Mate ۴۰ Pro قدرتمندترین گوشی ماه اکتبر در AnTuTu انتخاب شد

mate ۴۰ pro
mate ۴۰ pro

پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu اخیرا چارت‌های ماهیانه تاپ ۱۰ خود برای بهترین و قدرتمندترین گوشی‌های هوشمند پرچمدار را به همراه بهترین گوشی‌های هوشمند میان رده بازار منتشر کرده است که گوشی هوشمند جدید Huawei Mate ۴۰ Pro قدرتمندترین گوشی هوشمند پرچمدار در آن معرفی و انتخاب شده است.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که بالاترین امتیازی که تمام دستگاه‌هایی که نسخه ۸ پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu را اجرا کرده‌اند، به ۶۸۵ هزار و ۳۳۹ امتیاز رسیده است که باز هم به گوشی پرچمدار جدید شرکت هوآوی تعلق دارد که اخیرا عرضه کرده است: Huawei Mate ۴۰ Pro جدید. اما نکته شگفت انگیزی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم، این است که در صورتی که حالت پرفورمنس (Performance mode) روشن و فعال باشد، امتیاز Huawei Mate ۴۰ Pro تا ۷۲۰ هزار امتیاز نیز می‌تواند افزایش پیدا کند که واقعا شگفت انگیز و باور نکردنی است. این یعنی گوشی پرچمدار جدید شرکت هوآوی در این حالت، از گوشی دیگری که در رتبه دوم این رده بندی قرار گرفته است، یعنی iQOO 5 Pro اختلاف بسیار چشمگیر و زیادی پیدا خواهد کرد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از رتبه سایر دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمندی که در رده بندی قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار ماه اکتبر در پلتفرم AnTuTu قرار گرفته‌اند و همینطور بهترین و قوی‌ترین گوشی‌های میان رده حال حاضر بازار در این پلتفرم، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

Huawei Mate ۴۰ Pro
Huawei Mate ۴۰ Pro در صدر قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار ماه اکتبر در پلتفرم AnTuTu

همانطور که در بخش اول این مطلب نیز یک اشاره کوتاه کردیم، پس از گوشی هوشمند پرچمدار جدید شرکت هوآوی یعنی Huawei Mate ۴۰ Pro که در رتبه اول رده بندی قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار ماه اکتبر در پلتفرم AnTuTu قرار گرفته است، رتبه دوم این رده بندی به iQOO 5 Pro اختصاص پیدا کرده است و پس از آن نیز نسخه غیر Pro در جایگاه سوم قرار گرفته است که هر دوی آن‌ها از نسخه بهبود یافته و ارتقاء پیدا کرده‌ی چیپست پرچمدار Qualcomm در سال ۲۰۲۰ یعنی Snapdragon ۸۶۵ Plus در زیر بدنه خود برای فراهم کردن قدرت مورد نیاز کاربران خود استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه و جالب دیگری که در این رده بندی وجود دارد، این است که گوشی هوشمند گیمینگ و پرچمدار Asus با اسم ROG Phone III در رده ۷ام این جدول قرار گرفته است و این یعنی از برخی از دستگاه‌ها و گوشی‌های پرچمدار دیگری که به طور قابل توجه و بسیار زیادی از آن ارزان قیمت‌تر هستند، عقب افتاده و بدتر عمل کرده است. نمونه بارز این موضوع، گوشی پرچمدار اخیر شرکت شیائومی یعنی Redmi K30S است. در هر صورت، آن طور که شواهد امر نشان می‌دهند، چیپست Kirin ۹۰۰۰ از شرکت هوآوی ، فعلا در حال حاضر عنوان بهترین چیپست موبایلی بازار را در اختیار خودش گرفته است تا زمانی که Qualcomm تا یک یا دو ماه آینده با چیپست پرچمدار جدید خود یعنی Snapdragon 875 به این بازار برگردد و گوی رقابت را از بقیه پس بگیرد.

قدرتمندترین گوشی‌های میان رده ماه اکتبر در پلتفرم AnTuTu و شمار زیاد گوشی‌های شیائومی

اما به غیر از گوشی هوشمند پرچمدار جدید شرکت هوآوی یعنی Mate ۴۰ Pro که به عنوان قدرتمندترین گوشی پرچمدار حال حاضر بازار در ماه اکتبر که توسط پلتفرم بنچمارک گیری AnTuTu معرفی شده است، این پلتفرم به معرفی بهترین گوشی‌های میان رده حال حاضر بازار نیز پرداخته است. در بخش گوشی‌های میان رده بازار، گوشی‌های هوشمند Xiaomi Redmi 10X Pro 5G به همراه مدل غیر Pro آن یعنی Redmi 10X 5G به لطف در اختیار داشتن یک چیپست Dimensity ۸۲۰ در رتبه اول و دوم رده بندی بهترین و قدرتمندترین گوشی‌های میان رده حال حاضر بازار در ماه اکتبر در پلتفرم AnTuTu قرار گرفته‌اند. هر دو گوشی میان رده قدرتمند شرکت شیائومی، موفق به کسب بیش از ۳۹۰ هزار امتیاز در این پلتفرم شده‌اند. جایگاه سوم این رده بندی به یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند از شرکت هوآوی به اسم Honor 30 اختصاص پیدا کرده است که در زیر بدنه خود از یک چیپست Kirin ۹۸۵ استفاده می‌کند.

نکته جالب توجه بعدی که وجود دارد، این است که اکثریت دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند میان رده‌ای که در لیست بالا ذکر شده‌اند، در زیر بدنه خود از یک چیپست Kirin ۹۸۵ و یا Kirin ۸۲۰ استفاده می‌کنند. در حالی که اگر بخواهیم مقایسه کنیم، Qualcomm Snapdragon 765G فقط در دستگاه‌هایی قرار داده شده است که در رتبه‌های نهم و دهم قرار گرفته‌اند. آخرین نکته قابل توجهی که باید در نظر داشته باشید، این است که همه‌ی این امتیازها، میانگین امتیاز برای دستگاه‌هایی هستند که این بنچمارک را از نظر آمار و ارقام، به دفعات قابل توجه و زیادی اجرا کرده‌اند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.