Huawei Mate X2 برای اولین بار در TENAA مشاهده شد

Huawei Mate X
Huawei Mate X

موضوع مورد توجه امروز ما در این مطلب این است که اخیرا دستگاهی با شماره مدل و اسم رمزی TET-AN00/TET-AN10 که تصور می‌شود گوشی هوشمند پرچمدار پیش روی Huawei Mate X2 باشد، موفق به کسب مهر تاییدیه از سازمان صدور مجوز TENAA شده است.

این موضوع می‌تواند خبر از در راه بودن گوشی هوشمند پرچمدار تاشوی شرکت هوآوی با اسم احتمالی Huawei Mate X2 بدهد. موضوع قابل توجه و جالبی که درمورد این موضوع وجود دارد، این است که این اتفاق تنها مدت کوتاهی پس از این که این دستگاه در سازمان صدور مجوز ۳C نیز حضور پیدا کرده بود و مجوزهای خود را در این سازمان نیز به دست آورده بود، رخ داده است. این یعنی هوآوی دیگر کار چندان زیادی در Huawei Mate X2 ندارد که انجام دهد و این گوشی تقریبا آماده عرضه شدن در بازار است و علاوه بر این، رونمایی و معرفی رسمی از این دستگاه نیز می‌تواند آنقدر نزدیک باشد که ما حتی فکرش را هم نمی‌کنیم و تا همین چند وقت پیش رو در آینده به احتمال زیاد ممکن است به طور رسمی توسط هوآوی رونمایی و معرفی شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، حضور پیدا کردن Mate X2 در سازمان صدور مجوز TENAA و همچنین مشخصاتی که در طی این پروسه از این گوشی فاش و مشخص شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با وجود این که گوشی هوشمند پرچمدار پیش روی Huawei Mate X2 موفق به حضور پیدا کردن در سازمان صدور مجوز TENAA برای کسب مجوز‌های عرضه مورد نیاز خود شده است، اما هنوز اطلاعات کاملی درمورد پروسه کسب مجوزهای مورد نیاز این مدل منتشر نشده است. اما اطلاعات و مشخصاتی که تا به حال در این رابطه فاش شده است، نشان می‌دهند که این گوشی تاشوی پرچمدار پیش رو از شرکت هوآوی ، همچنان به استفاده کردن از یک صفحه نمایش ۸ اینچی ادامه خواهد داد و این ویژگی را همچنان حفظ خواهد کرد اما با این تفاوت که گفته می‌شود هوآوی قصد دارد این بار طراحی آن را به شکلی دگرگون کند و تغییر دهد تا به سمت داخل تا شود. اگر به خاطر داشته باشید، مدل اولیه این گوشی که هوآوی Mate X نام داشت، صفحه نمایش را به سمت بیرون نگه می‌داشت و بدنه آن نیز به سمت بیرون خم می‌شد.

همانطور که در یک سری از طرح‌های اولیه و پتنت‌های ابتدایی که مدتی قبل از این منتشر شده بودند نیز می‌توانستیم ببینیم، این تغییر با وجود این که یک تغییر ساده به نظر می‌رسد، اما نیاز به یک صفحه نمایش ثانویه دارد تا به سمت بیرون باقی بماند که گفته می‌شود وجود یک پنل صفحه نمایش ۴.۵ اینچی نیز برای آن کفایت می‌کند. یک سری از شایعه‌ها و حرف و حدیث‌های دیگری که درمورد گوشی تاشوی پرچمدار پیش روی شرکت هوآوی نیز به این موضوع اشاره می‌کنند که ما به احتمال بسیار زیاد شاهد وجود آخرین مدل از پردازنده‌های موبایل سری ۹۰۰۰ Kirin به همراه قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع با قدرت بسیار زیادی به اندازه ۶۶ وات در Huawei Mate X2 خواهیم بود.

اما نکته قابل توجه و جالب دیگری که وجود دارد، این است که این دسته از مجوزهایی که توسط سازمان‌های مشغول در این حوزه درمورد گوشی تاشوی پرچمدار پیش روی Huawei Mate X2 منتشر می‌شوند، شامل یک شماره مدل نامشخص و مبهم دیگر نیز می‌شوند که با کد CDL-AN50 در سازمان‌های صدور مجوز مشاهده شده است. پیگیری‌های بیشتر ما درمورد این کد و شماره مدل آن نشان دادند که این دستگاه یک گوشی هوشمند مجهز به فناوری اتصالات شبکه ۵G دیگر است و سازمان صدور مجوز TENAA نیز تعداد بسیار کمی از مشخصات ابتدایی و کلیدی آن را منتشر و فاش کرده است که نشان می‌دهند ما در این مدل که هنوز حتی از اسم آن هم آگاهی نداریم، باید منتظر دیدن یک صفحه نمایش ۶.۵ اینچی، یک باتری با ظرفیت ۳ هزار و ۹۰۰ میلی آمپر ساعت و همینطور ابعاد بدنه‌ای به اندازه ۱۶۲.۳ ×‌ ۷۵.۰ × ۸.۶ میلی متر در این مدلِ ناشناخته باشیم. موضوعی که بر اساس این اطلاعات می‌توانیم متوجه شویم، این است که این یک بدنه کاملا بلند برای دستگاهی به شمار می‌رود که یک صفحه نمایش ۶.۵ اینچی در اختیار دارد و از سوی دیگر نیز باتری آن برای دستگاهی که دارای چنین ابعادی در بدنه خود می‌باشد، اندک و ناچیر به شمار می‌رود.

اما به غیر از Huawei Mate X2 ، این دستگاه ناشناخته، اخیرا در سازمان صدور مجوز ۳C نیز مشاهده شده است. این سازمان، این گوشی که در حال حاضر با شماره مدل CDL-AN50 شناخته می‌شود را با یک شارژر ۴۰ واتی لیست کرده است. با این وجود، ذات واقعی، اسم و مشخصات دیگر CDL-AN50 در حال حاضر هنوز هم یک راز باقی مانده که در آینده باید از آن اطلاع پیدا کنیم.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.