فناوری شارژ بی سیم Mi Air Charge توسط شیائومی رونمایی شد

Xiaomi Mi Air Charge
Xiaomi Mi Air Charge

صبح امروز شیائومی فناوری شارژ بی سیم خود به اسم Mi Air Charge را به طور رسمی رونمایی و معرفی کرد. بر اساس ادعای سازندگان و تولید کنندگان این فناوری شگفت انگیز، Mi Air Charge دارای تکنولوژی شارژ از راه دور است که به آن اجازه می‌دهد از فاصله زیاد حتی چند دستگاه به طور همزمان را هم شارژ کند. این یعنی Mi Air Charge می‌تواند یک گوشی هوشمند را در حین استفاده کاربر خود با آن “در حین راه رفتن و حرکت به سمت اطراف و حتی زمانی که یک شیء فیزیکی سر راه آن قرار دارد” شارژ کند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی بیشتر از این فناوری شگفت انگیز جدید شیائومی در زمینه شارژ بی سیم همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید. اما قبل از هر چیز، از شما دعوت می‌کنیم که متن توییت اخیر حساب کاربری این شرکت در رابطه با این فناوری جدید را مشاهده و مطالعه کنید.

بسیار هیجان زده هستیم که می‌توانیم فناوری شارژ بی سیم از راه دور که ما اسم آن را Mi Air Charge گذاشته‌ایم را در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید بدون نیاز به متصل بودن به چیزی، در حین راه رفتن و حرکت به سمت اطراف یا در حین بازی کردن و حتی زمانی که یک شیء فزیکی بین راه وجود دارد، چند دستگاه را به طور همزمان با استفاده از این فناوری شارژ کنید. این یک قدم رو به جلوی بزرگ در فناوری شارژ بی سیم به شمار می‌رود.

شرکت شیائومی از طریق یک پست در وبلاگ رسمی این شرکت کاملا به طور واضح شرح داده که این فناوری شگفت انگیز دقیقا چطور کار می‌کند. قرستنده‌ای که قرار است این فناوری را در اختیار ما قرار دهد، کاملا بزرگ است و فضای زیادی لازم دارد. برای این که بهتر و دقیق‌تر با ابعاد این فرستنده آشنا شوید، می‌توانید آن را در برخی از تصاویری که از این فناوری منتشر شده است، مشاهده کنید. اما اگر بخواهیم توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که ابعاد آن تقریبا برابر با میزهایی است که معمولا در کنار مبلمان راحتی در اتاق نشیمن وجود دارند. این فرستنده قابلیت شارژ یک گوشی هوشمند از فاصله دور با سرعت ۵ وات در اختیار دارد. بخش دیگری از توضیحات شیائومی در رابطه با این فناوری را می‌توانید در بخش زیر مشاهده کنید.

پایه شارژر تکی که توسط شیائومی تولید شده است، دارای پنج آنتن تداخل فاز می‌باشد که درون آن کار گذاشته شده است و می‌تواند محل قرار گیری گوشی هوشمند را به طور کاملا دقیق تشخیص دهد. یک چیدمان کنترل فاز که از ۱۴۴ آنتن تشکیل شده است، امواجی به عرض ۱ میلی متر را از طریق پرتوهای مخصوصی که برای این کار استفاده می‌شوند، به طور مستقیم به دستگاه منتقل می‌کنند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که این نوع فناوری شارژ بی سیم هیچ ارتباطی به استاندارد Qi ندارد. گوشی‌های هوشمند باید مجهز به “چیدمان آنتن‌های کوچک شده به همراه آنتن Beacon و همچنین چیدمان آنتن دریافت کننده باشند” تا بتوانند از این فناوری بهره مند شوند. از طرفی دیگر، گوشی هوشمند باید ۱۴ آنتن در اختیار داشته باشد تا بتواند یک سیگنالِ دارای امواج میلی متری که توسط پایه شارژ ساطع می‌شود را دریافت کند. پس از انجام این پروسه، این سیگنال از طریق جریان یک سو ساز به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.

Xiaomi Mi Air Charge
Xiaomi Mi Air Charge

فناوری شارژ بی سیم از راه دور شیائومی در وضعیتی که در حال حاضر دارد، می‌تواند چندین دستگاه را به طور همزمان با سرعت ۵ وات در شعاع “چند متر” شارژ کند. ادعایی که شیائومی در رابطه با این فناوری مطرح می‌کند، این است که اشیاء فیزیکی قابلیت تداخل ایجاد کردن و یا کاهش بازدهی و عملکرد شارژ آن را ندارند و نمی‌توانند آن را تحت تاثیر قرار دهند. اما بدیهی است که چنین فناوری بلند پروازانه‌ای که برای اولین بار راه اندازی و به واقعیت تبدیل شده، یک سری کم و کاستی‌ها و محدودیت‌ها هم دارد که هنوز آشکار نشده‌اند. بنابراین، ما باید منتظر عرضه این محصول در بازار باشیم تا مورد تست و بررسی قرار بگیرد و نقاط قوت و ضعف آن به طور کامل آشکار شود. شیائومی در طی رونمایی و معرفی فناوری شارژ بی سیم Mi Air Charge اظهار کرده است که این فناوری در نهایت می‌تواند با ساعت‌های هوشمند، دستبندهای ورزشی و همچنین سایر گجت‌های هوشمند پوشیدنی هم سازگاری کامل داشته باشد. شما می‌توانید بخش دیگری از توضیحات این شرکت در رابطه با این محصول را در بخش زیر مشاهده کنید.

به زودی دستگاه‌های ما از قبیل اسپیکر، لامپ‌های رو میزی و همینطور سایر لوازم خانگی هوشمند کوچک که در اتاق نشیمن قرار دارند، همه بر پایه شارژ بی سیم طراحی و ساخته خواهند شد و کاملا بدون سیم خواهند بود تا اتاق‌های نشیمن ما کاملا بی سیم و هوشمند شوند.

متاسفانه، علیرغم هیجان انگیز بودن این فناوری، شیائومی هنوز تاریخ عرضه Mi Air Charge را اعلام نکرده و اطلاعات خاصی هم در این زمینه ارائه نداده. حتی هنوز مشخص نیست که این فناوری هیچ وقت برای خریداری توسط مردم در بازار عرضه خواهد شد یا خیر. با این وجود، از یک چیز اطمینان خاطر کامل داریم و آن هم این است که هر زمانی از راه برسد، گران قیمت خواهد بود. به هر حال، دیدن خلاقیت‌ها و نوآوری‌هایی از این قبیل بسیار هیجان انگیز و جذاب است و باعث می‌شود که ما به آینده فناوری شارژ بی سیم کاملا امیدوار و خوش بین باشیم.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.