هواوی از حافظه ذخیره سازی NM Card رونمایی کرد

هواوی به همراه معرفی خانواده جدید Mate 20، از حافظه ذخیره سازی جدید خود با نام NM Card رونمایی کرد که طبق گفته این شرکت ۴۵% کوچکتر از SD Card های رایج در بازار است. برای اطلاعات بیشتر با آراد موبایل همراه باشید.

هواوی از ۴ گوشی هوشمند از خانواده Mate رونمایی کرد. این گوشی ها با نام Mate 20، Mate 20 Pro، Mate 20 X و Mate 20 Porsche Design معرفی شده اند. اما این تمام چیزی نبود که هواوی معرفی کرد. این شرکت در پرچمداران جدید خود از حافظه ذخیره سازی جدیدی رونمایی کرد که ۴۵% کوچکتر از SD Card هاییست که هم اکنون توسط افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

این حافظه های ذخیره سازی با نام Nano Memory Card و یا به اختصار NM Card شناخته می شوند. قرار است این حافظه ها جای SD Card های قدیمی را بگیرند که به موجب آن فضای بیشتری برای دیگر قطعات در گوشی های هوشمند باز خواهد شد.

اندازه NM Card

طبق گفته مسئولان شرکت هواوی، نسل جدید حافظه ذخیره سازی این شرکت از فرم فکتوری ۴۵% کوچکتر بهره می برد که هم اندازه سیم کارت های نانو است. با مقایسه ی ظاهری متوجه خواهیم شد که تفاوت فاحشی بین SD Card های کلاسیک و NM Card وجود دارد.

ظرفیت NM Card

هواوی در کنفراس معرفی این محصول از ظرفیت آن صحبتی به میان نیاورد؛ اما در خلال گفته های خود خاطر نشان کردند که پرچمداران این شرکت از حافظه ذخیره سازی NM Card با حداقل ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت و با سرعتی معادل ۹۰ مگابیت بر ثانیه پشتیبانی خواهند کرد.

به احتمال زیاد هواوی این کارت ها را در ظرفیت های مختلف اعم از ۶۴ گیگابایت تا ۵۱۲ گیگابایت تولید خواهد کرد تا مشتریان بر اساس نیاز خود حق انتخاب های گوناگونی داشته باشند.

استاندارد NM Card

درمورد استانداردی که NM Card از آن استفاده می کند صحبتی به میان نیامد. اما تئوری هایی وجود که بنابر آن، NM Card شکل جدیدی از SD Card های قدیمی هستند که بر اساس این تئوری این کارت ها قابلیت اضافه شدن به دستگاه هایی که اسلات SD Card دارند را با استفاده از آداپتور مخصوص آن فراهم خواهد ساخت.

هواوی هنوز مشخص نکرده که این حافظه ها توسط چه شرکتی به تولید انبوه خواهند رسید و یا اینکه آیا در آینده شاهد استفاده برند های مختلف از این حافظه ذخیره سازی کوچک در دستگاه های خود اعم از دوربین و تلفن همراه، خواهیم بود یا نه!

زمان عرضه و قیمت

غول دنیای تکنولوژی یعنی هواوی، از زمان عرضه این حافظه ها و آنها صحبتی به میان نیاورد. از این رو نمی توانیم حتی حدس و گمانی برای زمان عرضه آن مشخص کنیم.

بنظر شما استفاده از این حافظه در دستگاه های جدید بهتر از SD Card هاست؟ ما را از نظرات خوب خود بی نصیب نگذارید.

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))