تولید انبوه iPhone 12 احتمالا آغاز شده است

iPhone 12
iPhone 12

برای مدت زیادی است که شایعه‌ها به این موضوع اشاره می‌کنند که اپل قصد دارد از پنل‌های نمایشگر ۱۲۰ هرتز در سری آیفون ۱۲ خود استفاده کند و یک سری از شایعه‌های اخیر نیز بار دیگر نور امید را در دل طرفداران این لاین آپ روشن کردند که شاید مدل‌های Pro در این سری از این ویژگی برخوردار باشند و نرخ به روزرسانی صفحه نمایش خود را به ۱۲۰ هرتز برسانند. اما مجددا Jon Prosser این اطلاعات فاش شده را کاملا نادیده گرفته است که می‌تواند به این معنی باشد که آیفون‌های اپل همچنان در نسل جدید خود نیز به استفاده از پنل‌های نمایشگر ۶۰ هرتز ادامه خواهند داد. خبرهای بیشتری که از این لاین آپ به دست آمده، نشان می‌دهند که تولید انبوه iPhone 12 احتمالا اکنون آغاز شده است. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

ماه گذشته گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد اپل در پیدا کردن یکی از قطعات و تجهیزاتی که برای تولید صفحه نمایش‌های دارای نرخ به روزرسانی بالا ضروری و حیاتی است، مشکل پیدا کرده است. اما با این وجود، مدتی بعد از آن یک نمونه اولیه از iPhone 12 Pro Max با یک صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز نیز مشاهده شده بود. بر اساس گزارش‌هایی که وجود دارد، شرکت اپل به دنبال این بود و تلاش می‌کرد تا صفحه نمایش سری آیفون ۱۲ بتواند با درایو ICهای ۶۰ تا ۹۶ هرتز هم کار کند. اما ظاهرا به نظر می‌رسد که پس از گذشت مدتی این ایده به طور کامل کنار گذاشته شده است.

نکته قابل توجه دیگری که Prosser در یکی از اظهارات اخیر خودش مطرح کرده، این است که تولید انبوه iPhone 12 اکنون رسما آغاز شده است و با وارد شدن لاین آپ این سری به پروسه تولید انبوه ، او هنوز هم هیچ نشانه یا اثر خاصی از وجود یک مدل با نرخ به روزرسانی ۱۲۰ هرتز مشاهده نکرده است. در حال حاضر توجه همه مردم به رویدادی است که اپل قصد دارد در تاریخ ۱۵ سپتامبر برابر با ۲۵ شهریور یعنی دقیقا ۳ روز دیگر برگزار کند. اما انتظار نداریم که سری آیفون ۱۲ نیز در این تاریخ رونمایی شوند. بر اساس گزارش‌هایی که به نظر می‌رسد دقیق باشند، به جای این تاریخ، اپل به احتمال زیاد مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند خود را در تاریخ ۱۳ اکتبر برابر با ۲۲ مهر به طور رسمی رونمایی و معرفی خواهد کرد و فروش آن‌ها نیز ممکن است ۱۰ روز پس از آن یعنی در تاریخ ۲۳ اکتبر برابر با ۲ آبان ماه به طور رسمی آغاز شود و در ویترین فروشگاه‌های سراسر دنیا در دسترس قرار داده شوند.

بر اساس شواهد و مدارک جدیدی که از عرضه سری آیفون ۱۲ در اختیار ما قرار داده شده است، امسال مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند اپل به صورت جداگانه در بازار عرضه خواهند شد. به این صورت که iPhone 12 Max به همراه iPhone 12 Pro احتمالا قبل از iPhone 12 و iPhone 12 Pro Max در بازار عرضه خواهند شد. بر اساس یک نظرسنجی که توسط یک فروشگاه آنلاین مجازی برگزار شده است، وجود قابلیت اتصال به شبکه ۵G و همینطور یک طراحی جمع و جور، جزو مشخصات شایعه‌ شده‌ی سری آیفون ۱۲ هستند که دارندگان گوشی‌های iPhone بیشتر از هر چیز دیگری به دنبال دیدن آن‌ها در این لاین آپ هستند. یعنی کاربران حال حاضر گوشی‌های آیفون اپل بیشتر از هر چیزی به دنبال دیدن این دو ویژگی در محصولات بعدی این شرکت در آینده هستند. و همچنین بر اساس این نظر سنجی، کم‌تر از یک سوم از کسانی که در حال حاضر یکی از گوشی‌های آیفون اپل را در اختیار دارند، مبنای خرید محصولات بعدی این شرکت را صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز قرار داده‌اند.

البته که کاملا روشن و واضح است که یک نظر سنجی ساده نمی‌تواند به تنهایی نشان دهنده علاقه و اشتیاق تمام کاربران احتمالی آیفون ۱۲ باشد و ادامه‌ی استفاده کردن iPhone 12 که اکنون وارد خط تولید انبوه خود نیز شده است، از پنل‌های نمایشگر ۶۰ هرتز می‌تواند برخی از مردم را از خرید گوشی‌های جدید اپل کاملا منصرف کند. با این وجود، بر اساس گزارش‌هایی که در این زمینه وجود دارد، اپل، همکاران و شریکان تجاری این شرکت در خط تولید انبوه محصولات آن‌ها و همچنین اغلب تحلیلگران و کارشناسان، پیش بینی وجود درخواست بالایی برای این مدل‌های جدید می‌کنند که باید منتظر باشیم و ببینیم چقدر محقق خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.