بتای HarmonyOS هوآوی در دسامبر عرضه خواهد شد

HarmonyOS
HarmonyOS

شرکت هوآوی به خوبی می‌داند که پس از این که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، پرضررترین دوران کاری در طول تاریخ خود را پشت سر گذاشت، با انتخاب شدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا برای چهار سال آینده، مسیر Google Mobile Services کاملا تیره و تار است و هیچ چیز در آینده مشخص نیست و دقیقا به همین دلیل، این شرکت قصد دارد با سیستم عامل HarmonyOS خود مسیر کاملا مجزای خودش را در پیش بگیرد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از تاریخ دقیق عرضه اولین نسخه بتای سیستم عامل اختصاصی شرکت هوآوی ، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس اظهارات اخیر Wang Chenglu، که به عنوان مدیر عامل بخش نرم افزاری در گروه کسب و کار مشتریان در شرکت هوآوی فعالیت می‌کند، این سیستم عاملِ اپن سورس، از تاریخ ۱۸ دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۸ آذر ماه سال جاری شمسی برای توسعه دهندگان عرضه خواهد شد و در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت و علاوه بر این، اولین مدل‌های مجهز به بتای سیستم عامل HarmonyOS تا ژانویه یا فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس قرار داده خواهند شد. دکتر Wang در اظهارات اخیر خود اعلام کرده است که تمام کارمندانی که در حال حاضر در شرکت هوآوی مشغول به کار هستند، در جهت تولید و ایجاد یک اکوسیستم سالم جدید حول محور ایده‌ی HarmonyOS در حال فعالیت و کار کردن هستند و تا به حال همه چیز بر اساس نقشه‌هایی که از قبل برنامه ریزی شده بود، پیش رفته است. زمانی که گزارش ‌های اولیه از فعالیت این سیستم عامل و میزان استقبال توسعه دهندگان از آن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی به طور رسمی منتشر شود، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اولین بتای عمومی این سیستم عامل برای کاربران گوشی‌های شرکت هوآوی نیز باید حوالی ماه آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس قرار داده شود.

این مدیر اجرایی ارشد که در شرکت هوآوی فعالیت می‌کند، گفته است که حدود ۹۰ درصد از گوشی‌های هوشمند این شرکت باید زمانی که یک آپدیت جدید برای عرضه کردن وجود داشت، برای دریافت کردن یک آپدیت جدید آماده باشند تا آن را به دست بیاورند. در حال حاضر یک شانس اندک وجود دارد که بر اساس آن می ‌توان احتمال داد که ایالات متحده آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن، مواضع انعطاف پذیر‌تری از خودش نشان دهد و به گوگل اجازه دهد تا با هوآوی یک فعالیت مشترک و همکاری جدید به وجود بیاورد و یا آن‌ها را از سر بگیرد. اما واقعیتی که وجود دارد، این است که ما در حال حرکت به سوی تغییر و تحولات اساسی و بزرگی در دنیای گوشی‌های موبایل هوشمند قرار داریم؛ جایی که درست مانند دوره‌های خوب گذشته بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵، شاهد حضور و رقابت سه مهره‌ای اصلی و بزرگ در عرصه سیستم عامل گوشی‌های موبایل هوشمند خواهیم بود که به احتمال زیاد شامل HarmonyOS و iOS و Android خواهند شد.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.