قفل های هوشمند ۲۰۱۹

امنیت خانه ها یا محل کار همیشه از اهمیت بالایی بر خوردار بوده و است اما قفل های قدیمی این روز ها امنیت چندانی ندارند و از طرفی انسان های امروزی بیشتر به دنیال فناوری های جدید حتی در قفل درب ها هستند. به عبارت دیگر جهان در دهه های گذشته آن چنان پیشرفت کرده که برای بسیاری تصور زندگی پیش از فناوری های موجود مانند گوشی های هوشمند ممکن نیست.

نوآوری های زیادی زندگی را آسان تر کرده اند که دیگر نباید نگران قفل کردن در خانه یا محل کار باشیم. تنها کافی است این کار را از طریق گوشی همراه خود انجام دهیم. قفل های هوشمند بسیاری در بازار موجود است که بدون داشتن اطلاعات فنی شاید نتوان انتخاب مناسبی کرد. این جا به بررسی ۱۰ قفل برتر در سال ۲۰۱۹ می پردازیم تا با مقایسه آن ها و مطابق نیاز خرید مناسبی از بازار این قفل های هوشمند داشته باشید.

بدون کلید با اثر انگشت – Ultraloq UL3 BT

Ultraloq UL3 BT یکی از نخستین قفل هایی است که به کاربر اجازه می دهد تا بدون کلید و با اثر انگشت، کد گوشی هوشمند، کلید سنتی و ضربه زدن در را باز کند. علاوه بر این صفحه کلید لمسی مجهز به anti-peep کمک می کند تا شخص دیگری نتواند با استفاده  از کد شما، در را باز کند. قفل دستگیره ای مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی دارد و به سیستم اعلام تمام شدن باتری مجهز است و ۱۸ ماه گارانتی دارد.

قفل هوشمند با دوربین – ۲nd Gen August

دومین نسل از قفل هوشمند August یکی از انتخاب های خوب برای امنیت خانه است. یک ویژگی که باعث شده است این قفل در فهرست ۱۰ قفل هوشمند برتر قرار گیرد، نصب راحت و بدون دردسر آن است. این محصول با باتری کار می کند و به همین خاطر پیچیدگی ها و دردسر های سیم کشی را ندارد. این قفل با ارسال پیام های هشدار کم شدن شارژ باتری از طریق اپلیکیشن به کاربران اعلام  می کند که زمان شارژ مجدد آن است.

August در قسمت داخلی در نصب می شود و از سمت بیرون هم باز می شود به همین خاطر این امکان وجود ندارد که کسی بتواند آن را باز کند مگر این که به داخل خانه راه پیدا کند. این قفل هوشمند گوشی همراه تان را به یک قفل هوشمند تبدیل می کند و احتیاجی به یادآوری پین یا کد های ضروری ندارد و کاربر می تواند بدون دغدغه هنگامی که گوشی هوشمند خود را فراموش کرده است با کلید معمولی در را باز کند.

برترین قفل هوشمند – Kwikset Kevo

اگر به دنبال یک قفل هوشمندید این امکان وجود دارد که با نام Kwikset بیشتر برخوردار کرده باشید. چون این برند یکی از برندهای معروف در صنعت قفل های خانگی است. داشتن سیستم باز کردن لمسی و بلوتوث باعث شده است جزو موفق ترین های بازار قرار گیرد، این قفل توانایی کار با بلوتوث  و فرکانس های رادیویی را دارد و به کاربر این اجازه را می دهد که هم با گوشی همراه خود در را باز کند هم با کلید اصلی. علاوه بر این، این قفل هوشمند با سیستم اندروید و IOS سازگار است و می توان با تغییر تنظیمات گوشی را طوری تنظیم کرد تا وقتی گوشی نزدیک قفل می رسد در را باز کند.

پشتیبانی از آلکسا آمازون – Yale Touchscreen Deadbolt

جالب است اگر بتوان در خانه را با یک دستور صوتی باز و بسته کرد. سیستم صوتی آلکسا آمازون به این قفل هوشمند جذابیت خاصی بخشیده است. اگر از جمله کسانی هستید که دوست دارید تمام کارهایتان با زحمت کمی انجام شود، مثلا به در خانه بگویید باز شو یا به محض ورود به خانه دستور بسته شدن در ها را بدهید، این قفل هوشمند گزینه مناسبی است در بخش تنظیمات آن Touchscreen Deadbolt وجود دارد و فقط لازم است وارد تنظیمات شوید و آن را تنظیم کنید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این قفل توانایی ذخیره بیش از ۲۵۰ پین در سیستم خود است اگر پین را فراموش کنید این امکان وجود دارد که یک کد پشتیبان به کمک تان بیاید. اگر به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با کلید معمولی در را باز و بسته کنید. سیستم خصوصی سازی این قفل به شما اجازه می دهد تا هر زمان به آرامش  و تنهایی احتیاج دارید در را قفل کنید.

