هواوی تصمیم دارد به بزرگ ترین تولیدکننده گوشی هوشمند جهان تبدیل شود

هوآوی

شرکت هواوی که توانست با هدف قراردادن نقاطی جذاب برای خودش، جایی را در میان بزرگان بازار دست و پا کند، در جدیدترین هدف گذاری که برای خود تعیین کرده است، قصد دارد که با یک جهش بزرگ دو غول بزرگ این صنعت یعنی سامسونگ و اپل را پشت سر گذاشته و به بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان تبدیل شود.

براساس جدیدترین خبر هایی که از سمت چین به گوش می رسد، هواوی یک فکر بزرگ را در سر خودش می پروراند و یک هدف گذاری ریسک پذیر را انجام داده است تا بتواند با پیش گرفتن از ساموسنگ کرده و اپل آمریکا به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند جهان برسد. برای اینکه این هدف به نتیجه برسد، غول پر سر و صدای چین باید استراتژی های خاصی را پیش بگیرد تا بتواند با استفاده از آن ها شرکت های سامسونگ و اپل را که براساس دیتا های منتشر شده از IDC، اولین و دومین تولیدکنندگان بزرگ اسمارت فون ها در سطح جهان هستند، را پشت سر خود قرار داده و به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند جهان شناخته شود.

هوآوی به برند بزرگی تبدیل می شود

باید بدانید که این هدف زیاد هم سنگ بزرگ برای هواوی نیست! زیرا این شرکت قبل تر نیز توانسته است که جایگاه اپل را به عنوان دومین تولیدکننده گوشی های هوشمند در بازار های جهانی را ازان خودش کند. در فصل دوم سال ۲۰۱۸، هواوی با عبور کردن از اپل در پشت سر سامسونگ دومین تولیدکننده بزرگ گوشی گوشمند در جهان نام گرفت.

این درحالی بود که محصولات تولیدی هوای دربازار آمریکا به فروش نمی رسد. این غول فناوری چینی با عرضه ۵۴ میلیون دستگاه اسمارت فون در رده های میانی و بالایی توانست به چنین رتبه ای در سال ۲۰۱۸ دست پیدا کند. با این وجود که هواوی سابقه این را دارد که از رتبه فعلی خود بالاتر رفته و یک قدم تا هدف گذاری جدیدش فاصله داشته باشد ولی رسیدن به جایگاهی که سامسونگ ازان خود ساخته است، کاری بسیار دشوار به نظر می آید که مستزلم داشتن برنامه های متعدد با استراتژی های فوق العاده است. زیرا سامسونگ همانند هواوی محدودیت فروشی در هیچ جای دنیا حس نمی کند و هر روز با ارائه ایده های تازه و محصولاتی جذاب برای کاربران جایگاه نخست خودش را تثبیت کرده است.

هواوی برای رسیدن به خواسته خودش می تواند چشم به مذاکرات میان آمریکا و چین و دادگاه های درحال برگزاری درباره اتهامات خودش داشته باشد تا شاید محدودیتی که برای فروش در این بازار بزرگ دارد را برداشته شود تا با این کار به میزان قابل توجهی فروشش افزایش یابد و یا اینکه با طراحی و تولید محصولات خاص و خوش قیمت و عرضه کردن در بازار هایی که در حال حاضر در اختیار دارد تلاشی برای افزایش تولید کند. البته این درحالی است که سامسونگ و اپل سخت بر روی محصولات تازه، در حال کار هستند تا از جایگاه فعلی خود حفاظت کنند و حدالامکان از این رقیب سرسخت نیز فاصله بگیرند.