قیمت iPhone 11 و iPhone XR ارزان‌تر شد

iPhone new prices
iPhone new prices

همانطور که می‌دانید، iPhone 12 نسل جدید گوشی‌های هوشمند شرکت اپل به شمار می‌رود که جایگزین iPhone 11 شده است که سه شنبه شب گذشته با قابلیت پوشش شبکه ۵G و با کف قیمت ۶۹۹ دلار برای مدل mini، معرفی و رونمایی شده است.

اما اگر فکر می‌کنید که قیمت سری iPhone 12 زیاد است و برای بودجه شما کافی نیست، و در عین حال هنوز هم یک گوشی خوب و با کیفیت از شرکت اپل می‌خواهید، iPhone 11 که اکنون با معرفی شدن نسل جدید گوشی‌های هوشمند شرکت اپل دچار کاهش قیمت شده است، می‌تواند بهترین گزینه ممکن برای شما باشد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اگر بخواهیم واضح و دقیق‌تر بگوییم، شما اکنون می‌توانید گوشی هوشمند iPhone 11 را فقط با قیمت ۵۹۹ دلار تهیه کنید. اما این تمام ماجرا نیست زیرا گوشی هوشمند iPhone XR که اکنون دو سال از عمر آن سپری شده است نیز هنوز توسط شرکت اپل به فروش می‌رسد و تولید آن متوقف نشده است. پس از معرفی شدن iPhone 12 اکنون شما مدل XR این لاین آپ را فقط در ازای ۴۹۹ دلار می‌توانید تهیه کنید. به این ترتیب، اپل اکنون یک لاین آپ کامل از محصولات خود را در اختیار علاقه مندان قرار داده است که با گوشی هوشمند iPhone SE ۲۰۲۰ که فقط ۳۹۹ دلار قیمت دارد، آغاز می‌شوند و قیمت آن‌ها همینطور پله پله با اختلاف ۱۰۰ دلاری نسبت به یکدیگر افزایش پیدا می‌کند تا به iPhone 12 و iPhone 12 Pro برسد که مدل پایه آن‌ها با دو پله افزایش قیمت، ۲۰۰ دلار با یکدیگر اختلاف قیمت دارند.

همانطور که می‌توانید حدس بزنید، این قیمت‌ها، قیمتی هستند که در ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسند. اگر بخواهیم به قیمت جدید iPhone 11 در سایر نقاط دنیا اشاره کنیم، باید بگوییم که این گوشی هوشمند که هنوز هم یکی از بهترین و قدرتمندترین گوشی‌های موبایل هوشمند بازار به شمار می‌رود، ۵۹۹ پوند در بریتانیا، ۶۶۱ یورو در آلمان، ۶۸۹ یورو در فرانسه و اسپانیا و همینطور ۷۱۹ یورو نیز در ایتالیا قیمت پیدا کرده است. از سوی دیگر، iPhone XR که تولید آن نیز همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، ۴۹۹ پوند در بریتانیا، ۵۶۴ یورو در آلمان، ۵۸۹ یورو در فرانسه و اسپانیا و همینطور ۶۱۹ یورو نیز در ایتالیا قیمت دارد. در کشور هند نیز، به عنوان یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بازارهای گوشی‌های موبایل هوشمند در سراسر دنیا، قیمت iPhone 11 اکنون از ۵۴ هزار و ۹۰۰ روپیه آغاز می‌شود و iPhone XR نیز ۴۷ هزار و ۹۰۰ روپیه در این کشور قیمت پیدا کرده است. البته، این یک روند ثابت و دائمی در لاین آپ گوشی‌های هوشمند شرکت اپل است که با معرفی مدل جدید، مدل‌های قبلی که هنوز تولید می‌شوند، دچار کاهش قیمت می‌شوند و مدل‌هایی که دیگر تولید نمی‌شوند نیز بسیار بیشتر ارزان می‌شوند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.