آموزش استفاده از WhatsApp با دو شماره روی یک گوشی

Whatsapp
Whatsapp

برای استفاده کردن از WhatsApp معمولا فقط باید یک شماره روی هر گوشی خود داشته باشید و فقط با یک راهکار جایگزین می‌توانید یک شماره را روی چند دستگاه استفاده کنید. در این مطلب، ما به شما آموزش می‌دهیم که چطور این مشکل را برطرف کنید.

در این مطلب ما به شما نشان می‌دهیم که چطور باید از اپ WhatsApp Business بهره مند شوید تا بتوانید از WhatsApp با دو شماره روی یک گوشی به طور همزمان استفاده کنید. بنابراین، برای کسب اطلاعات و جزئیات رسمی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

قوانین رسمی WhatsApp برای استفاده کردن از یک شماره روی دو دستگاه

قبل از این که به آموزشی که در این مطلب قصد داریم به شما نشان بدهیم بپردازیم، بهتر است ببینیم که قوانین رسمی خود واتس‌اپ درمورد این موضوع چیست. حقیقت امر این است که خود این اپ برای استفاده کردن از یک حساب کاربری (یا همان شماره) روی چند دستگاه مختلف و یا استفاده از بیش از یک شماره روی هر دستگاه، کاملا واضح و روشن موضع‌گیری کرده است. توسعه دهندگان این اپ درمورد این موضوع به طور واضح توضیحات زیر را ارائه کرده‌اند:

حساب کاربری واتس‌اپ شما فقط می‌تواند با یک شماره و فقط روی یک دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد. اگر شما یک گوشی موبایل دو سیمکارته در اختیار دارید، لطفا توجه داشته باشید هنوز هم باید انتخاب کنید که فقط یکی از شماره‌های خود را برای واتس‌اپ تایید کنید. هیچ راهکاری برای این که یک حساب کاربری در واتس‌اپ با دو شماره مختلف روی یک دستگاه داشته باشید، وجود ندارد.

اگر تلاش کنید تا مکررا حساب کاربری واتس‌اپ خود را بین دستگاه‌های مختلف تعویض کنید، ممکن است برای یک مدت مشخص و محدودی از تایید مجدد حساب کاربری خود بلاک شوید. لطفا بارها و بارها مرتب بین دستگاه‌ها و شماره‌های مختلف خود جابجا نشوید.

با توجه به اتمام حجت جدی و مهمی که واتساپ با کاربران خود انجام داده، به نظر می‌رسد که واقعا موضوع جدی است و شما واقعا نمی‌توانید بدون راهکارهای انحرافی و شیوه‌های مخفیانه فقط از یک شماره روی دو دستگاه مختلف استفاده کنید. بنابراین، این اپ را بر روی دستگاه دوم خود فقط باید با شماره دوم خود فعال کنید. اما بدیهی است که پس از انجام دادن این کار شما دیگر نمی‌توانید به چت‌های شماره‌ی دیگر خود دسترسی داشته باشید. این مشکل حتی در چت‌های گروهی هم شما را دچار دردسرهای بزرگی می‌کند. خود این اپ پیشنهاد می‌کند که به جای همه‌ی این‌ها برای دسترسی پیدا کردن به چت‌های خود بر روی دستگاه دوم خود، از WhatsApp Web استفاده کنید.

راهکار رسمی: استفاده کردن از WhatsApp Web

اگر تجربه استفاده کردن از WhatsApp Web را داشته باشید، می‌دانید که مشکلات بسیار بسیار زیادی دارد و ممکن است منجر به مشکلات بزرگ‌تر بیشتری هم بشود. اما چه دوست داشته باشید، چه نداشته باشید، تنها راهکار رسمی برای این که بتوانید در حین کار کردن و یا انجام دادن هر کار دیگری از واتس‌اپ روی PC و یا حتی گوشی هوشمند دوم خود استفاده کنید همین است. WA Web حتی می‌تواند این اپ‌ را به تبلت شما هم بیاورد. در هر حال، برای استفاده کردن از آن، حساب کاربری اصلی شما باید روشن و آنلاین باشد تا دستگاهی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، به عنوان یک دستگاه فعال شناخته شود و ورود مجدد شما را تایید کند. رابط کاربری این اپِ تحت وب، برای صفحه‌های بزرگ طراحی شده است. بنابراین، هنگام استفاده کردن از آن روی گوشی هوشمند خود نباید انتظار داشته باشید که یک محیط کاملا راحت در اختیار داشته باشید. با این حال، استفاده کردن از آن روی تبلت می‌تواند راحت‌تر باشد.