قفل هوشمند با بلوتوث – Danalock

اگر به ظرافت در طراحی علاقه دارید این قفل هوشمند با طراحی جذاب و رنگ بندی سیاه و سفید خود می تواند رضایت تان راجب کند. هم می توان آن را به صورت دستی استفاده کرد هم با استفاده از بلوتوث یا صفحه لمسی، اتصال هوشمند بلوتوث راحت ترین گزینه است و قفل می تواند تا محدوده ای معین همچنان به گوشی همراه متصل بماند. یکی از نکات مثبت Danalock ارسال نا محدود کلید های الکترونیکی است و فقط شما می توانید کنترل کننده اصلی باشید.

همراه با زنگ هشدار – Schlafe Z-Wave

خدمات Schlafe Z-Wave فقط به خانه منحصر نمی شود بلکه می توان در اتومبیل هم از آن استفاده کرد اما این قفل هوشمند یک ایراد بزرگ دارد، برای وارد کردن کد باید دکمه ها را هر بار فشار داد و به مرور زمان جای انگشت روی دکمه ها باقی می ماند و رمز ورود ممکن است به راحتی توسط افراد ناشناس قابل ردیابی باشد این موضوع به شدت امنیت آن را کم می کند. این قفل با آلکسا آمازون سازگاری دارد و می توان با دستور های صوتی آن را راه اندازی کرد و توانایی ذخیره کردن ۳۰ کد را دارد.

قفل اتوماتیک هوشمند – Lockitron Bolt

قفل هوشمند Lockitron

یکی از قفل های هوشمند که به تازگی وارد بازار شده است. بسیار مقرون به صرفه است و علاوه بر طراحی بسیار مدرن در رنگ های بژ و سفید توانسته است جایگاه خوبی بین نمونه های قدیمی موجود در بازار پیدا کند. این قفل با طراحی بدون کلید در بخش داخلی در نصب می گردد و از امنیت بالایی برخوردار است. نکته جالب این قفل هوشمند باز شدن خودکار آن هنگام ورود به خانه است و نباید نگران کوچکی و بزرگی آن بود.

بهترین قفل هوشمند مقرون به صرفه – SoHOMill YL99

قفل هوشمند SoHOMill

SoHOMill YL99 توانایی دریافت ۱۰ کد را که یکی از آن ها کد اصلی است، برای قفل کردن در دارد. کد اصلی تمام گذرواژه های دیگر را کنترل می کند و می تواند آن ها را تغییر دهد. اگر لازم است یک کد به دوست تان بدهید تا بتواند در را باز و بسته کند. می توانید پس از مدتی آن کد را کنترل کنید و آن را از کار بیندازید. مزیت اصلی این قفل هوشمند سادگی آن است در واقع لازم نیست آن را با دستگاه های مختلف همگام کنید، تمام کاری که باید انجام دهید به یاد سپردن چند کد است. این قفل با قیمت مناسب، هشدار اتمام باتری و نصب و راه اندازی آسان یکی از قفل های هوشمند مناسب است.

بهترین قفل هوشمند سال ۲۰۱۹ – Samsung SHS P718

قفل های هوشمند سامسونگ
قفل های هوشمند سامسونگ

یکی از ویژگی قفل هوشمند Sumsung SHS P718 توانایی ارتباط با سامانه های خانگی هوشمند سامسونگ است. یعنی شما می توانید قفل در خانه تان را با سیستم هایی مانند سنسور های امنیتی و دوربین های ویدئویی ادغام کنید. این ویژگی یک سیستم امنیتی بالا برای خانه ایجاد می کند. همچنین می توان از اپلیکیشن سامسونگ برای دسترسی به اطلاعات استفاده کرد. شما می توانید به افراد زیادی امکان دسترسی بدهید، بدون این که نقش خود در کنترل را از دست بدهید. این قفل دارای صفحه نمایش لمسی است که با قرار گرفتن روی دسته در بسیار آسان و بدون تغییر در ظاهر در نصب می شود.

بهترین قفل هوشمند اندروید – Schlage Sense

قفل هوشمند Schlage Sense

قفل هوشمند Schlage Sense ترکیبی از سادگی ، فناوری پیشرفته و کیفیت است که با سیستم های اندروید و IOS سازگاری دارد. این قفل به اندازه نمونه های دیگر دیجیتال نیست اما تمام ویژگی های یک قفل هوشمند را دارد. یکی از امکانات این قفل صفحه لمسی برای دسترسی به در است. به راحتی قابل هک شدن نیست، چون یک آلارم هشدار دهنده در سیستم آن به کار رفته است، نصب آن آسان است و می توان با کنترل صوتی دستور های مختلفی به آن داد. این قفل  روی تمام در های استاندارد نصب می شود و نباید نگران کوچکی و بزرگی آن بود.