چگونه Chrome را تبدیل به مرورگر پیش فرض iOS 14 کنیم؟

iOS
iOS

شرکت اپل با منتشر کردن آپدیت iOS 14 و iPadOS 14 آزادی عمل زیادی به کاربران خود داده است. علاوه بر این که به کاربران خودش اجازه تغییر دادن آیکون اپ‌ها را می‌دهد، یک سری آزادی عمل دیگر نیز داده است که به عنوان مثال اجازه می‌دهد مرورگر Chrome را به مرورگر پیش فرض گوشی هوشمند یا تبلت خود تبدیل کنید. به عبارت دیگر، اکنون می‌توانید برخی از اپ‌های استاندارد و پیش فرض سیستم عامل گوشی هوشمند یا تبلت خود را تغییر دهید. این کار با مرورگر Chrome نیز قابل انجام دادن است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آموزش تبدیل کردن مرورگر Chrome به مرورگر پیش فرض گوشی هوشمند اپل iPhone و تبلت iPad خود، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

یکی از ویژگی‌های جدید آپدیت‌های iOS 14 و iPadOS 14 که کاربران برای مدت بسیار زیادی منتظر اضافه شدن آن بودند، قابلیت و توانایی انتخاب کردن اپلیکیشن‌های مرورگر و دستیاران ایمیل جایگزین به عنوان اپ‌های پیش فرض سیستم عامل گوشی هوشمند iPhone و یا تبلت iPad خود بوده است. بنابراین، اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از Safari و یا اپ Apple Mail استفاده کنید تا به آن‌ها عادت کنید، نسخه‌های جدید این دو رابط کاربری اپل این فرصت را اکنون در اختیار شما قرار داده‌اند تا با آن‌ها خداحافظی کنید.

نکته قابل توجه و مهمی که در اینجا باید در نظر داشته باشید، این است که انجام دادن این کار و انتخاب کردن مرورگر Chrome به عنوان مرورگر پیش فرض نسخه جدید سیستم عامل‌های اپل یک پیش نیاز دارد. پیش نیاز آن هم این است که توسعه دهنده اپلیکیشن مربوطه که قصد انتخاب آن را به عنوان اپ پیش فرض دستگاه اپل خود دارید، باید چراغ سبز را برای این کار گرفته باشد. برای این منظور، ارائه دهندگان باید اصطلاحا “حق” انجام دادن این کار را از اپل دریافت کرده باشند. این نیز به نوبه خود نیاز دارد که برنامه نویسان به روزرسانی مناسبی از برنامه خود ارائه دهند. بنابراین، هنوز همه اپ‌ها را نمی‌توانید به پیش فرض تغییر دهید. این دقیقا همان اتفاقی است که اکنون درمورد مرورگر Google Chrome رخ داده است. زمانی که ما سعی در انجام دادن این کار داشتیم، آپدیت کردن مرورگر Google Chrome به نسخه ۸۵.۰.۴۱۸۳.۱۰۹ انجام دادن این کار را برای ما امکان پذیر کرد و به ما اجازه داد که این اپلیکیشن را در تنظیمات اعمال کنیم.

نحوه انتخاب کردن Chrome به عنوان مرورگر پیش فرض در iOS 14

انتخاب کردن و تغییر دادن مرورگر Chrome به عنوان مرورگر پیش فرض دستگاه iPhone و iPad در iOS 14 کار بسیار راحت و ساده‌ای است که شما برای انجام دادن آن باید مراحل و قدم‌هایی که در قسمت زیر توضیح می‌دهیم را دنبال کنید.

  1. آخرین و جدیدترین نسخه مرورگر Chrome را از طریق App Store دانلود و بر روی دستگاه مجهز به iOS 14 یا iPadOS 14 خود نصب کنید.
  2. تنظیمات دستگاه خود را باز کنید.
  3. عبارت Chrome را درون باکس جست و جو تایپ کنید و یا به سمت پایین اسکرول کنید تا مرورگر Chrome را پیدا کنید و سپس روی آن ضربه بزنید.
  4. پس از انتخاب کردن Chrome و باز شدن صفحه جدید گزینه Default Browser App را انتخاب کنید.
  5. از لیستی که در صفحه جدید در برابر شما نمایش داده می‌شود، مرورگری که می‌خواهید به صورت پیش فرض از آن استفاده کنید؛ که به عنوان مثال می‌تواند مرورگر Chrome باشد را انتخاب کنید.
Chrome iOS 14
فقط در چند مرحله‌ی ساده می‌توانید مرورگر پیش فرض iOS 14 و iPadOS 14 را تغییر دهید.

با انجام دادن مراحلی که در بالا توضیح دادیم، سیستم از این به بعد به صورت پیش فرض مرورگر جدیدی که انتخاب و به آن شناسایی کردید را به صورت مرورگر پیش فرض باز خواهد کرد. در آینده ممکن است تعداد بیشتری اپ دیگر نیز از این ویژگی برخوردار شوند. در حال حاضر ما فقط درمورد اپلیکیشن مرورگر Google Chrome می‌دانیم که اجازه‌های لازم و مربوطه را برای انتخاب شدن به عنوان اپ پیش فرض سیستم عامل‌های اپل از این شرکت کسب کرده است و به عنوان مثال، برخی دیگر از اپ‌های خود Google مانند Gmail هنوز به این قابلیت آپدیت نشده‌اند. ما فکر می‌کنیم که تغییر دادن اپ پیش فرض ایمیل نیز باید به همین شکل کار کند.

آیا شما هیچ یک از اپ‌های پیش فرض iOS 14 و iPadOS 14 را تا به حال تغییر داده‌اید؟ در این صورت، لطفا در بخش کامنت‌های این مطلب برای ما توضیح دهید که کدام یکی از آن‌ها را تغییر دادید و چه اپلیکیشن دیگری را جایگزین آن کرده‌اید.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.