در اختیار داشتن دو حساب کاربری WhatsApp روی یک دستگاه

شما با یک راهکار یا طرفند ساده می‌توانید از این اپ با دو شماره روی یک گوشی به طور همزمان استفاده کنید. و هیچ اهمیتی هم ندارد که اگر شماره‌ی دومی که قصد اضافه کردن آن را به حساب کاربری خود دارید، متعلق به سیمکارت دیگری باشد که در گوشی هوشمند دو سیمکارته‌ی خود دارید، یک شماره‌ی تلفن ثابت باشد و یا یک شماره موبایل در یک گوشی دیگر باشد.

  • گزینه اول: App Twin

شاید بدانید اما برخی از سازندگان و تولید کنندگان گوشی‌های موبایل هوشمند این اجازه را در اختیار کاربران دستگاه‌های خود قرار می‌دهند که دو واتساپ بر روی گوشی موبایل هوشمند خود نصب کنند و به طور همزمان از هر دوی آن‌ها استفاده کنند. برای گوشی‌های هوشمند Huawei یا Honor شما ورودی App Twin را در قسمت تنظیمات اپ پیدا خواهید کرد. Samsung نیز اسم این گزینه یا قابلیت را Dual Messenger گذاشته است. بنابراین، تا به حال متوجه شدید که اگر گوشی شما ساخت یکی از این برندها باشد، می‌توانید دومین واتساپ را نیز روی گوشی خود نصب کنید و با شماره‌ی دیگر خود از آن استفاده کنید.

  • گزینه دوم: WhatsApp Business

همانطور که از اسم آن نیز می‌توانید حدس بزنید، ظاهرا به نظر می‌رسد که این قابلیت فقط برای مشتریانی که اهداف تجاری دارند در نظر گرفته شده است. شما به راحتی می‌توانید WhatsApp Business را (از اینجا) در Google Play Store دانلود و نصب کنید تا بتوانید به طور همزمان در کنار واتس‌اپ اصلی خود در یک دستگاه از آن استفاده کنید. پروسه نصب کردن آن کاملا ساده، آسان و مشابه با هر اپ دیگری است که بر روی گوشی هوشمند خود نصب می‌کنید و تنها چیزی که وجود دارد، این است که در هنگام راه اندازی آن اسم “شرکت” شما را به جای اسم خودتان درخواست می‌کند که باید آن را وارد کنید. بنابراین، اکنون دو حساب کاربری واتساپ روی یک دستگاه در اختیار دارید که به طور همزمان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ماموریت انجام شد!

آیا جایگزین‌های دیگری هم وجود دارد؟

سوییچ کردن سریع و مکرر بین دو دستگاه در WhatsApp Web کار سختی است و علاوه بر این، محدوده‌ی عملکرد و کارهایی که با آن می‌توانید انجام دهید نیز کاملا محدود است. بنابراین، بهتر است که به سرعت به یکی از جایگزین‌های دیگر واتساپ نقل مکان کنید. Facebook Messenger و Telegram یا حتی پلتفرمی مانند Wire نیز در اینجا جزو جایگزین‌های احتمالی مناسب برای این کار به شمار می‌روند. تمام خدمات رسانی‌ها در این اپ‌ها کاملا رایگان است و بدون هیچ یک از این محدودیت‌هایی که واتس‌اپ دارد، می‌توانید یک حساب کاربری خود را در آن‌ها در دستگاه‌های دیگر خود نیز فعال کنید. مطمئن باشید که هیچ وقت برای WhatsApp دلتنگ نخواهید شد.

نتیجه گیری

حقیقت غیر قابل انکار و ناامید کننده‌ای که وجود دارد، این است که هیچ راهی نیست تا بتوانید بدون محدودیت و به طور کامل از یک حساب کاربری در واتس‌اپ به طور همزمان روی دو یا چند دستگاه دیگر استفاده کنید و به تمام امکانات آن دسترسی کامل داشته باشید زیرا WhatsApp Web برخی از ویژگی‌های نسخه اصلی و پایه این اپ را در اختیار ندارد. فقط اپ‌های پیام‌رسان دیگری از قبیل Telegram و یا Wire می‌توانند چنین کاری برای شما انجام دهند. در نهایت، برعکس‌ِ این مشکل، یعنی در اختیار داشتن دو اپ WhatsApp به طور همزمان در یک گوشی هوشمند یا دستگاه دیگر، راهکار ساده‌تر و بهتری برای حل کردن این مشکل است.

 

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.