هدست واقعیت مجازی Vive Cosmos اچ تی سی معرفی شد

Vive Cosmos

شرکت اچ تی سی در CES 2019 حضور پررنگی پیدا کرد و هدست جدیدی را به نام Vive Cosmos معرفی کرد. این هدست برخلاف نسل قبلی دارای سنسورهای حرکتی در داخل بدنه است و عملکرد خوبی دارد.

در کنار این هدست محصول دیگری به نام Vive Pro Eye نیز که نسخه بروزرسانی شده هدست سال گذشته بوده نیز معرفی شد. Vive Cosmos یک هدست کاملا جدید از HTC محسوب می شود که قدرت ردیابی بالایی دارد.

این شرکت برای سهولت کاربری افراد سعی کرد هدستی با طراحی بهبودیافته رونمایی کند و در جهت ردیابی داخلی به چهار دوربین مجهز است. کمپانی تایوانی اعلام داشته که هدستی را به کاربران خود ارائه دهد تا تجربه کاربری بهتری نسبت به دیگر هدست های همین برند پیدا کنند. البته در درجه نخست Vive Cosmos برای انجام بازیهای کامپیوتری طراحی شد.

HTC کنترلرهای حرکتی با نوار LED برای این هدست در نظر گرفته که حساسیت بالایی دارد. این کنترلر شباهتی به Oculus Touch داشته و به نوعی حلقه ردیابی دارد. Vive Cosmos یک هدست کاملا جدید براساس نسخه های پیشین است اما در بحث کاربری تفاوتی با نسل پیشین ندارد.

اچ تی سی وعده داده که هدست  Vive Cosmos به عنوان بهترین هدست واقعیت مجازی این شرکت بوده و ویژگی های کاملی برای آن در نظر گرفته شد. به گفته HTC این هدست از سه اوایل سال ۲۰۱۹ با قیمت نامشخصی به بازار راه پیدا می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت HTC مراجعه کنید. انتظار داریم سایر محصولات این شرکت نیز بزودی به فروش برسند.