجود دارد که به عنوان جایگزین مراحل عنوان شده، می‌توانید از آن استفاده کنید. نرم افزار Smart Switch سامسونگ برای نصب کردن آپدیت‌های جدید به صورت دستی بسیار ایده‌آل و مناسب است که شما به وسیله آن به راحتی می‌توانید با متصل کردن گوشی خود به سیستم PC و یا Mac خود، دستگاهتان را آپدیت کنید.

هشداری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که Smart Switch تنها در صورتی کار می‌کند که آپدیت جدیدی برای گوشی شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اگر سامسونگ یک بیلد پایدار از Android 10 را برای دستگاه Galaxy Note 10 ابتدا در کشور لهستان به عرضه برساند، اگر دستگاه شما نسخه آمریکا باشد، دیگر نمی‌توانید از آن بیلد استفاده کنید و آپدیت جدید را بر روی گوشی خود نصب کنید. در هر صورت، اگر منبع مربوطه آپدیت را عرضه کرده باشد اما OTA آن هنوز به دستگاه شما نرسیده باشد و برای آن در دسترس قرار داده نشده باشد، Smart Switch نصب کردن آخرین بیلد را بر روی گوشی شما ساده‌تر و راحت‌تر خواهد کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.